Detsembri sõnum: usalda tundeid, see on kiireim tee selgusesse

Aasta viimase kuu energia on kõike muud kui tavaline. Mida kindlamalt toimetad oma tundemaailmas, seda selgemalt saad teha sel aastal lõpud ja võtta omaks uue tsükli energiad. Uus aasta on puhas käivitamise aasta. Detsembris valitsevad ilu, tunded, endaks olemise selgus ja edasiminek, kirjutab Liisa-Indra Pajuste lehel Banaanisaar.ee.

Lõppeb dekaad ja algab uus tsükkel. Detsembris on elektrit, sest järgmine aasta on elumuutev, üks tugevaima energiaga aastaid üle hulga aja. Kuna meid ootab oma elu vundamendi ümberseadmine, siis võta detsembris aega, et vanad otsad ilusti kokku viia, üle vaadata, mis sa tahad kaasa võtta ja mis maha jätta. See, kuidas sa detsembris asjadega hakkama saad, just emotsionaalselt, mõjutab ka uut aastat.

Aasta viimane kuu toob võimaluse kinnistada oma tõe väljendamist. Meile on antud võimalusi tunnetada oma sisemust teistmoodi, hirmudeta ja piirideta ning selle väljendamist saame praegu praktiseerida.

See sisemine soe tunne, kindel olemine enda sees, on suur kingitus, imeline on tõde mitte ainult väljendada, vaid ka teiste tõde tunnetada. Nii et see on üks asi, mida detsembris tähele panna. On nagu on, oled nagu oled – ja sa oled selle kõigega okei. Selles ilu nähes pane tähele, kuidas ilu võimendub ka sinu ümber.

See ongi üks selge näide uuest tsüklist, selle eriliselt tugevast loomejõust. Nii kui tundest saab teadmine ja see sinus kinnistub, kohe ilmub ka välismaailma.

Detsembris on tugevad tunded. Kogu uue aasta jooksul on emotsioonid oluline teema – oma tunnete tundma õppimine, nende märkamine, vaatamine, kasutamine, neile järele andmine. Oma tunnetele järele andmine on võti.

See teema pole uus, sa oled ilmselt juba märganud muutust tundeelus enda sees ja ümber. Oluline on eristamine, kas minu emotsioonid pärinevad välisele reageerimisest või välistest mõjudest? Või pärinevad mu emotsioonid minu seest ja kasvavad seest välja.

Viimane annab jõu ja puutumatuse. Pane tähele neid eristada, siis oskad tähelepanu suunata. Millised on need tunded, mis tulevad täiesti su seest? Need on need tunded, mis on seotud su sisemise tunnetuse ja sisekindlusega, su oma tõega. Sinu tõde eksisteerib igas olukorras.

Siit kohast tulnud tundeid tasub kindlasti teha nähtavaks, märgata ja vaadata. Ning tunda… Väga tugevalt tunda!

Detsembris usalda tundeid, see on kiireim viis selgusesse. Kui sa varem mõnd inimest ei talunud või mingi teema oli su elus tabu, siis nüüd võib see täiesti muutuda. Me kasvame, astume väikestest takistustest üle sootuks uue kergusega. Mis enne ei meeldinud võib nüüd meeldima hakata, mis enne tundus kahjulik enam ei sega või tundub isegi sobivat, kellega enne ei saanud rääkida sellega avaneb uus dialoog jne.

Tagasi tuleb see, mida arvasid endas olevat kadunud. Sügavad tunded, sügav tunnetamine pole muud kui lähedus. Detsembris ja siit edasi näed, õigemini tunned, kuidas ellu ärkavad tunded ja soovid, mida arvasid jäänud minevikku. Kui arvasid, et oled midagi kaotanud, siis igatahes tuleb see su ellu tagasi. Sügavus on lähedus enda sees.

Detsembris on see hästi näha, et tavaliseks saabki läbi tunnetuse maailma uskumine.

Need, kes teavad, kuidas süda suuremaks kasvab, need aimavad ka detsembri ja uue tsükli olemust. Alguses, kui süda kasvab, tekib uus ruum tühjust ja siis täitub see maailma kõige tugevama armastusega. Ma kirjeldaksin nii lapse armastamist. Kui nad mul sündisid, oli mul hetk tühjust, mis tekitas segadust. See tühjus sai aga suurelt ja tugevalt täidetud. Ja kui see oli täidetud, alles siis tundsin, kui palju suuremaks mu südame ruum kasvas.

Sama on detsembriga. Ja sama on uue tsükliga. Süda kasvab justkui suuremaks, energeetika muutub tugevamaks ja tunnetus intensiivsemaks. Tühjus, muutused ja liikumised on olulised, et leida, kes sa oled järgmisena.

Kui sa tajud praegu tühjust, segadust, siis see on see südame suuremaks kasvamise koht. Ta täitub. Ja siis sa saad aru, kui palju sa kasvasid.

Vaata, palju sa kasvanud oled. Eelmine aasta polnud ehk nii praktiline kui oleksid tahtnud. Ent sellist kasvamist nagu viimastel aastatel, pole ammu olnud. Vaata tagasi kogu dekaadile – mis sa oma eluga teinud oled? Mis sa sel ajal loonud oled, mis tunnetega elanud?

Möödunud aasta oli iseenda avastamise aasta. Sa said palju lähemale arusaamisele, kes sa oled, mis on su unistused ja mis su südames on.

Vaadates aastale tagasi jäta välja praktilised tegevused ja materiaalne maailm ning arvesta ainult tundmusi, kogemusi. Vaata emotsionaalset kasvu. Sa saad ligi palju enamatele tunnetele, mis puudutavad sind lähemalt kui varem. Ja see on kasv. See on märkimisväärselt oluline.

Mille jaoks sa elad? See teema jookseb nüüd uues aastast detsembrisse, ent see on ka üleval. Miks sa elad, mis sa siin teed? Mida sul on vaja teha, mida sa tahad? Senini on olnud üks vihjete avastamine ja poetamine see teema ausalt öeldes. Kui sa varasemalt otsisid, siis nüüd läheb oma missiooni järgi elamise teema lahti. Detsembris algab laine, mis toob su ellu aina enam harmooniat ja sobivust.

Hinda elu selliselt, kelleks sa oled saanud. Kõik mis sa oled, seda sa kannad edasi. Ja alati olid kõik möödunud valikud parimad mida teha said. Näe kogu armastust, mida oled saanud maailmaga jagada, mis avastusi oled saanud teha ja milliseks inimeseks tänu nendele kogemustele kasvanud. Selliselt enese nägemine annab austust ja ilu. Nii lased ka lahti kõik, mis sind enam ei teeni ja pole kasulik. Selle asemel, et lugeda võlgasid, loe võimalusi.

Kirg on südames ja süda viib sind alati edasi. Viimased aastad on olnud üks intensiivne õppetund teise järel. Usu oma tunnet. Võid märgata, et mõni inimene või koht, mis sulle varem meeldis enam ei istu. Ja see on okei.

Sa muutsid mängu ja liigud uude kohta. Kirg viib sind alati edasi, see mis on su südames viib sind alati edasi. Ja tulev aasta pole enam sentimentaalne, see on praktiline ja viib sind edasi.

2019. aasta viimased päevad suuna tähelepanu sellele, mida soovid uude aastasse kaasa võtta. Oled õiges kohas, kui märkad sünkroonsusi.

2019. aasta suur teema on olnud valikud. Kas ma tahan valida midagi muud ja kui, siis mida mul on vaja. Kas valikud, mis ma teen, tulevad ümbritseva survest või minu südamest. Kui ma tunnen survet, siis kust ja kuidas ma saan teha nii, et see mind ei segaks…
Mida minult oodatakse ja mida ma ise endalt ootan. Mida enam sa ennast näed ja mida enam lased endal tunda nii nagu tunned, seda lihtsam on.

Detsembri viimastel päevadel ja ka uuel aastal tulevad sulle ette valikud, mis olemuselt aitavad ennast lihtsalt timmida kogu aeg nii, et püsid iseendana.

2020 aasta on praktiline – mida tundlikum oled, mida enam oma sisemust näed, seda selgemini muutub reaalseks see, mis sa tunned. Uus aasta toob palju edasiliikumisi, kõik on juhitud paremast harmooniast. Kontaktid muutuvad paremaks, maailmaga suhestumine on uuel tasemel.

2020 algab tsükkel, mis toob lahti raputamisi, suunamuutusi. Kõik läheb ainult paremaks. Detsember on ilus nagu kuldse paberi ja suure lehviga särav kingitus. See on koht, kus avame tunded, kavatsused ja plaanid uueks aastaks.

Ära uuel aastal ehmata, korraks tõmbab tumedamaks. Ja see tumedamaks tõmbamine käib rütmiliselt kogu esimese poolaasta. See tähendab, et kuigi meil on värviline ja põnev olemine, näitab elu ka teist poolt ja õpime oma tasakaalu jääma ka siis, kui kuigi helge ei tundu. Ent uuel aastal tuleb see palju lihtsamalt kui sel aastal. See on kindel!

Järgmine aasta on unistuste kasvatamise aasta. See tähendab esimeste sammude astumist, tingimuste loomist. Uuel aastal asjade ärategemise produktiivsus kasvab. 2020. aasta on ülesehitamise ja käivitamise, füüsilise ja vaimse kodu loomise aasta.

Portaal lõpu ja alguse vahel. Enne veel, kui edasi astume, saame 26.12 kogeda noorkuu osalist päikese varjutust. Sellised sündmused võimaldavad alateadvusele taaskäivitamist, siit tuleb taipamisi ja arusaamisi. Varjutused tulevad alati vihjega tuua välja nähtavasse ka asjad, mida oled varjanud.

Tõeliselt maagiliselt on peale päikesevarjutust kahe nädala pärast, siis juba uuel aastal, ka kuu varjutus. Nende kahe vahel ole tähelepanelik, sest mida sa sel ajal tajud, märkad, aru saad – see on intensiivne avastamiste periood.

Kõik tundmused, mis sa oled kogunud siin elus ja eelmistes, kõik võtame alati kaasa kuhu iganes liigume. Praegu liigume järmisesse aastasse ja sellega ka uude aega. See on tõeliselt ilus viis nii kuu, aasta kui ka tsükli lõpetamiseks.

Ilusat detsembrit!

Autor: Liisa-Indra Pajuste

Allikas: Feng Shui sinu voodis: kuidas peaga erinevas suunas magamine sinu elu mõjutab

ALKEEMIA TAROSKOOP DETSEMBRIKS: Mis ootab sind ees armastuse, töö ja tervise osas?

JUPITERI HOROSKOOP: Loe, kuidas mõjutab õnneplaneedi liikumine Kaljukitse märki just sind!

INDIA ASTROLOOGIA PROGNOOS DETSEMBRIKS: otsitakse midagi, mis šokeerib ja pakub pinget

Seotud