Alkeemia Akadeemia XII: Jaan Tätte igavikulised mõtted ja laulud

Kolmapäeval, 15. oktoobril kell 18 toimub juba tosinas Alkeemia Akadeemia, kus publikuga jagab oma mõtteid muusik ja värskelt ilmunud raamatu “Vaikuse hääl” autor Jaan Tätte, kelle jutud ja laulud salvestab Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”.

“Ühel hetkel peab inimene vastu võtma suuri otsuseid. Nii neljakümne viieselt, kui on veel jõudu midagi muuta, kui selleks peaks olema vajadus tekkinud. Selleks hetkeks peame aru saama, mida me elult veel ootame… või sobib meile meie sissetallatud rada, mis suudab meile pakkuda hingerahu elu lõpuni. Ja peame aru saama, kui kaugele oleme kaldunud kõrvale oma lapsepõlve unistuste rajalt. Neid otsuseid ei tee meie eest mitte keegi,” mõtiskleb Jaan Tätte elu üle.

Armastatud muusikut usutleb Ingrid Peek ning Jaan Tätte jagab publikuga mõtisklusi teemadest, mida käsitleb oma raamatuski: lisaks vaikusele, õnnele ja meelerahule tuleb jutuks veel selliseid elulisi ja igavikulisi teemasid nagu pühadus, vaimutoit ja hing, ta jutustab ühtsusest ja üksildusest, teel olemisest ja reisimisest, mõtiskleb elu üle maal ja linnas, inimese ja looduse suhtest ning muidugi merest, vaatab kaugusse ning laseb mõttel lennata tähtede taha.

Jaan Tätte avaldab ka mõtteid sellest, kas hingevalust on vaja vabaneda, kas usk aitab ning kuidas ära tunda oma inimesi. Vahepaladeks esitab muusik mõned oma laulud, küsimusi saab küsida ka publik ning peale vestlust kirjutab autor soovijatele ka pühendusi raamatusse “Vaikuse hääl”.

Alkeemia Akadeemia on eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari, mida salvestab Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”. Vestlusringides osalevad kõnelejad ja nene poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi. Varasematel sündmustel on osalenud: Igor Volke, Einar Laigna, Andres Juur, Mai-Agate Väljataga, Aigi Vahing, Ain Mäeots, Tommyboy, Tiina Tiitus, Martin Kruusvall, Mercedes Merimaa, Aleksandr Dreljov, Kristjan Puusild, Thule Lee, Adik Levin, Sille Poola, Natalia Trofimova, Marina Paula Eberth, Jüri Raudsepp, Eben Alexander (USA), Brandon Bays (USA), Kaia-Kaire Hunt, Mari Metsallik, Silva ja Kaido Soobik, Metsamoor Irje Karjus, Eva Loks, Kristel Vilbaste, Mikk Sarv.

Alkeemia Akadeemia XII: Jaan Tätte “Vaikuse hääl”

Kolmapäeval, 15. oktoobril kell 18 Hobuveskis (Lai 47, Tallinn)

Uksed avatud kell 17.30

Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” avalik salvestus

Piletid hinnaga 5 eurot on eelmüügis Rahvusraamatukogus asuvas raamatukaupluses Muusa ja tund enne algust kohapeal

Uuri lisa Alkeemia Akadeemia kohta

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.