Bakterid – kas uued antidepressandid?

Tervislikud bakterid soolestikus on seotud depressiooni ja teiste psühhiaatriliste haiguste ennetamisega. Probiootikumid taastavad soolestiku “häid” baktereid ja seega võivad osutuda parimaks ja ohutuimaks alternatiiviks depressiooni vastu võitlemisel.

Kas sa teadsid, et kõige ohutumad, taskukohasemad ja tõhusamad alternatiivid antidepressantidele võivad olla bakterid? Enam kui 50 miljonit inimest üle kogu maailma kasutavad antidepressante. Kahjuks aga koguneb üha enam tõendeid selle kohta, et antidepressandid pole kaugeltki nii tõhusad ja võivad potentsiaalselt olla isegi palju ohtlikumad, kui eelnevalt on arvatud.

Seetõttu ongi Ontario osariigi McMastersi ülikooli teadlaste uhiuue uuringu tulemused tõeliselt suurepäraseks uudiseks kõigile, kes vaevlevad depressiooni käes. Uuring leidis tugeva seose soolestiku tervise – eriti tervislike soolestikubakterite – ja ajutegevuse vahel, mille hulka kuulub ka tuju. Teisisõnu “suhtleb” su soolestik sõna otseses mõttes sinu ajuga.

Selle “ristsuhtluse” tõttu on sinu seedekulgla tervislike bakterite tasemel tohutu mõju kogu sinu keha tervisele. Tervislike bakterite tase soodustab ilmselgelt seedekulgla tervist ja aitab vägagi tõenäoliselt kaasa ka rasvumise vältimisele. Nüüd aga oleme avastanud tänu Jane Fosterile ja tema laboritiimile McMastersi ülikoolis, et tervislikud bakterid soolestikus on seotud ka depressiooni ja teiste psühhiaatriliste haiguste ennetamisega. Probiootikumid on organismid, mis taastavad soolestiku “häid” baktereid. Neid organisme sisaldavad toidulisandid võivad osutuda parimaks ja ohutuimaks alternatiiviks antidepressante kasutamata depressiooni vastu võitlemisel.

Lisalugemist: http://undergroundhealthreporter.com (inglise keeles)

Tõlkinud: Joonas Orav

Seotud