Osale Nähtamatute Loomade poolt korraldatavas Kliimaväljakutses

Nähtamatute Loomade algatus Taimetoidu Väljakutse tuleb 1. oktoobril välja versiooniga, mis keskendub keskkonna hoidmisele läbi loomasõbralike valikute.

Tegemist on 22-päevase väljakutsega, mille jooksul kutsume üles eelistama taimset toitu. Selleks jagame palju retsepte, infot, ja kasulikke nippe, vahendab Nähtamatud Loomad.

Ole üks sadadest, kesoktoobris taimsete toitudega katsetab

Lisaks üle 500 osalejale meie seast on väljakutse vastu võtta otsustanud ka seitse poliitikut, kes esindavad erinevaid maailmavaateid ning ekspertiisvaldkondi. Oktoobris proovivad taimse toiduga läbi ajada Raimond Kaljulaid, Keit Pentus-Rosimannus, Rainer Vakra, Zuzu Izmailova, Andrei Korobeinik, Yoko Alender, Kaspar Kurve ning Annely Akkermann. Eesti ettevõtetest löövad kollektiivselt kaasa tehnoloogiaettevõtted Pipedrive, Comodule, e-Estonia Briefing Centre ja Smaily.

Algatuse eesmärk on pikemas perspektiivis innustada meid kõiki lihatarbimist vähendama, mis on oluline nii tervise kui keskkonna seisukohast. Lihatarbimise vähendamine on oluline eesmärk ka Tervise Arengu Instituudile. Nende uuringu kohaselt söövad eestlased soovitatust kolm korda rohkem liha. Liigse lihatarbimisega seostatakse mitmeid terviseprobleeme nagu südame- ja veresoonkonnahaigused, diabeet ja osa vähiliike.

Taimset toitu eelistades teed heateo nii endale, keskkonnale kui loomadele!

Vaata lisa 5 asja, mis su kehaga juhtub, kui sööd kuu aega taimetoitu

Mida taimetoitlased ja veganid valkude kohta teadma peaksid

Kolm olulist asja, mis aitavad alustada taimetoitlusega

Sunny Griffin: 76-aastane supermodell kaunist välimusest ja elus toidust

Seotud