Yoni – naise teine süda

Vagiina sanskritikeelne nimetus yoni tähendab otsetõlkes püha avaust. Tantristlikus traditsioonis on naine kogu oma olemusega püha ja yoni on meie naiselikkuse keskus.

Öeldakse, et naine on ka mehele värav universumi saladuste avanemiseks. Lääne traditsioonis on naine olnud pikka aega pigem allasurutud positsioonil. Ameerika suhteraamatute autor ja vaimne õpetaja David Deida kirjeldab, et me tuleme suhtemudelist, kus mehed on pikka aega olnud kui “macho-jobud” ja naised “allasurutud koduperenaised”. Viimastel aastakümnetel on naised hakanud tagasi võtma oma kohta ühiskonnas, tõestama oma väärtust ja näitama, et nad pole meestest sugugi halvemad.

Kõik see on aga viinud naised äärmiselt mehelikku energiasse ja lisaks ka konkurentsi – sellises energias olemine ei too harmooniat ei naise olemusse ega ka meie paarisuhetesse. Kogu selle arengu jooksul on naise seksuaalsus jäänud siiski äärmiselt allasurutuks ja sellega kaasneb palju teadmatust, häbi- ja süütunnet. Meestega nende maailmas võistlemine on täiesti mõttetu ning ebavajalik – meie sisemine jõud on vaja tagasi võtta naiselikkuse avamise läbi, mitte meesenergiasse minemisega. Ja selleks et avastada oma naiselik vägi, on vaja saada ühendus oma yoni’ga.

Yogi Bhajan ütleb, et naine, olles oma täielikus naiselikkuses, on 16 korda võimsam kui mees. On suur privileeg olla sündinud siia maailma naisena. Ometigi on seda meie ühiskonnas väga vähe näha. Ka Indias ja Hiinas teevad naised aborti, kui saavad teada, et nad ootavad tütart. Hiinas on seetõttu iga naise kohta praeguseks kolm meest. Paljudes spirituaalsetes traditsioonides öeldakse, et naisel ei ole võimalik selles elus valgustunuks saada. Ainus, mida ta teha saab, on teenida mehi ja jumalat, et koguda head karmat, et siis järgmises elus mehena sündida. Pole siis ime, et me naistena tunneme, justkui poleks me täiuslikud. Ometi teame me ajaloost mitmeid valgustunud naisi.

Avastamata “linn”

Yoni on paljudele naistele nagu mõni Hiina linn: me oleme sellest kuulnud, aga pole seal kunagi käinud ega tea sellest eriti midagi. Meie kollektiivses teadvuses olev informatsioon paneb meid oma keha, seksuaalsust ja yoni’t pigem häbenema. Kas see kõik peab tõesti nii olema?

Tegelikult on yoni täiesti elav osa meist. Kuna paljud naised on jätnud yoni armastusest ilma ehk ühendus südame ja yoni vahel on kadunud, võib juhtuda, et see hakkab käituma nagu väike laps, et tähelepanu saada. Mida see tähendab? Mina nimetan yoni jonnimiseks seda, kui naisel on pidevad probleemid vagiina ja sellega seotud süsteemidega (tupe, emaka, munasarjade või rindadega). Yoni’s võivad olla sagedased põletikud, seenhaigused, põieprobleemid, tsüstid jne. See on keha ilmselge appihüüe, et oleme jätnud kõige tähtsama osa endast tähelepanu, aktsepteerimise ja armastuseta. Samuti tekivad need probleemid siis, kui me ei austa oma keha ning laseme meestel ennast seksuaalselt ära kasutada või lubame neil kasutada oma yoni’t emotsionaalseks ja füüsiliseks mahalaadimiseks. Kui mees ja naine armatsevad ühenduse loomiseks ja omavahelise armastuse kasvuks, on ka meie vaim ja füüsis tervemad ja õnnelikumad.

Samuti mõjutab meie suhe yoni ja seksuaalsusega meie kehakaalu. Miks hakkavad nii paljud naised 40. eluaastates ja vahel varemgi koguma lisakilosid just puusade piirkonda? Sest nende seksuaalenergia on seal liikumatult. Meie keha toodab seksuaalenergiat pidevalt juurde, kuid samal ajal vajame me selle energia kehas liikuma saamist. Kui naise kehakaal hakkab tõusma, on see tihti märk sellest, et tema seksuaalelu ei ole harmooniline ning füüsiline suhe oma partneriga on tagaplaanile jäetud. Kuna seksuaalsus mõjutab tugevalt igapäevast heaolu ja ebarahuldava seksuaalelu korral on õnnehormoonide tootmine väga väike, siis pöörduvad naised kõige välise poole, et hetkekski heaolutunnet saavutada – söömise, alkoholi, ostlemise ja klatšimisega. Kõik need aga annavad vaid pinnapealse heaolutunde ega too kunagi kauakestvat sügavat sisemist rahuldust.

Mida siis teha, et seda kõike muuta?

Alustagem sellest, et ei suru maha oma seksuaalsust ja hakkame avastama oma yoni’t. Paljud naised ei ole sellele isegi pilku heitnud! Võta enda jaoks aega, kasuta peeglit ja vaata oma yoni’t, pikalt ja põhjalikult. Pane tähele, kui ilus ta on. Pole tähtis, milline sinu oma välja näeb – iga yoni on täiesti erinev. Vaata teda väljast ja proovi teda katsudes ja silitades ka tunnetama hakata. Püüa mõista, mis meeldib sinu yoni’le kõige rohkem: kas puudutus peaks olema julgem või õrnem. Iga naine on täiesti erinev ja seetõttu meeldivad meile ka erinevad puudutused. Mõtle, kui õnnelik oleks su partner, kui sa, tundes iseennast läbi ja lõhki, oskaksid teda suunata ja öelda talle täpselt, mis ja kuidas sulle meeldib. Siis ei peaks mehed meie kehasid enam katse-eksituse meetodil tundma õppima. Kui sina ise ei oska endaga armatseda, kuidas peaks siis keegi teine seda oskama? Võta oma keha põhjalikuks tundmaõppimiseks aega. Teadlikus lähenemises seksuaalsusele on endaga armatsemine üks väga oluline osa meie enesearmastusest. Tänapäeval on eneserahuldamine saanud kahjuks pigem negatiivse tooni ja inimesed teevad seda salaja. Tegelikult ei ole siin midagi sellist, mida peaks varjama või häbenema.

Õpi yoni’t tundma ka seestpoolt. Paljudel naistel on tohutu hirm ennast seestpoolt katsuda. Proovi sellele hirmule sügavalt silma vaadata ja tea, et sel pole alust. Alusta tasapisi ja proovi enda yoni seest üles leida tundlikumad punktid: neid on seal üsna mitmeid ning nendest punktidest saavad naised tunnetada sisemisi orgasme, mis on oma loomult naiselikud ja samuti sügavat sisemist rahuldust pakkuvad. Kliitoriorgasm annab meile vaid kiire, lühikese ja pinnapealse rahulduse ning on olemuselt meheliku iseloomuga, tuues ka meie olemusse meesenergiat. Samuti vähendavad kliitoriorgasmid yoni sisemist tundlikkust ja just seetõttu ei kogegi valdav osa naisi sisemisi orgasme. Kui hakata ennast kliitoriorgasmidest võõrutama, avanevad meile täiesti uued dimensioonid.

Veel üks oluline teema, mis on seotud meie yoni’ga, on menstruatsioon. Paljud naised tunnevad, et see on midagi ebameeldivat ja häbiväärset. Tegelikult on ka menstruatsioon oluline osa meie naiselikkusest. Sel ajal on meie energia küll madal, kuid siiski väga tugev ja me oleme oma seksuaalsuse kõrgpotentsiaalis. Selleks et üle saada menstruatsiooniga seotud häbitundest, oleks väga hea armatseda just päevade ajal. Tihti tulevad naised ka sellel ajal yoni-massaaži ja see kogemus aitab neil üle saada päevadega seotud häbist. Meie menstruatsiooniveri on äärmiselt võimas vedelik. Iidses taoistlikus traditsioonis peeti seda lausa nooruse eliksiiriks – kui vanad mehed soovisid eluenergiat juurde ammutada, jõid nad 20aastaste neidude menstruatsiooniverd.

Kui meil ainult oleks õiged teadmised sellest, mis on seotud meie yoni ja seksuaalsusega, oskaksime näha paljusid asju teistmoodi. Meil on siiski võimalik oma alateadvus ümber programmeerida ja sisestada sinna täiesti teistsugune informatsioon kui see, mida kanname kaasas oma esivanematelt. Meie muutus on meie endi kätes. Soovin sulle julgust ja avastamisrõõmu sellel teekonnal, Imeline Jumalanna!

Autor: Katrin Silman

Allikas: Tripurasundari.info

Seotud