GALERII: Volkest Mikitani ehk “Hallo, Kosmos!” kolmsada seiklust ilmavaadete perifeerias

Sel nädalal kõlab Raadio 2 eetris 300. saade ” Hallo, Kosmos!”, kus oma mõttemaailma jagab raadiokuulajatega kirjanik ja Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Valdur Mikita. Alates 13. juunist 2010 kutsub saatejuht Ingrid Peek kuulajaid igal nädalal kaasa seiklema sise- ja väliskosmilistesse avarustesse, ilmavaadete perifeeriasse ja avangardi. Selle aja jooksul on saadet R2 kodulehelt järelkuulatud ja alla laaditud 2 149 363 korda.

“Minu meelest on sümboolne, et saatesari “Hallo, Kosmos!” algas ligi seitse aastat tagasi legendaarse Eesti ufoloogi Igor Volke avarate ja julgete vaadetega ilmaruumi suunal ja tähistab kolmesajandat juubelisaadet praeguse aja ühe mõjukaima metsamõtiskleja Valdur Mikitaga, kes kõneleb muuhulgas ka meie perifeersuse olulisusest. Oleme ju inimestena, eestlastena, metsarahvana – ja loodusrahvana kohati ka nn nõiarahvana – siin maa ja taeva vahel oma eksistentsi kogemas ja mõtestamas. See saatesari pühendabki tähelepanu justnimelt nendele perifeersematele ja avangardsematele mõttesuundadele, mis meie maailmataju oma erilisusega rikastavad,” sõnab saate autor Ingrid Peek.

Saade “Hallo, Kosmos!” startis Raadio 2 eetris 13. juunil 2010, sel nädalal jõuab eetrisse kolmesajas saade. Sellesse ajavahemikku mahub kokku 384 külalist (154 naist ja 230 meest) meilt ja mujalt. Saatekülaliste hulgas on olnud 43 teadlast (või põhiliselt teadusega tegelevat inimest), 25 muusikut, 18 koolitajat ja enesearengu edendajat, 18 arsti, 15 vaimulikku ja religiooniuurijat, 10 psühholoogi ja terapeuti, 9 šamaani, 9 nõida, kolm ametlikku vabamüürlast, kolm preestrit, kaks ufoloogi, üks munk, üks piiskop ning terve ports folkloriste, filosoofe, metafüüsikuid, looduskaitsjaid ja muude valdkondade esindajaid.

Kolmesajast saatest 12,6% ehk 38 saadet on helipurki püütud avalikel, publikuga salvestustel – nende seas näiteks Alkeemia Akadeemia arutelud ja traditsiooniline iga-aastane Kosmonautikapäeva tähistamine. Raadiokuulajateni jõudnud ka 12 kollaaž-saadet, mis koosnevad erinevate saatekülaliste mõttekillukestest. Selle aja jooksul on saadet on R2 kodulehelt järelkuulatud ja alla laaditud 2 149 363 korda. Saatel “Hallo, Kosmos!” on “Lingvistiline mets”, mis pälvis mitmeid auhindu. Metsamõtiskleja arutleb oma tuntumates teostes eesti kultuuri, eestlaste psühholoogia ja eestluse eripära teemadel, sellenädalases saates “Hallo, Kosmos!” tuleb juttu metsarahvast ja Eesti metsade maagiast, kodukandi kodustamisest ja sisemisest korilasest, meie perifeeria erilisusest ja olulisusest maailma mastaabis ning paljust muust huvitavast.

KUULA täies pikkuses juubelisaadet SIIT.

“Hallo, Kosmos!” kõlab Raadio 2 eetris neljapäeviti kell 20 ja kordusena pühapäeviti kell 14.

Vaata kodulehte hallokosmos.ee ja kuula kõiki seni eetris olnud saateid R2 arhiivist. Kuula ka Rahva Oma Kaitse sünnipäevaõnnitlust hallokosmonautidele.

Vaata 300. juubelisaate tähistamist Raadio 2 köögis:

Alkeemia galeriidel aitab teostuda Fotoluks – vaata fotomaailma võimalusi www.fotoluks.ee

Seotud