8 viisi, kuidas kõige õnnelikumad paarid omavahel suhtlevad

Kõigis eluvaldkondades on suhtlemine võtmetähtsusega. Kui abielus on omavaheline suhtlemine soiku jäänud, võib see kõike muuta. Toimava paarisuhte üks alustala on hea omavaheline suhtlemine ja üksteisemõistmine. Kahjuks on seda aga tavaliselt palju lihtsam öelda kui teha.

Väga oluline asi paarisuhtes on see, et üksteist mõistetaks. Kõige enam külastatakse suhtenõustajaid ja terapeute just seetõttu, et inimesed ei suuda üksteisest aru saada. Pole veel olnud kedagi, kes ütleks, et me mõistame oma partneriga teineteist suurepäraselt ja sellepärast soovimegi lahutust. Küll aga juhtub pidevalt vastupidi.

Kui soovid, et sinu suhe oma kallimaga oleks ladusam, siis siin on sulle kaheksa soovitust:

1. Näita oma kallimale iga päev, et hindad teda.

Lihtne kompliment, tunnustav sõna või hoolivust näitav tekstisõnum on need, mis näitavad, et inimene hoolib oma kaaslasest ja väärtustab teda.

2. Kuula oma kallimat päriselt.

On suur vahe, kas inimene kuuleb või tõesti kuulab sind. Proovi empaatilist kuulamist, ehk siis ära torma koheselt igale murele lahendusi otsima, vaid alusta sellest, et annad mõista, et saad aru, kuidas sinu kaaslast midagi ärritab või kurvastab.

3. Kui soovid oma kallimat kritiseerida, tee seda kirjalikult.

Kui paned kirja selle, mis sind häirib, siis on sul seda aega paremini formuleerida ja selgitada. See annab ka partnerile võimaluse sellesse rahulikult süveneda, mitte koheselt reageerida ja ennast kaitsma asuda.

4. Praktiseeri igapäevaselt positiivsust.

Ütle iga päev oma kallimale midagi positiivset, tee tema heaks midagi, mis näitab sinu hoolivust. Tunnusta teda ja leia asju, mille eest teda kiita. Nii suurendad hea osakaalu suhtes.

5. Oska võtta pausi.

Kui arusaamatus või tüli lahvatab ja olukord kipub kontrolli alt väljuma, siis on mõistlik võtta teadlikult paus, et mõlemad saaksid rahuneda, mõtteid koguda ja pisut rahunenud meeleolus asju edasi arutada.

6. Hoia oma kallimaga ühendust.

Selleks, et säilitada omavahelist ühendust, puuduta oma kaaslast ja vaata talle tõeliselt silma. Isegi siis kui te kumbki ei ole väga suured kallistajad ja nunnutajad, leidke võimalus, kuidas ka mitteseksuaalselt hoida lähedust. Vaadake kasvõi filmi nii, et teie jalad puutuvad kokku või hommikusöögilauas üksteisega rääkides vaadake oma partnerile silma, mitte telefoniekraani.

7. Kasuta “mina”-vormi.

See, mida sa vaidluse ajal ütled, on väga oluline. Kui vaidled oma kallimaga, proovi mitte süüdistada ja öelda: “Sa tegid seda…” või “Sa teed kogu aeg nii…” ja kasuta selle asemel “mina”-sõnumeid. Näiteks “Mul on mulje…”, “Ma tunnen…”. Sel juhul on süüdistuse asemel oma tunnete ja mõtete väljendamine.

8. Küsi küsimusi.

Isegi siis kui sa oled olnud pikalt suhtes ja sulle tundub, et tunned oma partnerit läbi ja lõhki, siis ikkagi on sul tema kohta palju õppida. Küsi, milline oli tema jaoks eelmise nädala toredaim sündmus, või mis teda kurvaks teeb ja mida ta oma elus muuta tahab. Kui näitad oma kallima vastu üles huvi, siis saad tema kohta palju uut teada ning see suurendab ka omavahelist lähedust.

Loe lisaks: Kõik algab armastusest enda vastu

Armastust oodates: Mul on ainult üks ootus. Et oleks õige tunne!

Tiit Trofimov: tantra õpetas mind oma soove vabalt väljendama ning iseenda ja oma keha vastu aus olema

Seotud