Elu usaldamine ja alistumine viivad sind tõlise sinu juurde

Panache Desai räägib oma raamatus “Väärtusta ennast” eneseväärtustamise olulisusest, jagades juhiseid, kuidas selle teemaga oma elus hakkama saada. Pakume lugemiseks raamatust katkendit.

Kui lõpetad vastupanu ja liigud edasi aktsepteerimise ja lubamise poole, kui saad teadlikuks lõpmatust potentsiaalist, mis ületab su viit meelt, ning kui sead kõige tähtsamaks elada nende viie pühendumuse järgi, siis viimane uks, mis viib sind oma Tegeliku Mina tundmise juurde, on usaldus ja alistumine.

Vaid täielikus usalduses, kui pole enam hirmu ja ellujäämisvõitluse energiaid, suudad sa täielikult vastu võtta õnnistused ja võimalused, mis on sulle kättesaadavad. Kui palju oled sa kuulnud lugusid inimestest, kes leiavad oma unistuste töö, kui on lahkunud keskpäraselt töökohalt, mis ei lasknud neil väljendada oma loomingulisust? Või neist inimestest, kes lõpuks ometi julgesid lõpetada oma pikaajalise, ent igava suhte, ja kohtasid varsti pärast seda oma hinge-sugulast? Kui paljusid inimesi sa tead, neid, kes lõpuks lasid minna oma ohvrimentaliteedil ja sellele järgnes suur jõustamiskogemus? Ja kuidas on nendega, kes lihtsalt tunduvad olevat õigel ajal õiges kohas? Seal nad on, tehes tööd kuskil poes, kus kohtavad oma uut äripartnerit, spirituaalset õpetajat või abikaasat. Nii juhtubki, kui lased lahti, järgid ja usaldad voolu, mis sind kannab, isegi kui sa ei tea, kuhu. Sa oled äkki olukordades, mis on tulvil sünkroonsusi, ning sinu elu avardub ja resoneerib sinu hingega.

Pole tähtis, kus sa oled, sa tunned end kodus, sest see kodutunne on Jumalik sinu sees. Kui oled usalduse ja lahtilaskmise seisundis, siis sa tead, et sinu eest kannab hoolt organiseeriv printsiip. Sa aktsepteerid tõde, et reaalsus on sinu poolel. Sa määratled oma inimkogemust sellisena, et kõik, mida sa vajad, tuleb sinu juurde.

Mida rohkem sa lõdvestud sellesse vastuvõtmisesse, seda kiiremini see ilmub reaalsuses füüsilise manifestatsioonina. Alistumisega loobud sa oma isiklikust tahtest ja oled kooskõlas Jumaliku tahtega. See, mida su isiksus peab parimaks, kaob. Enam ei piira sa oma võimalusi. Arm on roolis. Usaldus tõuseb loomulikul teel sinu seest, kui järk-järgult lased lahti oma individuaalsetest tahtmistest. Usaldus on spontaanne kooskõla saavutamine sellega, “mis on”, ning selle usalduse kaudu saabub samadhi. Samadhi on täielik reaalsuse vastuvõtmine sellisena, nagu see on. Sisemisel ja välisel kogemusel pole vahet. Need on saanud üheks.

Su elus on muidugi juba olemas neid asju, mida sa ei sea küsimuse alla, osa sinu elu aspekte on juba täielikult kooskõlas. Sa ei sea küsimuse alla seda, kas päike tõuseb või kas päevale järgneb öö. Sa ei sea küsimuse alla seda, kas sa hingad pärast sissehingamist välja. Tunneta oma usaldust nende asjade vastu – ja seejärel kanna usaldus üle sinna, kus sa pole nii kindel. Kasuta neid enda heaks ära.

Kujuta ette, et usaldus ja alistumine on puhas valge tuvi, kellel on värske oliivioks nokavahel: see on sinu taastamise kinnitus, justkui oleks see aeg juba käes. Usaldus tunnustab sinu saatuse, rõõmu ja imetluse täiuslikkust. Teadlikkus, avardunud ärksameelsus, aktsepteerimine, kooskõla ja harmoonia on kõik osa suuremast ärkamisest, mis ütleb sulle, et võid nüüd oma haarde lahti lasta. Usaldus ja alistumine sosistavad sulle, et võid lõpetada kannatuse ja leida rahu. Usaldus ja alistumine sosistavad sulle, et võid lõpetada kannatuse ja leida rahu.

Inimlik on tunda sageli suurt soovi teha oma elus midagi erilist. See, et sa tahaksid endale maailmakuulsa sportlase osavust, riigijuhi võimsust või kuulsa kunstniku andekust, on sündinud soovist minna lasta ja olla kooskõlas Jumalikuga. Sul on samasugune põhiline potentsiaal – ja see pole sündinud sinu olukorrast, elukohast ja pangaarvest – vaid sinu hingest. Sinu suurus on otseselt omandatud läbi su tahtmise avada end oma jumalikule hiilgusele ning elada usalduses, olles ühenduses selle allikaga. Võib-olla ei suuda sa ühekorraga seda hüpet teha. Võib-olla oled sa praegu kergelt lõdvendanud oma kontrollihaaret ja leidnud natuke rahu. Praegu piisab sellest, kui teed vaid mõne nihke, et astuda välja oma mugavustsoonist ja lõdvestuda. Hingata. Uurida oma sisemust. Välismaailm hoolitseb enda eest ise.

Praegu suudad sa astuda vaid ühe sammu, teha selle väikese vibratsioonilise hüppe. Kui sa neid vähehaaval teed, aktsepteerid järjest rohkem, siis hakkad tundma, et oled kergem. Raske vastupanuenergia muutub kergemaks ja hirm kaob; üks vibratsiooniline muutus korraga, ja siis järgmine.

Kui sa elad tekitatud minas, siis tundub, et elus juhtuvad sinuga mingid kindlad asjad. Kui astud otsuste, transformatsiooni ja integratsiooni rajale, siis näed, et need asjad juhtuvad elus just sinu jaoks. See laseb sul hakata alistuma, sest sa näed oma elus tegutsemas jumalikku armu. Selle alistumisega jõuab aktsepteerimine täiuseni. Elu peegeldab alati täpselt sinu sisemist seisundit. Kui sa oled kokku tõmbunud, raske vibratsioonilisest tihedusest ja elule vastupanust, siis on elus väljakutseid palju ja need on rasked. Kui saad uuesti endale oma Tegeliku Mina, siis ilmutab end kõige suurem transformatsioon.

Elus ei juhtu miski mitte lihtsalt sinu jaoks, vaid elu peegeldab sind. Selles avardunud seisundis ühineb individuaalne veetilk ookeaniga. Võimalikuks saab ühesus. Piirid ja erinevused haihtuvad. Täielik usaldus ilmub siis, kui sulle koidab teadmine, et on olemas ainult üks teadvus, ainult üks energia. On ainult üks Jumalik, kellest sai sina, ja see varjas mõnda aega oma jumalikkust, aga on nüüd täielikult välja ilmunud. Kusagil poolel teel hakkab end ilmutama alistumine. Lõpuks sa ärkad ja ütled: “Ohoo, ma astusin iga päev ühe sammu ja olen nüüd jõudnud võrratusse kohta. See teekond oli seda väärt. Raskus on kergem, kannatus on kadunud, vastupanu on leebunud, hirm on läinud ja see, mis elus juhtub, on minu jaoks.”

Elu voolab kergelt ja võitlus lõpeb. Ja mis kõige tähtsam, sa oled avastanud enda. Sa mäletad oma tõelist Tegelikku Mina ja tunned oma terviklikkust, jumalikkust, õnnistatust. Lõpuks koged sa uut reaalsust ja saavutad samadhi. Elu, sina, mina, kass, viha, hirm, meelitused, lein, lootus ja samadhi on kõik üks. Need on teadvuse mäng, suur ilmumine ja mäletamine. Need kõik on osa su kojujõudmisest, su terviklikkusesse jõudmisest, su äratundmisest. Need on armastus, mis seguneb armastusega, armastuse jõgi voolamas armastuse ookeani.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Alkeemia lugemisnurk | Õpi väärtustama end sellisena, nagu sa oled

Kuidas ennast väärtustada ja olla ise oma õnne sepp?

Siis, kui su unistused täituvad…

Seotud