Millal sa peaks temaga magama?

Minu kogemus ütleb, et kõige sagedasem asi, millele naised kohtingute ja suhete kontekstis mõtlevad, on „Kui kaua ma peaksin ootama, enne kui ma temaga voodisse lähen?“. Suhte algfaasis võtavad mehed ja naised seksi suhtes üldiselt erinevad rollid. Mehed on tagaajajad ja naised need, keda taga aetakse. Ning naised on need, kes langetavad lõpliku otsuse selle kohta, kas seksitakse või ei, kirjutavad Matthew Hussey ja Stephen Hussey oma raamatus „Leia õige suhe. Kuidas leida ja hoida mehe armastust“.

Siiski ei tähenda see, et naise öelda on ainult see, kas mees saab seksi või ei. Iga kuu treitakse erinevates ajakirjades tuhaneid artikleid selle kohta, kuidas seksida ei tohi enne teatud arvu kohtinguid või püsisuhtesse astumist, sest muidu mees kaotab huvi. Või jagatakse igasugust muud nõu, millest pole pikas perspektiivis mehe kinnihoidmisel mingit kasu.

Tundub, et enamik naisi, keda ma tean, peavad kinni kolme kohtingu reeglist, mis põhineb umbes sellisel loogikal: „Kui ma ootan kolmanda kohtinguni, näeb ta, et ma pole samasugune kergesti kättesaadav nagu need teised litsid, kellega ta väljas käib. Siis ta saab aru, et ma olen keegi, keda tuleb tõsiselt võtta, enne kui midagi üldse juhtuma hakkab.“ Selles on oma iva, kuid see on järjekordne reegel, mis eesmärki ei pühitse. Ma tean paljusid, kes ootavad seksi saamiseks kolmanda kohtinguni ega pühendu sellegipoolest. Küsimus pole ainult selles, kui kaua ta seksi ootama peab.

Meelevaldne ooteperiood on vaid mäng, mis mitte ei aita kahe inimese vahel sidet luua, vaid lõpeb enamasti halvasti. Kuigi minu isiklik filosoofia on see, et esimesel kohtingul seksimist ei tohiks eesmärgiks võtta (aga ma ei ütle, et seda kunagi teha ei või), pole sel midagi pistmist tõsiasjaga, et sa pole teda piisavalt kauaks ootama pannud. Mehe ootele panemine pole see, mis tema huvi sinu vastu üleval hoiab.

Kui keskmine mees kohtingule läheb, loodab ta mingil määral alati õhtu lõpus seksi saada. Mehed on nii juba ehitatud. Kui ta sinuga kohtingul on, on ta juba otsustanud, et visuaalne keemia on olemas, ja kui ta on otsustanud, et visuaalne keemia on olemas, siis ta tahab sinuga seksida. See ei tee temast ei head ega halba meest, see on lihtsalt fakt.

On ekslik arvata, et mehi on kahte tüüpi: kenad poisid, kes tunnevad huvi sinu isiku vastu, ja pleikarid, kes tahavad ainult seksi. Sellist asja ei eksisteeri. Viimased on oma kavatsustes lihtsalt otsekohesemad, samal ajal kui kena mees mängib pikemat mängu, mis sest, et tahab ka sind koju viia ja voodisse saada.

Ühesõnaga, mehed teavad, et nad ei pruugi seksi saada, aga nad alati loodavad seda. Kuid suhtumine, et „mehed on vaid ühe asja peal väljas“, on vaid osaliselt tõsi. See on üks asi, mida nad kindlasti tahavad, kuid see pole ainus asi. Tegelikult on mehed sama huvitatud sügavast kiindumusest kui sina. Kui mehele hakkab sinu isiksus meeldima ja ta armastab veeta aega sinu seltskonnas, kui ta näeb sinus kedagi erilist, kedagi, keda ta soovib oma ellu, võib-olla isegi igaveseks, siis seda seetõttu, et teie kahe vahel on tekkinud emotsionaalne side. Seksist saab vahend selle sideme süvendamiseks.

Pole tähtis, kas te olete olnud kahel või viiel kohtingul, kas ta on kohtunud sinu vanematega või oled sina näinud tema sõpru või kas ta igal kohtumisel survestab sind voodisse minema. Seks peaks suhtesse tulema siis, kui emotsionaalne side on loodud. Ma nimetan seda hetke emotsionaalseks konksuks.

Kui mees on emotsionaalse konksu otsas, mõtleb ta sinule sõpradega filmi vaadates. Ta mõtleb sulle helistamisele niipea, kui ta töölt lahkub. Ta leiab tee sinu naabruskonda isegi siis, kui see kaugeltki mugav pole. Ta uinub, mõeldes sellest, mida sa parajasti küll teha võid. Ja see on üldjuhul hetk, mil mees mõtleb: appi küll, tundub, et ma olen sellesse tüdrukusse armunud – sageli on see hetk tema jaoks hirmutav, eriti kui ta arvas, et vallalise mehe elu meeldib talle. Põhimõtteliselt on ta siis konksu otsas.

See emotsionaalne side tekib ühiste kogemuste kaudu. See on midagi enamat kui niisama koos ajaveetmine paaril standardsel kohtingul. See tekib siis, kui inimesed teevad koos asju, mis tekitavad neis emotsioone. See tekib ühiste kogemuste ja vestluste intensiivsusest.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Matthew Hussey, Stephen Hussey raamatust „Leia õige suhe. Kuidas leida ja hoida mehe armastust“.

Seotud