Kaaniteraapia toob leevendust günekoloogiliste haiguste puhul

Hirudoteraapia ehk kaaniravi on günekoloogiliste haiguste leevendamisel saavutanud laialdast populaarsust heade tulemustega paljudes kliinikutes üle maailma.

Järjest suurem hulk naisi teavad, kui raske on leida lahendust günekoloogilistele probleemidele. Sageli jäetakse tähelepanuta esimesed sümptomid ning haiguslikud protsessid võivad muutuda krooniliseks, ja mõnikord pöördumatult.

Kaaniteraapiat kasutatakse kui esmast teraapiavõtet alaägedate ja krooniliste naistehaiguste puhul. Kaane kasutatakse günekoloogias eelkõige võitluses infektsioossete, põletikuliste protsesside ja hormonaalsete haiguste korral. On võimalik normaliseerida menstruaaltsüklit ja ennetada tüsistusi pärast põletikulisi protsesse või aborti. Kaanid on tõestanud oma efektiivsust viljatuse korral ja korduva raseduse katkemise puhul.

Kaaniteraapia ei ole suunatud ainult konkreetsele günekoloogilisele probleemile, vaid toimib naise organismis kompleksselt, mõjutades paralleelselt ka teisi organsüsteeme (seedetrakt, hormoonsüsteem, närvisüsteem jne).

Kaanid on reaalseks alternatiiviks ka günekoloogiliste kasvajate ja uudismoodustiste operatiivsele ravile. Kaaniteraapia võimaldab munasarjatsüstidel imenduda ning mõjutada hormonaalprotsesse endometroosi korral. Hirudoterapeutide praktikas on head tulemused viljatuse puhul, kui munajuhade põletiku tagajärjel on tekkinud liited ning munajuhad on osaliselt sulgunud. Kaaniteraapia tulemusel on munajuhade läbitavus taastunud.

Tänapäeva meedikute käsutuses on palju erinevaid ravimeid, kuid neil on ka suur hulk kõrvaltoimeid, mis aga põhjustavad omakorda lisahäsireid erinevates organites. Kaaniteraapia on praktiliselt kõrvaltoimeteta, bioaktiivsete toimeainete tõttu on kaanisülg asendamatu ja hindamatu väärtusega.

Kaanisülje tervendav saladus peitub selles olevate bioaktiivsete ainete toimes, mida on 120-150 erinevat ainet, mis mõjutavad üksikuna erinevalt ja kompleksselt kogu organismi.

Kuidas kaanid toimivad:

1. Kaanid imevad endasse verd ja seejärel väljub hammustuse kohast rohkelt nakatunud ja põletikulist verd.

2. Selleks, et kaan saaks verd imeda, peab ta haava eritama süljefermente, mis peatavad hüübimisprotsessi, et põletikuline veri saaks väljuda. Süljefermentidel on valu- ja põletikku vähendav, vere- ja lümfiringet parandav, immuunsust tõstev, turset alandav ja rakkude uuenemist soodustav toime.

3. Vere- ja lümfiringe aktiveerumisel paraneb ravimite omastatavus, mis omakorda lubab vähendada (konsulteerides raviarstiga) senikasutatud ravimite annuseid.

4. Kaanid töötavad bioloogiliselt aktiivsetes punktides ja keskustes, parandavad nad alati inimese energeetikat. Selle tulemusena korrastub ja tasakaalustus psüühika ja paraneb füüsiline keha.

Autor: Monika Reimund

Allikas: www.terviseakadeemia.ee

Seotud