Imeline! Need on kümme kõige salapärasemat ja uskumatumat paika maailmas

Teadus suudab küll ära seletada enamus kummalisi nähtusi, veidraid sündmusi ja õõvastavaid olukordi, kuid alati jääb siiski ka pisut ruumi salapärale ja müstikale. Mõned paigad ja nähtused on maailmas nii erilised ja uskumatud, et neid on raske või lausa võimatu seletada. Siin toome välja kümme kummalist ja imelist paika, mis pakuvad mõtteainet.

10. Caño Cristales, Colombia

Caño Cristales, tuntud ka kui “Viie värvi jõgi” asub Serrenia de la Macerana regioonis. See jõgi pakub tõeliselt värviküllast ja uskumatut vaatepilti. Enamus aastast näeb jõgi välja tavaline, kuid kuiva aja ja vihmaperioodi vahetumisel, septembrist novembrini saab sellest veekogust värvide paradiis. Jões on näha punast, sinist, rohelist, roosat ja kollast. Usutavasti muudab jõe värvi teatud tüüpi taimestik, mis sel ajal vohama lööb.

Foto: Wikipedia.org

9. Huangshani mägi, Hiina

Hiina kõige huvitavama kujuga mäeks nimetatud Huangshani on peaaegu kogu Hiina ajaloo jooksul kunstis ja kirjanduses mainitud. Tänapäeval köidab see neid, kes tõusevad palverännakul mäele, mille suurejoonelise looduse kujundavad pilvemerest kerkivad rohked graniittipud ja kummalise kujuga kaljud. See on taoistide jaoks püha paik ja seda kutsutakse ka “Jumalate aiaks”. Selle seljandikud, kuristikud, metsad, järved ja kosed pakuvad vaimustavat vaatepilti, kuid on enamus ajast mähkunud pehmesse uduloori. Paljudes järvedes on selge helesinine, türkiisikarva või roheline vesi. Need, kes on seda paika külastanud, räägivad seletamatust rahu ja harmoonia tundest, mida nad seal kogesid.

Foto: Wikipedia.org

8. Fly geiser, USA

Fly geiser on imekaunis geiser Ameerika Ühendriikides Nevada osariigis Washoe maakonnas. Geiser tekkis, kui 1916. aastal rajatud kaev 1960. aastatel geotermiliste jõudude toimel pragunes ja kuum vesi sealt läbi murdis. Vees lahustunud mineraalid on settides moodustanud umbes 1,5 meetri kõrguse mitmevärvilise skulptuuri. Osalt on värvirohkus tingitud vee suurest väävlisisaldusest, kuid oma panuse annavad ka värvikad termofiilsed vetikad. Geiser purskab pidevalt, selle veejuga ulatub kuni 1,5 meetri kõrgusele. Voolav vesi on kujundanud terrassid, mille kaudu laiali valgudes on vesi kogunenud umbes 30 hektari suurusel ümbritseval alal mitmekümnesse basseini.

Foto: Wikipedia.org

7. Aokigahara mets, Jaapan

Aokigahara ehk kõhedusttekitav Suitsiidi-mets, on mets Jaapanis Fuji mäe loodeosas. Metsas leidub mitmeid kiviseid ja jäiseid koopaid. Aokigahara mets on tihe, mistõttu kostab sealt vaid vaikne metsakohin. Metsal on ajalooline seos deemonitega Jaapani mütoloogiast ning see on populaarne enesetapukoht, hoolimata arvukatest jaapani- ja ingliskeelsetest hoiatavatest kirjadest metsa pearaja juures. Need kirjad soovitavad suitsiidsete mõtetega metsa sisenejatel tungivalt mõelda oma perekondadele ja võtta ühendust suitsiidiennetusühendusega.

Foto: Wikipedia.org

6. Bermuuda kolmnurk, Atlandi ookean

Bermuda kolmnurk on mereala Bermuda saare, Puerto Rico loodetipu ja Florida poolsaare lõunatipu vahel, kus väidetavalt esinevad sageli paranormaalsed nähtused. Laialt on levinud arvamus, et Bermuda kolmnurk on ala, kus on seletamatutel asjaoludel kadunud ebanormaalselt palju laevu ja lennukeid. Paljud inimesed usuvad, et Bermuda kolmnurga laeva- ja lennuõnnetuste taga on mingi müstiline negatiivne jõud. Tavalisimaks kahtlusaluseks on UFO-d. Teadlased on aga toonud välja mitmeid laevahukkude võimalikke põhjuseid. Tähtsamad neist on:

  • Turbulentse Golfi hoovuse mõju.
  • Ebastabiilne ilmastik, mis tähendab sagedasi äikesetorme ja vesipükse.
  • Magnetilise põhjapooluse ja geograafilise põhjapooluse suuna ühtimine, mis võib tekitada segadust.
  • Bahama saarestikus laialt levinud madalad ja korallrifid võivad saada laevadele saatuslikuks.
  • Metaanhüdraadi eraldumine merepõhjast võib põhjustada laeva uppumise ujuvuse kadumise tõttu.
  • Tihti üritatakse Florida ja Bahama vahelist merd ületada viletsate paatidega ja ilma päästevarustuseta, mis võib kergelt lõppeda õnnetusega.
  • Vee tiheduse äkiline hõrenemine.

Foto: Wikipedia.org

5. Moguichengi kõrb, Hiina

Moguichengi kõrb asub Xinjiang regioonis Hiinas ning on tuntud ka kui Saatana linn. Jalutades läbi kõrbeliivase piirkonna, kus laiuvad hüljatud linna meenutavad moodustised, on külastajad kogenud kummalisi emotsioone ja nägemusi. On kuuldud veidraid hääli ja helisid, samuti muusikat, mis justkui hõljuks tuuleõhuga kaasa. Häälte päritolu on jäänud ebaselgeks, kuna siiani pole suudetud kindlaks teha, mis võiks neid põhjustada.

Foto: Wikipedia.org

4. Richati struktuur, Mauritaanias

Aafrikas, Sahara kõrbes asub kummaline silma meenutav struktuur, mille läbimõõt on umbes 40 kilomeetrit. Seni ei ole teadlased suutnud selle päritolu mõistatust lahendada. On pakutud, et see võis tekkida kokkupõrkest meteoriidiga või olla vulkaanilise tegevuse tagajärg. Teada on, et selles paljastunud osad pärinevad proterosoikumist (2500 – 542 miljonit aastat tagasi) ja ordoviitsiumist(488 – 443 miljonit aastat tagasi).

Foto: Wikipedia.org

3. Pamukkale, Türgi

Pamukkale ehk türgi keeles Puuvillalinn on üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Türgis ning UNESCO Maailma kultuuripärandi kaitse all. Mis teeb selle linna nii populaarseks on tema lumivalgete terrassidega mäed, milles sillerdab helesinine vesi. Selline ainulaadne looduse ime on tekkinud maa seest välja purskava sooja kaltsiumirikka mineraalvee toimel, mis mööda kaljusid alla voolab. Tahkunud kaltsium värvib nõlvad säravvalgeks ja tekitab jääpurikatele sarnaseid moodustisi. Terrasside astmetel segunevad kuuma- ja külmavee ojad. Legendi kohaselt on Pamukkales suplemine noorendava toimega, sest sellel veel usutakse olevat mitmeid raviomadusi.

Foto: Wikipedia.org

2. McMurdo kuivad orud, Antarktika

Antarktikas Victoria maal asuv McMurdo kuivade orgude piirkond sarnaneb oma tingimustelt kõige rohkem hoopis Marsile. Tegu on meie planeedi ühe kuivema ja vaenulikuma keskkonnaga, kus tugevad tuuled pühivad minema lausa lume ja jää. Ainsad, mis suudavad antud piirkonnas ellu jääda on mõned seene- ja samblikuliigid.

Foto: Wikipedia.org

1. Roraima mägi, Brasiilias

Roraima mägi on mägi Lõuna-Ameerika põhjaosas, mille moodustab järskude seintega tasane kaljuplatoo. Selle platoo piires asub ka koht, kus Guyana, Brasiilia ja Venezuela piirid kokku saavad. Roraima mägi inspireeris oma müstilisusega omal ajal Arthur Conan Doyle’i “Kadunud maailma” kirjutama. Selle mäe servadelt saavad algused nii mõnedki maailma kõrgeimatest koskedest. Kohaga on seotud ka palju põlisrahvaste müüte ja legende.

Loe lisaks: TOP 5 maailma kõige kõhedusttekitavamat kummituspaika

IMELINE! Jaapanlased on ehitanud maailma kõige vapustavama helide aia

8 Eesti põnevamat ja hirmutavamat kummituspaika

Hirmus! Poveglia – neetud saar, kuhu külastajaid ei lubata

Seotud