Jüri Lina peab Eestis loenguid vitamiinide salastatud mõjust ja masside lollitamise meetoditest

Legendaarne vandenõude uurija, kirjanik ja filmirežissöör Jüri Lina naaseb augusti algul kodumaale, et pidada loenguid oma viimaste avastuste kohta: teatud andmetest vitamiinide ülipositiivse mõju kohta tervisele, sealhulgas IQ tõstmisel, mis on koguni salastatud ja kõneleb meetodeist, mille abil on laiu masse õnnestunud kõige võimatumate valedega lollitada.

Rootsis elav peamiselt vandenõude uurijana tuntud Jüri Lina on ka kirjanik, publitsist, muusikaprodutsent ja filmirežissöör, keda köidavad eksistentsialistlikud küsimused, esoteerilised mõistatused ja vaimsuse kriisi põhjused (romaan “Eemaldumine Kartaagosse”), tervise teemad (raamat “Varjatud tervisevalem”), salapärased nähtused, nagu UFOd ja parapsühholoogia (raamat “Mõistatuslikkuse kütkeis”) ning salaseltside tegevus, sealhulgas vabamüürlased ja illuminaadid (raamatud “Skorpioni märgi all”, “Maailmaehitajate pettus”). muusika meid tasakaalustab ja meid vajadusel lohutab, on tõdetud paljudes uuringuis. Nagu sedagi, et rotid suudavad labürindist tee kiiremini välja leida, kui neile mängitakse kaunist muusikat. Neid ja paljusid teisi asjaolusid eiratakse jultunult, justkui ei mängiks see inimese heaolus mingit osa,” räägib Jüri Lina muusika mõjust inimese tervisele sealsamas Sännas laupäeval kella kolmest. 

Jüri Lina suurloeng Eesti linnades “Valedest rabatud”

Kirjanik ja filmirežissöör Jüri Lina kõneleb oma uuel loengul neist meetodeist, mille abil on laiu masse õnnestunud kõige võimatumate valedega lollitada. Et aidata avalikkust ajupesu (loe: aju risustamist) läbi näha, on ta asunud väntama uut suurfilmi “Illusioonide labürint: mundris mitmekesisus”. Ta räägib ka meie tervise ja taibukuse teadlikust muserdamisest (sealhulgas meelemürkide abil), mida kinnitavad IQ-testid. 

Ka tuleb juttu kultuuri laostamisest, rahvusriikide teadlikust hävitamiskavast, mille käigus vastupanu osutavad riigid ujutatakse võõrameelsete pagulastega üle. Need muudetakse võimueliidi tööriistaks. Selle eest hoiatas Jüri Lina juba 20 aastat tagasi. Aga siis ta naerdi välja. Vandenõude uurija näitab, kust see plaan pärineb ja kes seda rahastab. 

Juttu tuleb ka uusimatest teaduslikest uurimustest vitamiinide kohta, mis on teadlikult maha vaikitud. Jüri Lina räägib ka “sotsiaalse tellimuse” loomise eeldustest ja toob ajupesu kõige pöörasemaid näiteid, millega nähtub, kuidas avalikkuse tegelikkusetaju on taandunud ja võime kahtlaste asjade kohta esitada asjakohaseid küsimusi tagaplaanile surutud. Tänapäevalgi kasutatakse Lääne ideoloogiaruumis Nõukogude ajupesu eksperdi Anton Makarenko tõhusaid meetodeid, mis kehutasid ohvrid illusioonide labürinti, kus nad pärast töötlemist olid veendunud, et Lenin oli kaastundlik tööliste huvide eest seisja ja Stalin oli headuse kehastus Maa peal.

Jüri Lina tutvustab ajupesumeetodeid läbi aegade ning annab seletuse, miks lai avalikkus eelistab võimueliidi pööraste väljamõeldiste uskumist ja väldib kontakti tegelikkusega, tõrjudes kõiki fakte, mis nende viibimist konsensus transi seisundis häirida võiks. Mõiste konsensus transs ajupesu ohvrite seisundi kohta võttis käibele professor Charles Tart.

Jüri Lina augustikuised loengud Eestis teemadel: 

– Miks on osa andmeid vitamiinide positiivsest mõjust unarusse jäetud või koguni salastatud
– Poliitiline vale on sünonüümne poliitilise korrektsusega

  • Esmaspäeval, 3. augustil kell 18.30 Tartu hotelli “London” konverentsikeskuses Rüütli 9. Sissepääs 7.-
  • Kolmapäeval, 5. augustil kell 18.30 Pärnu hotelli “Viiking” konverentsisaalis. Sissepääs 6.-
  • Reedel, 7. augustil kell 19 Tallinnas Eesti Puuetega Inimeste Kojas, Toompuiestee 10. Sissepääs 8.-
  • Laupäeval, 8. augustil kell 19 loeng Rakveres, Pikk 28 (hoovipealne maja). Sissepääs 5.-

Kohtade arv loengutele on piiratud. Registeerumine aadressil jyrilina@yahoo.com

Vaheajal on võimalik osta autori raamatuid, filme ja plaate.

Vaata ka kodulehte jyrilina.com

Kuula Jüri Lina Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!” 12. septembril 2010 ja 13. oktoobril 2013

Seotud