Ohvriroll on inimese enda vabatahtlik valik

Õnnelik olla ei ole keeruline, on vaja vaid mõista, et ei pea kannatama. Miks sa siiski valid endale sellise elu? Loodetavasti aitavad sind järgmised soovitused, et lõpetada ohvrirollis olemine ning luua endale uut harmoonilist reaalsust, kirjutab Alexis Varnum.

Lõpeta ära enda ja teiste süüdistamine; süütunne röövib energiat. Keegi ei ole süüdi selles, kuidas sina elad. Igal inimesel on õigus vigu teha. Ära halvusta ega süüdista teisi inimesi; solvangutele, vihale ja muretsemisele kulutad oma elujõudu. Iga inimene on mänginud sinu elus oma rolli ja sa oled saanud oma kogemused ning läbinud õppetunnid – ole selle eest tänulik. Keegi ei saa sind solvata, kui sa ise ei luba endal solvuda. Ära eelda, et teised inimesed peavad vastama sinu ootustele.

Õpi võtma vastutust enda elu eest ja tee ise oma otsused. Teadvusta, et ainult sina oled vastutav enda elu eest. Iga olukord, mis su elus on juhtunud, on su enda loodud ning sa oled lubanud sellel juhtuda. Ära looda, et keegi tuleb ja päästab sind rasketest tingimustest või teeb tööd sinu asemel. Iga kord, kui oled keerulises situatsioonis, küsi endalt: mida ma olen reaalselt teinud selleks, et lahendada tekkinud olukord?

Lõpeta haletsustunde tekitamine teistes inimestes selleks, et saada nendelt tähelepanu. Leia teised võimalused tähelepanu saamiseks, pane teised inimesed ennast imetlema, mitte haletsema. Näiteks kui jutustad mõnda elus juhtunud lugu, siis lihtsalt jaga seda kui informatsiooni. Õpi väljendama oma tundeid ning ära kaeble, et oled kurb, tige jne. Sa saad jagada oma heaolu ning nakatada teisi inimesi hea tujuga. Ole nagu õnneviirus.

Kui ebameeldivused on juba juhtunud, siis on alati kaks varianti: kas olla ohver või leida positiivset ka kõige raskemas situatsioonis. Isegi kõige keerulisem olukord toob lõpus midagi head, puhastab sinu elu teed, sa näed asju selgemalt ning mõistad, mida saad muuta.

Ürita mõista, et kõigel, mis sinuga on juhtunud, on oma mõte. Palu kõrgematel jõududel näidata juhtunu tarkust, kui sa ise seda ei mõista. Küsi, milleks on see probleem sulle antud. Mida saab oma ellu tõmmata selleks, et see asi laheneks?

Ära ela minevikus ega tulevikus. Kui muretsed pidevalt olnu ja tuleva pärast, kaotad midagi tähtsat ära olevikus, sest elad fantaasiates ja illusioonides. Kui jääd kinni minevikumustritesse, võtad kanda raske koorma, mis segab edasiliikumist. Selleks et teha otsuseid, pead olema kohalolus ehk siin ja praegu.

Kõik, mis sinuga juhtub, ei sõltu välistingimustest, vaid on sinu sisemise seisundi peegeldus. Õpi armastama ennast, maailma enda ümber ja saadud kogemusi. Mitte keegi sinu asemel ei saa tekkinud probleeme lahendada.

Ürita ennast ümber lülitada millelegi muule, ühtede ja samade mõtete keerutamine ei lahenda probleemi, vaid vastupidi – asetab sind ohvri seisundisse. Ära kuluta oma aega negatiivsuses olemiseks, vaid suuna energia probleemide lahendamisele. Niimoodi õpid kiirelt väljuma ohvrirollist. Kui avastad, et oled ohver, siis analüüsi oma seisundit, mõista juhtunud sündmuse tarkust ning naerata ja liigu edasi.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Alexis Varnumi uuest raamatust „Armastus ja suhted uues reaalsuses“.

Seotud