Kolm olulist asja, mis aitavad alustada taimetoitlusega

"Algajana leidsin end tihti mõtlemas, kuidas kõige paremini alustada ja mida seejuures kindlasti teadma peaks, et ületada hirm toitainelistest puudujääkidest ja haigustest. Tänaseks olen selle läbi teinud ja uurinud ning panen alustuseks kirja kolm põhiasja, mis on abiks igale algajale", kirjutab Liisa-Indra Pajuste oma blogis Banaanisaar.ee.

Kolm põhilist asja, mis on kasuks igale taimetoiduhuvilisele

1. Asenda üks toidukord. Näiteks sööd hommikusöögiks ainult taimetoitu. Alustad rohelise smuutiga (neutraalse maitsega roheline, nt spinat või Rooma salat magusate puuviljadega), seejärel jätka muu meelepärasega. Kui hommikusöögiga oled harjunud, too lõunasööki aina enam taimseid komponente, kuni saad ka selle täielikult asendada. Väikeste sammude eelis on see, et tagasi kukkudes ei kuku kuigi kaugele.

2. Piisavalt kaloreid terviktoidust. Pruun riis, kartul, tatar, kinoa, juurviljad, puuviljad, köögiviljad, pähklid, seemned. Kui sööd terviktoitu, mitte rafineeritud ja töödeldud, saad piisavalt valku ja kõiki muid toitaineid. Põhilised vitamiinid saame puuviljadest, mineraalid juurviljadest ja rohelistest lehtedest.

3. Söö valgel ajal ja heas tujus. Süües ole kohal, telefonist ja vestlustest eemal. See, mis meeleolus sööme mõjutab toitainete lõhustumist ja imendumist. Biorütmidest lähtuvalt on kehale lihtsaim saada enamus toitaineid valgel ajal.

Kui soovid teada, kuidas alustada taimetoitlusega, siis lisainfot saad lugeda Mida taimetoitlased ja veganid valkude kohta teadma peaksid

Uus teadusuuring: taimetoitlus vähendaks ülemaailmseid toiduga seotud emissioone kahe kolmandiku võrra ja päästaks miljoneid elusid

Vegan toitumine – kõik, mida üks omnivoor tahab teada taimetoitluse kohta

Blenderi vaenlased: 8 toitu, mida ei tasu blenderis purustada

Seotud