Kuidas viia ellu muutusi? Mis meid muutuste elluviimisel takistab?

Seekordses “Peresaates” räägib Katrin Saali Saul julgusest viia ellu neid muudatusi, mida tahame teha, et tunda suuremat rahulolu oma eluga. Mis aitab ellu viia oma otsuseid? Mis takistab? Kuidas koguda julgust? Vaatame otsa ka vabandustele, mida toome, et mitte ellu viia seda, mida tegelikult ihkame. Katrin Saali Sauli külaliseks on enesearengu treener Raimo Ülavere.

Kui oleme oma elus millegagi rahulolematud, siis vajame muutust. Oleks vaja midagi alustada. Või vastupidi – hoopis lõpetada, millestki/kellestki vabaneda. Või teha midagi teistmoodi, nii et miski läheks paremaks.

Muutusi soovime me reeglina viies elus kõige olulisemas valdkonnas:

*Tervis

*Finantsseis

*Lähisuhted

*Tööalased või eneseteostusega seotud väljakutsed

*Ja üleüldine eluga rahulolu, mille hulka kuulub elu nautimine ja puhkamine.

Ihaldades muutust paremuse suunas, lubab nii mõnigi meist:

Lähen trenni, muudan söömisharjumusi, lõpetan oma aja äraelanud suhte, loobun alkoholist, hakkan igakuiselt raha kõrvale panema, julgen “ei” öelda, lõpetan rutiinseks muutunud töö, ütlen kellelegi välja tõe, et mis ma temast arvan. Ind muutuseks on suur, teotahet justkui on, aga…

Me hakkame tooma vabandusi, miks me ei saa seda teha, mida sooviksime. Ilmselt on nii mõnelgi meist huulilt libisenud:

*Hiljem. Praegu pole õige aeg

*Ma olen selleks liiga vana/noor

*Mul pole energiat

*Ma olen liiga hõivatud

*See polegi tegelikult mulle nii oluline

*Ma ei julge.

*Me komistame oma ennastpisendavate mõtete otsa – ma pole piisavalt hea, tark, osav, ilus või tahtejõuline, et oma soovi ellu viia.

Autor: Katrin Saali Saul

Kuula saadet Vikerraadio eetris neljapäeva õhtuti kell 19.05. Saadet saab igal ajal järelkuulata Vikerraadio kodulehel: Katrin Saali Saul jätkab saates peamiselt paarisuhete teemadega. Uue hooaja teemaderingis on truudus ja truudusetus, hingehaavad, valetamine, ohvrienergia, seksuaalsuse kujunemine, alkoholi mõju ajule ja suhetele, õed-vennad, ärevus ning see, miks on harjumusi nii raske muuta.

Loe lisaks: Kuidas kujuneb inimese seksuaalsus?

Naise süda peab olema avanenud ja rahuldatud, enne kui ta mehele seksuaalselt avaneb, mehel aga toimub südame avamine naisele siis, kui ta on seksuaalselt rahuldatud

Paarisuhte ABC: peamised kõrvalsuhete tüübid on aeglustaja ja kiirendaja ehk nagu piduri- ja gaasipedaal

Pereterapeut Katrin Saali Saul: truudusetus puudutab meist vähemalt iga neljandat