Kahvliahvid kutsuvad põlismetsade vahele Soomaale!

Juba kolmandat aastat aset leidev Kahvliahvi kokakool seab seekord oma suure laua üles Kahvliahvi Metsakohviku nimelise sündmuse raames keset hõrku linnulaulu ja ehk isegi hundiulgu – Soomaal, Karuskose metsavahi metsamaja hoovis.

26. juulil ootavad kahvliahvikesed oma sõpru esmakordselt aset leidvale koguperesündmusele Kahvliahvi Metsakohvik, kus lisaks ühisele “toiduga mängimisele” innustatakse lapsevanemaid oma lastega mõnusalt aega veetma ka väljaspool köögi- ja linnapiiri, metsas. Pühitsedes metsa kui meie elukeskkonna suurimaid rikkusi, millest ammutada jõudu, elamusi ja teadmisi.

“Olen oma perega elanud poolteist aastat Soomaa külje all Viljandimaal ja siit tekkiski vastupandamatu soov näha ka kahvliahvikesi tegutsemas just siin, metsikute põlislaante vahel,” selgitab Kahvliahvi kokakooli idee autor Merle Liivak. “Asja üle vaagides tekkis kokakooli ümber aga veel hulk ideid, mistõttu sündiski paarisajale külalisele mõeldud metsa- ja gurmeesündmus, mille nimeks sai Kahvliahvi Metsakohvik.”

Kahvliahvi Metsakohvikus saavad meeliülendavas vormis kokku toit ja mets, sündmuse keskmes lastele ja nende pereliikmetele mõeldud Kahvliahvi kokakool, kus metsast inspireeritud tunde annavad Nami-Nami toidublogi perenaine Pille Petersoo koos oma täditütre, Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” autori Ingrid Peegiga; La Muu kohviku peakokk Maru ning Eesti-Rootsi rändkokk Elias Melin. Aset leiab ka toidudisaini töötuba, kus sünnib animaator Kristjan Holmi juhtimisel söödavaid komponente sisaldav animatsioon.

Lisaks saab ennastunustavalt gurmeetada Kalamaja kohviku Diip peakokk Toomas Läätse pop-up kohvikus ning metsamaterjalidest ägedaid esemeid meisterdada moekunstnik Britt Samosoni ja ajakirjanik Elis Aunaste näpunäidetel. Linnulaulule lisaks kuuleb delikatessmuusikat – esinevad elektrooniline artist Galaktlan, magamistoapoppi viljelev Spice Mouse ning Soome eksperimentaalpianist Antti Tolvi.

Otse loomulikult ootavad avastamist Soomaa laaned ja rabad! Näiteks Kuresoo Ingatsi matkarada asub Kahvliahvi Metsakohviku tegevuspaigast vaid kiviviske kaugusel ja imekauneid matkaradu on lähikonnas veelgi. Metsamaja hoovist voolab läbi Raudna jõgi, milles võimalus supelda ja millel saavad huvilised ka kanuuga sõita. Kohapeal on tasuta telkimise võimalus, ööbida saab ka lähedal asuvates RMK telkimiskohtades ja spartalikes ööbimishoonetes.

Sündmuse ala aitab kujundada nimekas sisearhitekt Hannes Praks, graafilise disaini taga seisab noor ja andekas disainer Moonika Maidre.

Piletid müügil Piletilevis. Ühe pääsme hind 19 eurot, alla 12aastastele (k.a.) on sissepääs tasuta. Kes soovib, võib soetada toetajapileti hinnaga 50 eurot. Müüki jõuab vaid kuni paarsada piletit.

Kokakooli tundidesse ja animatsiooni töötuppa – neis osalejate arv piiratud – eelregistreerimiseks peab Kahvliahvi Metsakohviku pääse olema juba omandatud. Registreerimiseks ootame e-maili aadressile kahvliahvid@gmail.com, mille subjekti reale palume kirjutada juhendaja nime. Kirjas palume välja tuua kirjasaatja nime, tema telefoninumbri ja ka pileti numbri, ning info, mitu täiskasvanut (kõigil piletid omandatud) ja last tema perekonnast antud aktsioonis osaleb.

Sündmuse kava ja jooksva infoga saab end kursis hoida Facebookis Kahvliahvi Metsakohviku ürituselehel (lisa end osalejaks ja kutsu sõpru)

Infot leiab ka kahvliahvikeste FB-lehelt

Seotud