Paastukuul pea plastipaastu

Paastukuul loobuvad paljud loomsest toorainest, hommikukohvist, kommidest-šokolaadidest või muust ahvatlevast. Nami-Nami retseptikogu eesotsas oma perenaise Pille Petersooga kutsub kõiki tänavuse suure paastu ajal hoopis plastikasinusele ja plastipaastule. Teeme endale ja keskkonnale head!

Kutsume koos Nami-Namiga üles loobuma tarbetutest ühekordsetest plastpakenditest. Vaatama kriitiliselt, mida saab asendada korduvkasutatava taara või loodussõbralikuma versiooniga.

Oleme paastukuul vähem laisad ja mugavad! Meenuta, milliseid pakendeid ja vahendeid kasutasid meie vanemad ja vanavanemad. Ei jäänud siis ka kauplusest toiduained koju toomata või piim põllule/kohv tööle kaasa võtmata!

Kui on vajadust võtta/osta poest kilekott või karp, mõtle, kas ja kuidas saad seda veel kasutada, mitte lihtsalt ära visata.

Oled oodatud jagama oma igapäevaseid edusamme ja plastivabu alternatiive siin FB-ürituse all. 21. aprillil teeme kokkuvõtteid, kuidas plastipaast õnnestus ja kas on puhtam ja kergem tunne.

Taaskasutus – 10 lihtsat nippi plastikjäätmete vähendamiseks

Prügivabalt elamise kogemus: naine, kes pole kaks aastat prahti tekitanud

Uurimus: 90% merelindude kehas leidub plastijäänuseid

Seotud