Liikuvad lapsed on vaimselt võimekamad

Lapsed, kes rohkem liiguvad, mõistavad ka maailma paremini ning neil on arenenumad tajuvõimed, kinnitas uuringu üks autoritest, Tartu Ülikooli liikumis- ja sporditeaduste doktorant ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia lektor Kirkke Reisberg Novaator.err.ee vahendusel.

Reisberg tõi välja, et kui varasemad uuringud on rõhutanud eelkõige tugeva kehalise aktiivsuse positiivset mõju vaimsele võimekusele või õpivõimekusele, siis nüüd tuli välja, et kaasa aitab igasugune liikumine, nagu näiteks jalutamine, rahulik jalgrattasõit või aktiivsem väljas mängimine.

“See oli selline hea leid, et tasub lihtsalt sealt ekraani tagant püsti tulla, lähed õue ja jalutad ning juba see on tegelikult lasteaiaeas kasulik. Hiljem, kui laps kooli läheb, on tal siis juba paremad eeldused hea õpivõimekuse loodud,” ütles Reisberg.

Täpsemalt tõid teadlased välja positiivse seose selle vahel, kui palju lapsed liiguvad ning kuivõrd nad hoomavad mitmesuguseid põhielementide vahelisi seoseid, mis on oluliselt seotud arutlusvõimega.

Kehaline aktiivsus ka vanemas eas aitab vaimse võimekuse languse vastu

Seda pead teadma! Neuroteadlased avaldavad tõhusaima treeningmeetodi vananemise aeglustamiseks

Toidud, mis aitavad püsida noorena ja võidelda vananemise vastu

Seotud