Oleg Pissarenko: tahan elada päriselt, teha päris muusikat, olla päris inimene

Oleg Pissarenko loob oma muusikaga erilise maailma, esteetilise mini-universumi, millest sünnib maagia. Sel kolmapäeval, 29. märtsil algusega kell 19.00 jutustab Oleg Pissarenko Vene Kultuurikeskuses sõnas ja muusikas “Lugusid sellest, mis on päriselt juhtunud”.

“Mõtlen asjadest, mis on päriselt juhtunud. Mis elus toimunust on olnud minule päriselt vajalik ja mis välditav? Kes on olnud päriselt sõber ja mida “päris sõprus” üldse tähendab? Kuidas olla päriselt olemas oma lähedastele, eelkõige elukaaslasele ja lastele? Kuidas saada (või jääda) päriselt endaks sõltumata sellest, mida ümbritsev maailm koos oma kõverpeegeldustega sulle peale surub?
Tahan elada päriselt, teha päris muusikat, olla päris inimene…,” mõtiskleb muusik ja helilooja Oleg Pissarenko.

“Olen juba pikemat aega tegelenud uue soolokava lihvimisega, kus mängin kitarri ja arutlen lugude vahel enda jaoks olulistel teemadel. Kava on vaikne, intiimne ja isiklik, kõik lood on seotud mulle lähedaste inimeste või elu tähtsate sündmustega. Usun, et igaüks võib seda muusikat kuulates tabada seoseid oma isikliku elu oluliste nähtustega.

Enne Eesti Rahva Muuseumis antud sarja esimest soolokontserti ei osanud ma kavale veel ametlikku pealkirja anda ja sõnastasin selle tol korral – “Lugusid sellest, mis on päriselt juhtunud”. Nüüd on see saanud ka nii öelda “ametlikuks” pealkirjaks,” kirjeldab auhinnatud ja armastatud muusik seda, mis kolmapäeva õhtul publikuni jõuab.

Osa kontserdil ettekandele tulevaid lugusid on täiesti uued. Teine osa on Pissarenko esimestelt hästiunustatud plaatidelt üles korjatud palad, muusik soovib nüüd juba suurema elukogemusega ja veidi teistsuguse kõlaga mängides esitada.

Oleg Pissarenko on eesti kitarrist, helilooja, ansamblijuht, jazz- ja rütmimuusikakultuuri aktivist. Tema originaalloomingut on nimetatud jazz-minimalismiks ehk muusikaks oma lihtsuses ja loomulikkuses ning hüpnagoogiliseks minimalism/post-rock-jazziks ning kirjeldatud kui “aegamisi õidepuhkev rõõm”, “light-nirvana”, “läbipaistev jazz” ja “midagi enamat kui muusika”. Tiitliga “ERRi aasta muusik 2013” pärjatud Oleg Pissarenko loob oma muusikaga erilise maailma, esteetilise mini-universumi, millest sünnib maagia. Pissarenko heliversumit ongi raske nimetada jazziks – vähemalt selle klassikalises mõistes. Essentsist kumab nii 70-ndate instrumentaalrokki, post-punki elemente kui ka meditatiivsust. Kasutatud helide vaoshoitus ei takista väljendamast eredaid emotsioone, tabades kuulajat iga heliga otse südamesse. Ta on avaldanud 8 autorialbumit ja teinud koostööd paljude teiste tuntud artistidega. Pissarenko on esinenud lavadel ja festivalidel Eestis, Taanis, Rootsis, Prantsusmaal, Hollandis, Soomes, Venemaal, Ukrainas, Lätis ja Leedus.

Uuri kontserdi kohta lisa facebookist ja vaata ka Oleg Pissarenko Music lehte ning kodulehte olegpissarenko.com ja osta pilet kontserdile.
Kuula Oleg Pissarenko müstilist maailmavaadet Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.