Iidsed ettekuulutused: kas 23. septembril saabub tõesti maailmalõpp?

Väidetavalt on just täna, 23. septembril 2017. aastal, joondunud planeedid taevas nii nagu iidne ettekuulutus seda maailmalõpu päevaks ette nägi. Kust on selline uskumus pärit ja kas see vastab ka tõele?

Päike ja Kuu ning planeedid Merkuur, Veenus, Marss ja Jupiter satuvad täna just sellisesse erilisse seisu, mis tuleb iidsete astroloogide sõnul ette vaid kord 7000 aasta jooksul. Tänapäevased programmid võimaldavad aga veenduda, et samasugune planeetide asetus taevalael on toimunud ka aastatel 1827, 1483, 1293 ja 1056.

Räägitakse, et juba Piiblis ennustati ette täna saabuvat maailmalõppu. Uue Testamendi Johannese Ilmutusraamatu XII peatükis kirjutatakse: “Suur tunnustäht sai nähtavaks taevas: naine, riietatuna päikesesse, ning kuu tema jalge all, ning pärg kaheteistkümnest tähest tema peas. Ja ta oli lapseootel ning kisendas tuhudes ja piinles sünnitusvaludes.” Tänapäevasemas sõnastuses tähendab ülalöeldu, et Päike asub Neitsi (Virgo) tähtkujus, Kuu temast allpool (jalgade juures) ning naise pea kohal moodustavad üheksa Lõvi tähtkujusse kuuluvat tähte ja kolm planeeti (Merkuur, Veenus, Marss) otsekui krooni.

23. septembri maailmalõppu ennustavad ka kristlikud numeroloogid. Numeroloog David Meade on üks selle teooria eestkõnelejatest. Tema sõnul pühib meid Maa pealt tõenäoliselt kokkupõrge teise planeediga. Ta ei välista siiski ka võimalust, et antud planeet Maaga otseselt kokku ei põrka, vaid asetub kosmosesüsteemis meie suhtes lihtsalt sedavõrd halvasti, et hävitab meile teadaoleva elu. Teooria keskmes on kurikuulus irdplaneet nimega Nibiru.

Vaata videot maailmalõpu ettekuulutusest:

Toimetas: Katrin Oidra

Loe täispikkuses artikleid: Maaleht.delfi.ee ja Delfi.ee

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.