Vähidiagnoos: Võimalus muutuda, mitte surmaotsus

Vähidiagnoos ei ole midagi muud kui vaid meeldetuletus, et pöörduksime tagasi oma loomuliku tervise ja heaolu juurde. Nii arvab tervise ja heaolu ekspert Joanie McMahon.

Kui Joanie mees haigestus vähki, hakkas naine uurima võimalusi, kuidas vähiga kaasnevaid negatiivseid uskumusi muuta. See, kuidas suhtume oma haigusesse, võib oluliselt mõjutada tervenemisprotsessi.

Diagnoos
Minu abikaasa vähihaigus oli minu elu kõige suurem õppetund. Sain selgeks, et inimene ei märka sageli, et tema elu on tasakaalust väljas. Vähidiagnoos ei ole midagi enamat kui vaid meeldetuletus, et pöörduksime tagasi oma loomuliku tervise ja heaolu juurde.
Kõige raskem vähidiagnoosi saades on see, et sõna vähk on meie kultuuris negatiivse tähendusega. Juba ainuüksi see sõna hirmutab, sest sellest on nii palju räägitud ja kirjutatud.
Kui mõistaksime, et vähk on vaid näide sellest, et oleme negatiivse mõtlemisega oma keha ära kurnanud, oleks märksa kergem heaolu suunas liikuma hakata. Vähk on võnkuv haigus -enamus patsiente suudab meenutada, et nende elu ei kulgenud hästi juba ammu enne diagnoosi saamist. Kuigi diagnoos tundub ootamatu, ei ole see nii. Olen vestelnud paljude inimestega, kel on olnud vähk ja nad kõik kinnitavad üht – nad lihtsalt ei kuulanud oma sisehäält.

Mida siis nüüd teha?
Tuginedes oma isiklikule kogemusele ja teadmistele, toon mõned soovitused inimestele, kel on vähidiagnoos.
Need ettepanekud paistavad lihtsatena, aga usu mind ¬- neil on sügav mõju sinu heaolule ja tervenemisele.
Nõuannete A – Z
a) Õpi jälle elu nautima. Avasta, mis sulle rõõmu valmistab ja tee seda.
b) Naera rohkem. Naer on märk tervisest.
c) Lõpeta uudiste lugemine või vaatamine. Uudised on enamjaolt depressiivsed ega ole täpsed. Pea meeles, et reporteri töö on uudist müüa, ja kõige paremini saab uudist müüa keskendudes halvale ja selle võimendamisele. Kui uudised oleksid täpsed, siis kuuleksime halbu uudiseid vaid viis minutit, ja häid uudiseid terve tunni. Maailmas on lihtsalt niivõrd palju rohkem head kui halba.
d) Vaata ainult rõõmsaid ja optimistlikke telesarju või filme.
e) Jaluta rohkem veekogude läheduses.
f) Söö oma lemmiktoite.
g) Keskendu tervenemisele. Ära mõtle oma haiguse sümptomitele. See võib olla keeruline, eriti kui käid arsti juures, sest arstid keskenduvad peamiselt sümptomitele, mitte niivõrd tervenemisele. Piira selliseid külastusi nii palju kui võimalik.
h) Selgita välja, mis sind õnnelikuks teeb, ja tee neid asju tihedamini.
i) Mõtle vaid nendest asjadest, mis loovad hea tunde.
j) Lase lahti halbadest suhetest või tervenda neid.
k) Naudi igat päeva. Keskendu meeldivatele asjadele ja toimetustele.
l) Kuula rohkem oma lemmikmuusikat.
m) Veeda aega looduses.
n) Nõustu, et vähk ei püsi kaua kehas, mis tunneb end õnnelikuna. Ta võib kaduda ja on kadunudki paljudest õnnelikest kehadest.
o) Lõpeta sõna “vähk” kasutamine. Meie kultuuris kätkeb see sõna endas liiga palju hirmu ja nii on raske olla positiivselt häälestatud.
p) Ära isegi räägi oma haigusest, nii annad sa sellele hoopis energiat juurde ja teed asja hullemaks.
q) Lase lahti hirmumõtetest ja usu, et sa saad terveks ja elad veel pikalt.
r) Lase lahti mõttest, et surm on halb. Surm on vaid liikumine teise dimensiooni, mis võib osutuda õndsaks. Mõista, et oleme igavesed olendid, ja mida iganes sa ka ei otsusta, kas elada või edasi liikuda, on see sinu õige valik.
s) Puhka tihti ja õpi hingamisharjutusi, mis aitaksid su kehal rahuneda. Pinge tulebki sellest, et oleme tasakaalust väljas ja mõtleme negatiivseid mõtteid, mis meid õnnetuks teevad.
t) Vali arst, kes annab sulle lootust. Ära kuula ega satu paanikasse, kui inimesed arutavad sinu olukorda. Keegi teine peale sinu ei tea, kuidas terveks saada.
u) Kuula oma tundeid ja nii leiad tee tervenemise juurde. Kui miski tundub vale, lõpeta see või muuda oma mõtlemist, nii et tunneksid end õnneliku ja lootusrikkamana.
v) Leia asju, mis sind naerma ajavad ja tee seda tihti.
x) Õpi tõeliselt tundma inimesi, keda sa armastad. Veeda nendega koos aega ja kinnita neile tihti, et sa hoolid neist.
y) Alusta iga päeva 10-minutilise meditatsiooniga ning seejärel veeda 20 minutit kas siis mõtiskledes või kirjutades üles – keda või mida sa praegu oma elus hindad.
z) Kui miski häirib sind praegu, siis leia hea terapeut, kelle juures õpid, kuidas end vanadest negatiivsetest kogemustest vabastada.

Loo autor on Joanie McMahon
Lugu on refereeritud: http://joaniemcmahon.com

 

Seotud