Efektiivne loodusravi herpese leevendamiseks

Herpes simplex on viirusnakkus, mis on kehas "uinunud" olekus, kuid tõstab pead, kui immuunsüsteem nõrgeneb. Melissiõli on väga võimas viirusevastane eeterlik õli, mis tõrjub herpesviirust väga tõhusalt.

Herpes simplex’i viirus

Herpes simplex on viirusnakkus, mis on kehas “uinunud” olekus, kuid tõstab pead, kui immuunsüsteem nõrgeneb. Viirusel on kaks tüve. Tüüp I esineb harilikult suu ümbruses ning seda nimetatakse rahvasuus külmavilliks või vesivilliks.

Tüüp II on genitaalherpes, mida esineb suguelundite piirkonnas. Mõlemad on väga nakkavad ja mõlemat võib esineda mõlemas kehapiirkonnas. Villid on kogu aeg nakkavad, kuid eriti siis, kui nad lõhkevad ja vedelik neist välja immitseb. Villide puudutamise järel on tähtis käsi pesta, sest viirus võib kanduda vedelikuga teistesse kehapiirkondadesse.

Tõenäoliselt leidub veel kaks sekundaarset infektsiooni: herpeetiline paronühhia (küüneümbrisepõletik) ja okulaarne herpes – silmanakkus, mis kahjustab sarvkesta.

Eeterlikud õlid ja herpes

Saksamaal Kölnis 1987. aastal toimunud Esimesel Aroomiteraapia Kongressil esitletud uuringu järgi on eeterlikud õlid tänu oma tugevale viirusevastasele toimele herpes simplex’i viiruse vastu väga tõhusad. Müncheni Tehnikaülikooli professor Dietrich Wabner teatas, et melissiõli ühekordne manustamine viis täieliku paranemiseni herpes simplex’i kahjustustest.

MS, CCHT, CMT, MAT Anne Vermilye on jõudnud oma uuringutes järelduseni, et eeterlike õlide mikroobivastased toimed tulenevad sellest, et kõnealused õlid suudavad mikroobide rakuseina läbida ja nende hapnikuvarustuse ära lõigata. Pikemalt saate eeterlike õlide kohta lugeda siit: http://radiantlivingonline.com/blog/what-are-essential-oils/

Eeterlik melissiõli

Melissiõli valmistatakse melissitaime värsketest õisikutest, lehtedest ja varre ülaosast. Suur osa tänapäeval melissiõli nime all müüdavatest toodetest on tegelikult sidrunheinaõli ja tsitronellaõli segud – “tõelisel” melissiõlil on unikaalsed omadused ja aroom.

Kuna ühe liitri eeterliku melissiõli valmistamiseks läheb tarvis 7–16 tonni taimematerjali, on melissiõli hind väga kõrge. Magusa lõhnaga taimest pressitud õli on kahvatukollane vedelik, millel on kerge ja värske sidrunit meenutav lõhn. Väga odavalt pakutav melissiõli on tõenäoliselt võltskaup, millel puudub tõelisele eeterlikule melissiõlile omane ravitoime.

Melissiõli on küll kallim kui enamus teisi eeterlikke õlisid, kuid seda kulub ainult üks-kaks tilka. Tänu sellele maksab üks annus ainult 1,84 dollarit! Melissiõli peetakse aroomiteraapias üheks kõige võimsamaks raviotstarbeliseks eeterlikuks õliks, millel on palju ravitoimeid.

Ta on valuvaigisti, antidepressant ja antihistamiinikum ning tal on põletikuvastane, krambivastane, viirusevastane, rahustav, puhitusevastane, sapieritust ja seedimist stimuleeriv, hüpertensioonivastane, litolüütiline ja veresooni laiendav toime. (Õlil on ka tugev higistama ajav toime, mis aitab vanu viiruseprodukte kehast välja viia; seetõttu tuleks õli tarvitades piisavalt juua.) Melissiõli läbib vere-aju barjääri ning tungib rakku. Melissiõli tapab viiruseid 98% tõhususega.

Lisateavet eeterliku melissiõli ja selle kasutamise kohta herpeseravis saate, kuulates siit dr Susan Lawtoni loengut: http://www.oilsmentor.com/melissa/

Uuringud melissiõli kohta

“Melissiõli on väga võimas viirusevastane eeterlik õli. On teada, et eeterlikud õlid tungivad kehas meie rakkudesse ning melissiõli on 60% ulatuses fenüülpropanoid (keharakkude rakuseinte struktuursete komponentidega seonduv orgaaniline ühend). Seepärast suudab melissiõli tänu oma viirusevastasele toimele inaktiveerida viiruse juba enne, kui see rakku siseneb ning kaitsta rakustruktuuri tervist ja puutumatust. See on väga tähtis, sest enne kui viirus saab paljunema ja keha kahjustama hakata, vajab ta peremeesrakku. Tänu sellele tõrjub melissiõli herpesviirust, mis on olemas 92% inimeste kehas, väga tõhusalt,” räägib doktor David K. Hill

Aastal 1999 viidi Saksamaal läbi topeltpime platseebokontrollitud randomiseeritud uuring, kus mõõdeti sidrunmelissi kuivatatud lehtedest tehtud standardiseeritud ekstraktist (Melissa officinalis, 70:1) valmistatud toopilise kreemi tõhusust Herpes simplex labialis’e (“külmavillid” – huultel esinev herpes simplex’i vorm) ravis.

Katses osales 66 patsienti, kellel oli esinenud aasta jooksul vähemalt neli herpes labialis’e episoodi. Kreemi kanti viis päeva järjest neli korda päevas toopiliselt haigele piirkonnale. Ravi teiseks päevaks oli haigestunud piirkonna ja villide suurus katsegrupis võrreldes platseebogrupiga oluliselt vähenenud. Teise päeva sümptomid on eriti olulised, sest herpes labialis’e all kannatavate inimeste sümptomid on just sel ajal kõige intensiivsemad.

Sidrunmelissi kreem lühendas paranemiseks kulunud aega ning leevendas ka kaasnevaid sümptomeid nagu sügelus, kipitus, põletusetunne, paistetus jne. Autorid väidavad, et tulemused viitavad sellele, et sidrunmelissi kasutamine võib pikendada herpeseepisoodide vahelist aega. Lisaks ei tekita sidrunmeliss tõenäoliselt herpesviiruse resistentsust. (Koytchev)

Märkus: viirusevastane ravim atsikloviir (Zovirax), mida patsientidele herpes simplex’i nakkuse korral sageli välja kirjutatakse, häirib viiruse DNA paljunemistsüklit ning aeglustab olemasolevate viiruste kasvu, kuid korduvate infektsioonide korral on tema mõju nõrk.

Teadusuuringud on näidanud, et atsikloviir võib muuta herpes simplex’i viiruse resistentseks, häirides viirusest nakatunud rakkude ainevahetust. – Jill Hoppe, Medical Herbalism 11(4), lk 13,16

Iraanis viidi läbi uuring, milles otsiti praegustele viirusevastastele ravimitele alternatiive, sest paljudel ravimitel on toksilised kõrvaltoimed. Uuringus mainitakse atsikloviiri, foscarnet’i ja tsidofoviiri. Näiteks atsikloviiri levinud kõrvaltoimed on iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus ja/või peavalu. Uuring viidi läbi põhjusel, et “uusi viirusevastaseid ravimeid on hädasti tarvis.”

Uuringus vaadeldi tähtaniisiõli ning samuti seskviterpeene nagu beetakarüofülleen, mida leidub mõningates eeterlikes õlides, sealhulgas melissiõlis.

Uuringu tulemused kinnitavad paljude varasemate uuringute leidusid. Õlid ei mõjuta viirust, kui see on juba peremeesrakule kinnitunud, vaid pärsivad viiruseid teise mehhanismi abil – viiruse aktiivsust pärsitakse juba enne, kui see rakku jõuab.

Katkend mainitud uuringust: Tulemused näitavad, et need ühendid otseselt inaktiveerivad herpesviirust ning võivad häirida virioni struktuuri või maskeerida viiruse struktuure, mis on vajalikud peremeesrakku adsorbeerumiseks või sisenemiseks. Ent rakusiseses replitseerumisfaasis mingit viirusevastast toimet ei täheldatud. See on kooskõlas nii meie tulemustega kui ka teiste eeterlike õlidega tehtud uuringute tulemustega.

Korduva herpesinfektsiooni ravis võib kasutada toopilise raviva toimeainena ka ainult beetakarüofülleeni.

Eelnev informatsioon pärineb järgmisest uuringust: http://www.hindawi.com/journals/ecam/2011/253643/#B32

Melissi kasutamine herpese ravis:

Kipitav punetus ja paistetus – kasutada lahjendamata melissiõli iga 4 tunni järel

Mädavillide moodustumine – kasutada lahjendamata melissiõli iga 4 tunni järel

Katkine mädavill – kasutada 25% lahjendatud õli* iga 2 tunni järel

Marraskil nahk – kasutada 5% lahjendatud õli* iga 2 tunni järel

* Lahjendada fraktsioneeritud kookosõliga. Määrige lahjendamata õli herpesest haaratud piirkondadele või kasutage kuni 1:5 kookosõliga lahjendatult. ETTEVAATUST! Väga tundliku naha korral lahjendage veel rohkem ja kasutage alati väikest kogust – mitte rohkem kui 1%. Kandke nahale sageli, vähemalt iga tunni aja tagant, kuni kaebuste märgatava leevendumiseni. Seejärel kandke nahale kaks korda päevas kuni ajani, mil plekke EI OLE nahal enam 1–2 nädalat näha olnud.

Herpesviirus võib olla pikka aega “uinunud” olekus, mistõttu selle hävitamiseks tuleb jätkata õli nahale kandmist ka siis, kui midagi enam näha ei ole. Täiendava kaitse tagab see, kui võtta kapsliga suu kaudu kolm korda päevas 1–2 tilka melissiõli või muud viirusevastast õli või õlisegu.  Topelttõhusa viirusevastase kaitse saavutamiseks kasutage OnGuard’i eeterlikku õli.

Herpese tervendav toonik: 30 ml puhast teraviljaalkoholi, 4 tilka teepuuõli, 3 tilka magusa apelsini õli, 2 tilka eukalüptiõli ja 1 tilk melissiõli. Segage hoolikalt ja kandke nahale esimeste sügeluse tundemärkide korral, mis võivad viidata haiguse vallandumisele. Korrake protseduuri regulaarselt. Segage toonikut enne iga kasutuskorda õrnalt. (Ärge MITTE KUNAGI kasutage aroomiteraapias isopropüülalkoholi.)

Kasutajate kommentaarid:

“Sain e-kirja naiselt, kes on kasutanud seda külmavillide raviks ning kes tahtis oma kogemusi jagada. Tal oli esinenud külmaville suu piirkonnas, peamiselt alahuulel, juba aastaid. Ta oli kasutanud käsimüügiravimeid praktiliselt ilma mingi eduta juba hulk aega. Üks sõber rääkis talle eeterlikust melissiõlist – kui suurepäraselt see haavandeid parandab ja valu ära võtab. Niisiis ostis ta tervisepoest pudelitäie õli ja hakkas seda kasutama. See oli mingit muud marki õli ning haavandile kandes kõrvetas see nii mis hirmus. Ta jätkas selle kasutamist, nagu kasutusjuhendis ette nähtud, kuid ei näinud oodatud tulemusi. Peagi sattus ta rääkima teise sõbraga, kes rääkis talle doTERRA’st ja nende puhastest õlidest. Ta tellis endale sealt uue õli ja hakkas seda 3–4 korda päevas kasutama. Ei mingit kõrvetust, ei mingit valu ja haavand paranes kiiresti. Ta sattus tootest vaimustusse! Melissiõli hind on kõrge, nii et sellega tuleb arvestada. Ent õli sobib suurepäraselt paljudeks asjadeks, mistõttu seda võib käsitleda investeeringuna oma tervisesse.” – Jana

“Olen avastanud, et haigus (herpes) vallandub just siis, kui olen stressis või haige – immuunsüsteem on nõrk. Viimane kord oli detsembris. Hakkasin kohe algul nahka melissiõliga määrima. See kõrvetab ja võtab umbes minuti vältel vanduma, kuid väidetavalt takistab see haigusel kordumast. Alates sellest ajast ei ole herpes mul enam välja löönud.” – cg

Vaata lisa: www.facebook.com/reikiriki

Allikas: http://radiantlivingonline.com

Tõlkinud: Jürgen Innos

Seotud