Tea, mida sa tahad!
Kas sulle on tuttav olukord, kus tahaks midagi head, aga ei tea ise ka, mis see täpselt on? Või tead täpselt seda, mida ei taha ja keskendudki sellele?
Kui me ei sõnasta täpselt seda, mida soovime, ei saa ka soov kuidagi täituda. Mäletan selgelt, kuidas 7 aastat tagasi alustasin teadliku manifesteerimisega korrates iga päev “mul on kaks tervet last ja suur korter”, soovisin väga teist last ja suuremat elamispinda. Sündis täpselt soovitu: kahe aasta pärast oli mul kaks tervet last ja suur korter. Aga kuna armastava partneri soovimine läks meelest, siis peagi olin selles olukorras üksi. Üksi oma kahe terve lapsega suuremal elamispinnal.
Kui keskenduda vaid sellele, mida me ei taha, näiteks ei taha, et selg valutaks, keskendume negatiivsele ja loome seda juurde. Võti siin on kujutlus olukorrast, mil selg on terve, kujutlus valuvabast tundest. Visualiseeri, kuidas liigud, hüppad, tõstad raskusi mängleva kergusega. Tunne seda tunnet! Keskendudes positiivsele tulemusele, hoides tunnet nagu oleks soovitu juba sündinud, avame võimaluse soovitu enda ellu magnetiseerida.
Kõigil meil on kogemusi, kuidas me midagi soovime ja see täitub, aga mitte nii nagu me ette kujutasime. Kui näiteks tööl on asjad üle pea kasvanud ja oleme läbi põlemise äärel, siis muutub soov puhkusest ainsaks kandvaks mõtteks. Ja siis võib saabuda mõni haigus või õnnetus, mis meie kehale pakub pikemat aega võimalust tööst puhata. Kuid sellisena me seda tegelikult ette ei kujutanud. Mis siis valesti läks? Me ei sõnastanud piisavalt täpselt, kuidas me puhata tahame.
Sinu tänane päev on eilsete mõtete tulemus. Sinu homne päev on tänaste mõtete tulemus. Saa teadlikuks mõtetest, mis su sees keerlevad. Mõtete teadliku suunamisega saame oma ellu luua just seda, millest unistame.
Küsi, mida sa tahad!
Kui me juba teame, mida tahame, on esimene samm astutud. Jõuame sõnastuse juurde. Kindlasti oled märganud, kuidas eesti keelele omapäraselt kasutatakse näiteks “ma tahan tänada…” Selle peale ei oskagi muud öelda, et aga täna siis! Hoopis suurem jõud on lause algusel “ma tänan…”. Kui jäämegi ütlema seda, mida tahame, siis me muudkui tahame ja tahame ja fookus läheb tahtmisele ja jäämegi tahtma nii, et midagi edasi ei sünni.
Lisaks kasutatakse meie kultuuri kontekstis viisakat tingivat kõneviisi vormi “ma tahaksin…”. Kõik on ju kena, kuid manifesteerimisel jääb selline stiil ebalevaks. See kõlab justkui, et tahaksin küll, aga päris kindel ka ei ole.
Kui me oleme jõudnud selgusele, mida me tahame, tuleb seda ka küsida. Millegi tahtmine pole vale, sest see on unistamine. Kuid selle saamiseks, tuleb seda ka paluda. Palumine on teine samm, et soovitu saaks realiseeruda. Palumisel on oluline jõuda palve olevikus sõnastamiseni. Näiteks „mul on armastav partner, kellega koos loomisest ma tunnen rõõmu ja kergust ning kellega ma klapin kõikidel tasanditel”.
Usu, mida sa tahad!
Mis tunne see on, kui sul on soovitu? Kas sa usud, et oled kõike seda väärt? Kui sa ei usu, et oled küsitut väärt, siis see ka ei täitu. Suur osa soovidest ei täitu just seetõttu, et me ise hakkame kahtlema, seame endale raamid varasemate kogemuste või uskumuste näol. Öeldes endale, et niikuinii see olukord ei muutu või see ei sõltu ainult minust, blokeerime ära selle soovi, mille täitumisest unistame. Näiteks unistades armastavast partnerist võib meid piirata uskumus, et kõik head mehed on juba võetud. Uskumustel on suur jõud. Märka oma sisekõnet peale soovi sõnastamist. Märka, kas usud, et oled parimat väärt. Ja kui ei ole, siis tasub seda endale igal hetkel kinnitada, kuni uskuma hakkad.
Väljenda oma soov täpselt ja tunne seda!
Oma soovi väljendamiseks sobib näiteks manifesti kirjutamine. Manifesti kirjutamiseks vali aeg, kus saad keskenduda ja olla omaette. Võib kasutada vabalt kõige välja kirjutamist nii nagu tuleb võib kirjutada soovid punktidena. Võib soovida üldiselt (näiteks armastust, head tervist, rõõmu), võib soovida väga konkreetselt ja spetsiifiliselt (näiteks uut elamispinda kindlate ruutmeetritega, kindlate kriteeriumitega). Peamine on keskenduda tundele, mille soovi täitumine meis tekitab. Oluline on seda taaskord teha kasutades oleviku sõnastust selliselt nagu soovitu oleks olemas juba praegu. Kasvav kuu või täiskuu päev lisavad manifestile võimsust ja väge juurde.
Lase oma soov lahti!
Vahest soovime midagi nii väga, et see muutub kinnisideeks. Paneme kogu oma jõu soovi täitumisse ja hakkame kärsitult ootama selle täitumist. Mida suurem on aga meie surve soovi täitumiseks, seda suurem on võimalus, et see ei realiseeru. Jõule rakendub jõud – lihtne füüsika seadus. Võti on lahti laskmine ja lõdvestumine. Kui näiteks unistame partnerist, kellega koos oleks imeline olla, siis järgmisel hetkel tuleb lõdvestuda: mul on ka üksi imeline olemine. Lõdvestudes tõuseb meie sagedus ja sagedus määrab, milline unistus realiseerub. Et tõmmata ligi parimat partnerit peame olema ise enda sees ka parimas kohas. Lahti laskmine on usaldamine – ma tänan universumit, et ta mu soovi vastu võttis ja usaldan, et see täitub just õigel hetkel, kui olen selleks ise valmis.
Sageli on unistuste ja soovide täitumine üllatav, reaalsus võib kujuneda paremaks, kui oskasime ette kujutada. Seda võimaldab just lahti laskmise samm ja usk, et soovitu realiseerub minu jaoks parimal viisil.
Kõik, mida suudad ette kujutada, on võimalik!
Autor: Siret Raid
Allikas: Holistika.ee