Täna saab Balti jaama turul proovida taimseid piimasid

August on taimse piima kuu ning selle raames kutsuvad Loomus ja veganprogramm Taimsed Valikud täna, 11. augustil kl 15:00 – 19:00 Balti jaama turule proovima erinevaid taimseid piimasid.

Loomuse veganprogrammi Taimsed Valikud programmijuhi Anu Tensingu sõnul on see hea võimalus tutvuda taimsete piimade põneva maailmaga. „Taimsete piimade maailm on kirjum kui paljud meist aduvad, põnevaid maitseid leiab igaühele. Kindlasti tasub tulla maitsma, võib-olla leiad isegi oma uue lemmiku!“ sõnas ta.

Aastatega on taimsete piimade valik nii Eestis kui ka välismaal järjest kasvanud. Taimseid piimasid tehakse näiteks sojast, kaerast, kookosest, riisist, mandlitest, tatrast, kinoast ja hernestest. Lisaks neutraalsetele maitsetele leiab valikust ka näiteks šokolaadi-, vanilje-, kaneeli- ja kardemonimaitselisi ning ka Dumle maitseline.

Taimsete piimade degusteerimine toimub 11. augustil kell 15:00-19:00 Balti jaama turu eest.

Augustis kutsuvad Loomus ja veganprogramm Taimsed Valikud lisaks vastu võtma 31-päevast taimse piima väljakutset ehk loobuma augustikuus loomsest piimast ja asendama see taimsete alternatiividega. Väljakutse kestab kogu augusti ning osalema on oodatud kõik huvilised olenemata sellest, milline on nende varasem kokkupuude piimatoodete taimsete alternatiividega. Selleks, et väljakutse oleks jõukohane ja põnev kõigile, saavad osalejad väljakutse jooksul uudiskirju, mis sisaldavad tootesoovitusi, nõuandeid, retsepte ja muud huvitavat informatsiooni.

Väljakutse algas 1. augustil, aga liituda saab kogu kuu jooksul. Kui väljakutse on läbi ja kätte on jõudnud september, siis julgustame kõiki jätkama samas vaimus ning jätma loomsed piimatooted igaveseks oma toidulaualt.

Seotud