Jüri Lina räägib võimu nähtamatutest varjudest

Kirjanik ja filmirežissöör Jüri Lina peab loengu tundmatutest kultuurinähtustest ja pärast pausi esitleb ta andmeid, mis võivad kuulaja arusaamad maailmast kummutada. Need on tundmatud faktid bioloogiast, majandusest, poliitikast ja ajaloost.

Tuntud vandenõude uurija räägib muu hulgas, miks võim tahab kõrvaldada sularaha ja hoiab tegelikke põhjusi nähtamatuna varjus. “On selgunud, et võim on teadlikult varjanud algmaterjali, mis oleks aidanud meil kujundada oma olukorrast hoopis teistsuguse arusaama kui meil on praegu. Kogu Teise maailmasõja ajalugu tuleks väärtusetuks tunnistada ja ümber kirjutada, millega siin-seal on juba alustatud. Seepärast võivad paljusid šokeerida võimu jubedad varjud, mis loengu vältel nähtavaks muutuvad,” teatab Jüri Lina, kellelt saab ettekande lõpus publik ka küsimus küsida.

Mis varjud need on, mis meie ümber võimutsevad?

“Tegu on võimurite tegude varjudega, mis kummitavad hämaruses ja polegi veel nähtavad. Asi puudutab ka varjus hoitud andmeid meie kultuurilise ja bioloogilise maailma kohta, loomulikult andmeid toimunud või toimumata sündmuste kohta.”

Kas ja kuidas on võimalik välja valgustada tõde?

“Tõe jälile on võimalik kätte saada loogiliste küsimuste esitamise abil, et nõnda jõuda originaalallikani.

Näiteks. Kas Lev Trotskil oli võimalik jaanuaris 1917 seadust rikkumata saada USA kodakondsus kolme päeva vältel? Kuidas tal oli võimalik reegleid eiramata juulis 1917 bolshevike partei liikmeks astudes kohe jõuda positsioonilt teisele kohale? Miks seda kõike tehti?

Ka tulevik on kirjas originaaldokumentides, mille vastu laial avalikkusel pole mingit huvi, aidates nõnda tahtmatult kaasa sellele, et varjud püsiksid nähtamatuna. Sest finantsvõimureil, kes tegelikult maailma arengut suunavad, on olemas pikaajalised plaanid inimkonna täielikuks allutamiseks nende tahtele. Sularaha käibelt kaotamine on üks nendest instrumentidest, mis võimaldavad oma plaane läbi suruda. Rahva huvide eest seisvate poliitikute kõrvaldamine või nende valimise võimatuks muutmine on osa nende rahajõmmide läbiproovitud taktikast. Loengu käigus tuuakse palju sääraseid näiteid. Viimane illustratsioon pärineb USA presidendivalimiskampaaniast 2016,” sõnab Lina.

Jüri Lina loengud “Võimu nähtamatud varjud”:
  • Esmaspäeval, 24. oktoobril kell 19 Tallinnas Puuetega Inimeste Kojas (Endla 59)
  • Teisispäeval, 25. oktoobril kell 18.30 Pärnu hotelli “Viiking” konverentsisaalis (Sadama 15)
  • Kolmapäeval, 26. oktoobril kell 18.30 Tartu hotelli “London” konverentsikeskuses (Rüütli 9)
  • Eriloeng: Neljapäeval, 27. oktoobril kell 18.30 Tartus Thalia klubis (Aida 7) – Toivo Kurmeti loomingulistest saladustest. Jüri Lina film “Meloodiate lummuses. Toivo Kurmeti muusikaline pärand”
  • Reedel, 28. oktoobril kell 18 Rakveres (Pikk 28, hoovipealne maja)
  • Laupäeval, 29. oktoobril kell 16 Paides Vanalinna kohvikus (Vee 1)
  • Pühapäeval, 30. oktoobril kell 15 Raplas Elujõu Keskuses (Viljandi mnt. 72 G, sissepääs Ööbiku tänavalt)
  • Esmaspäeval, 31. oktoobril kell 18-21 Kuressaare Ametikooli ruumes (Kohtu 22, ruum K-5)
  • Teisipäeval, 1. novembril kell 19-22 Haapsalu Päeva villa konverentsisaalis (Lai 7)
  • Kolmapäeval, 2. novembril kell 19.30-22.15 Tallinnas Koolitus- ja teraapiatuoas Väike uba (Vabriku 41) sama loeng “Maktens osynliga skuggor” rootsi keeles Eestirootslastele
Jüri Lina koduleht on Hallo, Kosmos!” 1. osa 12.09.2010 ja 2. osa 13.10.2013

Kui sind huvitavad vandenõud, siis selle valdkonna superstaar David Icke esineb Tallinnas Tondiraba jäähallis laupäeval, 12. novembril, uuri lisa siit.
Toimetas: Ingrid Peek

Seotud