Olen näinud spirituaalseid, seega suhteliselt teadlikke inimesi, kes on hakanud karjuma, süüdistama ja etteheiteid tegema niipea, kui rääkisid telefonis oma börsi- või kinnisvaramaakleriga. Nii nagu igal sigaretipakil on tervisekahjustuse hoiatus, peaks ehk ka igal rahatähel ja pangaväljavõttel olema samalaadne hoiatus: “Raha võib käivitada valukeha ja kutsuda esile täieliku mitteteadvuse.”
Inimesel, kes on lapsepõlves hooletusse jäetud või hüljatud ühe või mõlema vanema poolt, kujuneb tõenäoliselt välja valukeha, mis käivitub igas kas või kaudselt algse hülgamisvaluga resoneerivas olukorras. Tugeva valukehahoo võib esile kutsuda nii sulle lennujaama vastu tulles mõne minuti hilinenud sõber kui ka hilja koju jõudnud abikaasa. Emotsionaalne valu, mida tuntakse, kui partner või abikaasa nad maha jätab või sureb, ületab kaugelt loomuliku valu sellises olukorras. Tegemist võib olla intensiivse ängistusega, pikaajalise, toevõimet pärssiva depressiooni või painava vihaga.
Lapsepõlves isa füüsilist väärkohtlemist talunud naine võib märgata, et tema valukeha aktiveerub kergelt igas lähisuhtes mõne mehega. Teisalt võib tema valukeha moodustav emotsioon tõmmata mehe poole, kelle valukeha sarnaneb tema isa omaga.
Valukeha võib magnetina tõmmata sinnapoole, kust loodab samasugust valu lisanduvat. Mõnikord peetakse seda valu ekslikult armumiseks. Soovimatu lapsena sündinud mehel, kes ei saanud kogeda ema armastust ja kellele langes osaks vaid minimaalne hoolitsus ja tähelepanu, kujunes välja raske vastuoluline valukeha. Ühelt poolt koosnes see tugevast täitumatust igatsusest ema armastuse ja tähelepanu järele, teisalt aga tugevast vihast tema vastu, et saamata jäi see, mida ta nii meeleheitlikult vajas. Kui ta sai täiskasvanuks, käivitas peaaegu iga naine tema valukehas vajaduse – emotsionaalse valu ühe vormi. See väljendus sõltuvusliku sundsoovina “alistada ja võrgutada” pea iga ettejuhtuv naine, saamaks nii osa naiselikust armastusest ja tähelepanust, mida valukeha igatses. Ta kujunes võrgutamises lausa asjatundjaks, ent niipea, kui suhe muutus intiimseks või tema lähenemiskatseid tõrjuti, kerkis tema valukehas pinnale suhet õõnestav viha ema vastu.
Kui tunned ära endas tärkava valukeha, saad ühtlasi kiiresti selgeks, millised on selle kõige tavalisemad käivitajad, olgu siis tegemist olukordadega või teiste tehtu või öelduga. Nii mõistad käivitajate olemust kohe, kui need välja ilmuvad, ning oskad saavutada kõrgendatud valvsuse. Märkad sekundi-paari jooksul emotsionaalset reaktsiooni, tärkavat valukeha, ent sellises erksa Kohaloleku seisundis sa sellega ei samastu.
Nii ei saa valukeha sinu üle võimust ega muutu hääleks su peas. Kui oled sel ajal koos partneriga, võid talle öelda: “See, mida sa just ütlesid (või tegid), käivitas minus valukeha.” Leppige partneriga kokku, et kui emb-kumb teist ütleb või teeb midagi, mis teise valukeha käivitab, mainite seda kohe. Siis ei saa valukeha end enam suhtedraama abil uuendada ja aitab mitteteadvusesse tirimise asemel teil täielikult kohal olla.
Iga kord, kui oled valukeha tärkamise ajal kohal, põleb osa valukeha negatiivsest tundeenergiast ära ning teiseneb Kohalolekuks. Ülejäänud valukeha tõmbub kiiresti tagasi ja jääb ootama paremat hetke ilmumiseks. Hetke, mil oled vähem teadlik.
Parem võimalus valukeha tärkamiseks võib tekkida siis, kui kaotad oma Kohaloleku. Näiteks paari napsi järel või mõnd vägivaldset filmi vaadates. Valukeha naasmiseks võib ukse avada ka väikseimgi negatiivne emotsioon, olgu ärritus või ärevus. Valukeha vajab sinu mitteteadvust. Ta ei talu Kohaloleku valgust.
Allikas: Eckhart Tolle “Uus maailm”, kirjastus Pilgrim