Kolm lihtsat hingamisharjutust lastele meelerahu saavutamiseks

Kas saaksime elada hingamata? Ilmselt ei. Mõtle korraks, kuidas sa hingad. Tavaliselt inimesed sellele ei mõtle ja nii hingatakse liiga pinnapealselt, ainult kopsudega. Kui õpid hingama aeglasemalt ja sügavamalt kõhu kaudu, saab aju rohkem hapnikku. Sa muutud rahulikumaks, jõuad rohkem tegutseda ja oled rõõmsam. Hingamisharjutuste harjutamisel peab olema järjepidev, siis tulevad püsivad muutused. Proovi leida iga päev paar minutit hingamiseks. Parem teha harjutusi vähem, aga iga päev, kui pikemalt ja harva.

Kallihingamine

Seisa tugevate jalgade peal. Siruta käed aegluubis kõrvale ja hinga nina kaudu sisse. Too käed aegluubis kalliasendisse, hinga suu kaudu rahulikult välja. Esialgu võid kallistamiseks kasutada kaisukat või nukku: hoia teda ühes käes. Hinga nii vähemalt viis korda.

Nii saad kallistada oma sõpra, ema, isa, õpetajat, puud ja kõiki teisi.

Valgushingamine

Istu rätsepaistes, põlvedel või toolil. Hinga pikalt nina kaudu eredat valgust endasse. Nina kaudu välja hingates valgub ere valgus üle kogu keha. Proovi sisse ja välja hingata sama pikalt. Võid mõttes kaasa lugeda: 1-2-3-4 ja 1-2-3-4. Ka siin saad sõrmede abi kasutada (vt Südamehingamine). Juhendaja loeb numbreid.

Südamehingamine

Istu rätsepaistes, põlvedel või toolil. Pane käed südamele ja sule silmad. Hinga aeglaselt ja pikalt nina kaudu südamesse ja sama pikalt nina kaudu välja. Kui oled sisse hinganud, hoia kaks sekundit hinge kinni. Tee seda siis, kui oled varem hingamist harjutanud. Juhendaja saab aidata lapsel ühtlaselt sisse-välja hingata, loendades numbreid: 1-2-3 hinga sisse, 1-2 hoia hinge, 1-2-3 hinga välja.

Väiksemate lastega võib lugeda sõrmi: parema käe nimetissõrmega loenda

vasaku käe kolme sõrme, alustades pöidlast; keskmise sõrme peal hoia hinge kinni; välja hingates liigu tagasi.

Katkend on pärit kirjstuse Pilgrim poolt välja antud Monika Allerti raamatust „Meelerahu- ja keskendumisharjutused lastele“.

Seotud