Täna toimub Energia avastuskeskuses Plasti(vaba) perepäev

Täna, kell 11-19 toimub Tallinnas, Energia avastuskeskuses perepäev, saavad nii lapsed kui ka täiskasvanud koos uurida, kuidas keskkonda säästvamalt läbi saada. Peale näituse saab osaleda tasuta teadusteatri etendusel, kus vaadatakse lähemalt, kuidas toimivad biolagunevad pakendid, ja tasuta planetaariumietendusel, kus saab selgemaks, mida õigupoolest tähendab kosmoseprügi.

Avatud on Korsten Armastus & Hea Toit pop-up kohvik, töötube korraldab Feltive tiim, kes näitavad kuidas plastist ümbertöödeldud mänguasjad võivad korraga olla nii last arendavad kui ka lõbusad. Päeva jooksul on võimalik osa võtta auhindadega viktoriinist.

➡Kui märgid end Facebookis üritusel osalejaks, on Energia avastuskeskuse kassas sulle perepilet 25 euro asemel 20 eurot.

⬅Perepilet kehtib kahele täiskasvanule ja kuni kolmele lapsele. Nagu ikka, on saadaval ka üksikpiletid. Küsi kassast ka Nordea, Club One’i ja Perekaardi soodustusi.

Planetaariumifilmidele ja kell 15 toimuvale etendusele kehtib lisapilet 3 eurot, muud tegevused on keskusepileti hinna sees.

Päevakava

11.30 Eestikeelne planetaariumifilm “Tähetolm ja Päikese pere”

12.00 Staatilise elektri demonstratsioon “Juuksed püsti!”

12.20 Venekeelne planetaariumietendus “Kosmoseprügi”

13.30 Teadusteatri etendus eesti keeles, kohapeal tõlge vene ja inglise keelde

14.00 Välgusõu

14.20 Eestikeelne planetaariumifilm “Kihilise Maa aardelaegas”

15.00 Venekeelne planetaariumietendus “Tähepere”

15.40 Staatilise elektri demonstratsioon “Juuksed püsti!”

16.00 Eestikeelne planetaariumifilm “Kihilise Maa aardelaegas”

16.45 Eestikeelne planetaariumietendus “Kosmoseprügi”

17.30 Välgusõu

17.45 Venekeelne planetaariumifilm “Kihilise Maa aardelaegas”

Programmile pani õla alla Eesti Pandipakend.

Näitus “Plasti(vaba) ookean” on valminud Taanis ja loodud Ameerika Ühendriikide, Euroopa Liidu, Taani rahvusliku akvaariumi Den Blå Planet ja mittetulundusühingu Plastic Change’i koostöös. Eestis toetasid näituse avamist Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Keskkonnaministeerium ja U.S. Embassy Tallinn, Estonia.

Vaata ka sündmuse facebooki lehte

Seotud