Marika Tamm: ärata ürgne naiselikkus

Üdini naiselik tantraõpetaja Marika Tamm räägib tantristlikust elustiilist ja ürgsest naiselikkusest, mis aitab panna oma elu voolama ning realiseerida unistused.

Mis on Sinu jaoks kolm põhilist leidu või avastust iseenda kohta, mida oled mõistnud pärast seda, kui hakkasid tantrat praktiseerima?

Rääkides tantra filosoofia ja praktika mõjust oma elule, on pea võimatu välja tuua lihtsalt 3 avastust enda kohta. Tantra andis mulle täiesti uue elutunnetuse ja enda “mina” tunnetuse ja kehatunnetuse:

Elutunnetus – Tantra praktiseerimisega koos on saabunud usaldus elu vastu ja enda sisemise tarkuse vastu, mis on üks osa suuremast makrokosmosest. See taju, et olen osake suurest, aitab hetkesse lõdvestuda, tunda, et ma olen toetatud ning koos elu energia vooga elust läbi voolata – ilma takistusteta.

“Mina” tunnetus – Tantra aitas mind välja nö programmeeritud ja hüpiknukuna käituvast olendist ning tõi mulle teadmise ja tõe, kes ma olen ning julguse olla ma ise – tervikuna – kõikide vastandlike külgedega – hea ja halvaga, vaimsuse ja seksuaalsusega. See toob rahu ja tasakaalu iseendaga.

Kehatunnetus – läbi tantra praktikate on tõusnud minu energiatunnetus ning võime minu enda energiaid ise juhtida ning suunata. Maailma ja enda tajumine läbi selle prisma annab elule palju, palju värve juurde.

Kas ja kuidas on Sinu meelest võimalik ühendada tänapäeva “läänelikku” elustiili (kus aeg tiksub kogu aeg kukil ja väga oluline on väline) ja tantristlikku eluviisi?

Mina jaoks ainuke viis siin hullumeelses lääne sigi-saginas ellu jääda ning säilitada kontakt iseendaga sügavamal tasandil, on kasutada mõnda vaimset praktikat, mis toob või siis säilitab tasakaalu. Kuna tantra praktika algab aeglustamisest, kohalolust ning ühendusest iseendaga ja ümbritsevaga, siis selle väikese distsipliini integreerimine oma igasse päeva on võti, et säilitada heaolu tunne.

Kõik on päeva lõpuks prioriteetide küsimus – tasub märgata, mille jaoks aja võtmisest sul ei ole kunagi kahju – kinno minek või õhtu sõpradega väljas. Siis jääb küsimus, kuivõrd suur prioriteet oled sa iseendale ja/või sinu suhe sulle. Kui see on oluline, siis ei ole ka selle jaoks aja planeerimine probleem, vaid puhas rõõm ja nauding.

Kui saaksid anda ühe soovituse naistele (tantristlikust vaatenurgast lähtudes), siis mis see oleks?

Naised on läbi viimaste sajandite proovinud end kohandada ja kalibreerida vastavalt meeste etalonidele ning enamus on kaotanud kontakti oma ürgse naiselikkusega ja naised kas põlevad läbi või on südamepõhjani õnnetud.

Soovitan naistel võtta aeg maha, et meenutada ja avastada, mida toob kaasa ja mida tähendab just eelkõige elamine kehas, kus voolab naise energia.

Soovitan naistel ürgse naiselikkuse ülesäratamiseks taasluua armastav suhe oma vaagnapõhjaga. Avades häbitult oma seksuaalsuse ning ühendades selle lõputu tingimusteta südamearmastusega avaneb naine oma müstilisuses, väes ja autentsuses kogu oma emotsioonide ning ka tumedate ja heledate külgedega, täpselt nii nagu tema loodud on.

Olles oma tões ja autentsuses ja tunnetades ümbritsevat maailma, hakkab elu voolama ning ühendus oma väega toob naisele magnetilised võimed luua omale selline elu, nagu tema unistustes.

Allikas: www.tantrafestival.ee

Seotud