Inglitega rääkimine: igaüks meist võib taevaste sõnumitoojatega suhelda

Tuntud ingliterapeut Doreen Virtue annab nõu, kuidas kuulda ingleid, mil viisil nendega suhelda ning kuidas saada üle kõhklustest ja ebakindlusest vaimumaailmaga ühendust võttes.

Kuna sinul (nagu kõigil teistelgi) on oma kaitseinglid ning teadusuuringud näitavad, et intuitsioon on inimestele omane, võid kuulda vestlusi enda ja teiste inimeste inglite vahel. Esimene samm on vabaneda hirmust, et see ei segaks su jumalikku suhtlust.

Alates 1996. aastast olen andnud inglitega suhtlemise kursusi tuhandetele igasuguses vanuses ja erineva taustaga inimestele üle maailma ning leidnud, et kartus on peamine meid takistav tegur. Hirmude ignoreerimise asemel tuleb neid tunnistada ja neile vastu astuda. Niimoodi pole hirmul meie üle võimu.

Järgnevalt kõige tavalisemad hirmud (küsimuste vormis), mida inimesed kogevad, kui otsustavad oma inglitega rääkida. Sellest lugedes pane tähele, kas see tekitab sinus mingit kehalist reaktsiooni või äratundmist “Täpselt nagu mina!”. Ütle oma hirmudest lahti, kujutades ette, et igaüht neist ümbritseb valguskera, ja anna need üle inglitele, kes sind praegu ümbritsevad. Tunne kergendust, kui sa seda teed.

1. Kas inglitega rääkimine pole jumalasalgamine? See hirm tuleneb religioonide suhtumisest spirituaalsetesse tekstidesse. Kui sa tõesti usud, et võid rääkida vaid Looja, Jeesuse või mõne teise vaimolendiga, siis ära hülga seda usku. See põhjustaks sulle ebavajalikku ärevust ja kindlasti pole tarvis negatiivset emotsiooni. Ent mõtle selle üle, et sõna ingel tähendab Jumala sõnumitoojat. Inglid on kingitused ülevalt, kes tegutsevad taevaste kirjakandjatena, tuues ja viies sõnumeid Loojalt ja Loojale. Nad toimivad jumaliku täpsusega, andes meile usaldusväärset juhatust. Ja just nagu kõigi kingituste puhul tahab kinkija (Looja), et me seda naudiksime ja kasutaksime.

2. Aga kui ma ei saa sõnumit? Esmalt, miks paljud inimesed ei suuda inglitega suhelda, on see, et nad püüavad liiga kõvasti, et midagi juhtuks. Tavaliselt tuleneb see hirmust, et nad ei kuule oma ingleid või et neil ehk polegi kaitseingleid. Taevaga suheldes mõjutavad su kogemusi su uskumused. Kui sul on hirmul põhinevad mõtted, ei lase need ingleid selgelt kuulda, ent kui säilitad optimistliku suhtumise, tugevdab see suuresti su võimalusi inglitega suhtlemiseks. Põhiline on see: ära pinguta, ära püüa midagi juhtuma sundida. Las Looja ja inglid teevad ise selle töö ära, et saadavad sulle jumalikke sõnumeid. Sinu asi on lihtsalt olla vastuvõtlik ja panna tähele kõiki mõtteid, tundeid, visioone või sõnu, mis sinuni jõuavad.

3. Võib-olla ma ei saa õigesti aru või lihtsalt mõtlen asju välja? Tõeline jumalik juhatus tõstab sind kõrgele, on inspireeriv, motiveeriv, positiivne ja armastav. Inglite sõnumid on alati seotud millegi paremaks tegemisega: välimuse, tervise, suhete, keskkonna, maailma jne. Inglid üldiselt kordavad oma juhtnööre su tunnete, mõtete, visioonide ja kuulmise kaudu, kuni hakkad tegema seda, mida sulle soovitati. Kui sa pole kindel, kas sõnum on tõeline, siis oota natuke, sest tõeline jumalik juhatus kordub ikka ja jälle, ent kui see pole ehtne, siis kaob, kui sellest välja ei tehta. Ole tähelepanelik väga sageli ilmneva “petturi fenomeni” suhtes, mille puhul ego püüab sind veenda, et sa pole väärt inglitega rääkima ja et sul pole intuitiivseid ega selgeltnägija võimeid. Tea, et see sõnum põhineb hirmul ja egol.

4. Kas poleks parem, kui ma elu õppetunnid ise kätte saaksin? Mõned inimesed tunnevad, et nad “petavad”, kui paluvad jumalikku vahelesegamist. Nad usuvad, et me peame kannatama, selleks et õppida ja areneda, ja et vastutame ise oma hädade eest. Ent inglid ütlevad, et ehkki me areneme kannatuste kaudu, võime veelgi kiiremini areneda rahu kaudu. Meie rahu inspireerib teisi rohkem kui kannatused. Ent inglid ei tee sinu eest kõike ära. Nad on rohkem nagu meeskonnakaaslased, kes paluvad sul palli edasi visata, kui te koos ühise eesmärgi poole liigute. Kui palud neilt abi, võib inglite vahelesegamine olla imeline, aga sagedamini aitavad nad sind sellega, et annavad edasi jumaliku juhatuse ja sa võid end ise aidata.

5. Kuidas ma saan olla kindel, et räägin tõepoolest ingliga? Looja ja peainglid, ülestõusnud meistrid ja inglid räägivad armastavalt ja positiivselt. Nende lausekonstruktsioonides esinevad sina ja meie (aga ego paneb sõna mina iga oma avalduse algusesse). Su lahkunud lähedased kasutavad fraase, sõnu ja stiili, mis sarnaneb sellega, mis neil oli elavana. Kui kuuled kelleltki, elavalt või lahkunult, negatiivseid sõnu, siis ära räägi enam selle olendiga ja palu otsekohe abi peaingel Miikaelilt. Ta toimetab madalamad energiad minema ja kaitseb sind negatiivsuse eest.

Inglitega rääkimine on meeldiv ja meeliülendav kogemus. Sa kas kuuled neid, näed neid, tajud nende kohalolekut või taipad midagi uut – kindlasti meeldib sulle nendega suhelda.

Allikas: Doreen Virtue “Ingliteraapia käsiraamat”, kirjastus Pilgrim

Seotud