Meil kõigil on oma energia ehk infoväli, aga kui astume kellegagi lähedamasse kontakti, eriti toimib see lähisuhete kaudu, hakkavad meie energiad segunema ja kahest eraldi väljast saab üks. Astroloogias saab lasta endale koostada sünnikaarti, mis on nagu teekaart tähtedes sinu elu sünnihetkel. Öeldakse nii nagu Taevas, nii ka Maa peal. Astroloogiline sünnikaart annab meile teada, millised on meie tugevused ja nõrkused, millised aspektid meid kõige enam mõjutavad. Isiklik sünnikaart avab tee inimese selle kehastuse olemusse.
Igal asjal siin elus on põhjus. Me oleme valinud oma perekonna, oma elupaiga ja oma raskused kõik selleks, et puhastada eelnevaid elusid ja saada selles elus targemaks. Meie endi valik on see, kas jätkame uskumust, et me oleme oma mineviku ja suguvõsa ning kollektiivse alateadvuse orjad, või püüdleme vabaduse poole. Vabadus eelkõige algab vastutuse võtmisest. Vastutuse võtmisest, et mina olen teadlik sellest, et mul on iga hetk võimalik valida, kuidas ning milliste mõtete ning tunnetega ma enda reaalsust loon. Öeldakse, et reaalsus on meie enda teadvuse hologramm. Sestap kõik, mida ma endasse panen, see ka peegeldub väljaspoolt mulle vastu.
Miks mõned inimesed on õnnelikumad kui teised? Õnn ei ole sihtpunkt, õnn on eluviis. Positiivne mõtlemine on aluseks, et luua endale külluserohke elu, sest iga negatiivne mõte ja tunne, lõikab meid ära võimalusest kogeda elu oma täielikus ning täiuslikus värvispektris.
Need, kellel on rohkem antud, nendelt ka rohkem nõutakse. Mida puhtamaks ennast energeetilselt peseme, seda sügavamaks ja ülevamaks muutub rõõmu kogemus, ent seda sügavamaks nõristub kurbuse ning pettumuse kogemuse org. Paljud meist ei julge enda sisse vaadata ning kardavad enda sügavust. Lähisuhetes tulevad esile hirmud, et mind lükatakse eemale, kui luban ennast partneril näha tõelises valguses ja varjus. Vari on osa meist, mis vajab valgusesse integreerumist. Varjud kui sellised on tekkinud sellest, et elu elu järel oleme tahtnud kogeda erinevaid rolle, vahel oleme teinud teistele halba, kasutanud neid ära, väärkasutanud oma võimu jne. Meie hing hoiab endas kõiki neid kogemusi, nii häid kui halbu. Kõrgemal tasandil aga duaalsust ehk sellist liigendamist nagu hea ja halb, ei ole. Iga olukord toob endaga kaasa tulemuse, tahame me seda või mitte. Oma käitumisega ei mõjuta me üksnes iseennast, vaid ka teisi ümberringi, sest me kõik oleme kollektiivsuse osakesed. On räägitud akaši kroonikatest, mis peidavad ja hoiavad endas kogu maailma lugu. Iga tegu, olukord ja situatsioon on sinna salvestunud. Me ise kollektiivselt loome endale oma maailma, kus elame.
Valgus ja vari, must ja valge. Need on teineteise vastandid, aga nad on kooseksisteerivad, ühe olemuse erinevad poolused. Ilma päikeseta pole varju ja ilma päevata pole ööd. Kuidas muuta maailma? Maailm muutub suhete kaudu. Suhe meisse endasse ja enda kaudu suhe teistesse. Kui ise kardad enda varju, siis tõukad ka teise inimese varju endast eemale, kui see peaks hakkama lähisuhtes välja paistma. Tüüpiliselt inimene langeb kas masendusse, eitusesse või lükkab lihtsalt teise inimese endast eemale, arvates, et kui teisel inimesel on probleem, siis sellega peab tegelema tema ise ning edaspidi soovib kohata ainult inimesi, kellel nõrkusi ei ole. Kuivõrd tõredad ja halastamatud me endi suhtes oleme, see väljendub ka teiste suhtes. Mõni hakkab valusalt kritiseerima, teine heidab ette, kolmas üldse tõukab eemale. Kas samamoodi käitume me ka endaga? Kui näeme nõrkust, siis peidame selle justkui vaiba alla ja loodame hambad ristis, et see sealt kunagi välja ei tule, või kui tuleb, siis soovime tegeleda sellega omaette olles, nii et keegi teine seda ei märkaks. Aga just lähisuhtes tuleb see nö “vaiba alla peidetu” kõige rohkem ja paremini esile.
Igalühel omad meetodid, kuidas oma nõrkuste ja valudega tegeleda, aga kindlasti ei peaks keegi meist olema oma valude ja kurbuste orjad. See on lihtsalt madalasageduslik energia, mis ootab ümber muundamist kõrgemasse sagedusse. Kõrgemasse sagedusse saame tõsta oma madalamad vibratsioonid, haiget saamised ja kogemused siis, kui aktsepteerime kogemuse olemasolu, anname endale ja teistele andeks ning lubame endal sellest kogemusest lahti lasta, kui see ei teeni meie kõrgemaid huve ning kui see on justkui takistuseks kogemaks elu parimal viisil.
Iseenda elu maag oled sa ju ise. Meil kõigil on väljakutsed elus, aga mis on alkeemiku ja tavalise inimese vahe? Alkeemik teab, et eneseareng on lipulaev parima ja väärtuslikuma elu kogemiseks. Alkeemikutele meeldib olla teadlik endast, oma mõtetest ja tunnetest, sest iga madalama mõtte ja tunde suudavad nad transforeerida ennast tugevndamaks kogemuseks.
Mõelge nende sündmuste peale oma elus, mis on toonud teile kõige rohkem kurvastust, viha, põlgust, hirmu jne. Need on just need osad energiaväljas, mis ootavad tähelepanekut ja vabaks laskmist. Mida rohkem on meis armastust ehk siis, mida enam oleme varju integreerinud valguseks, seda puhtam on meie energia ning seda kiirem on meie soovide täitumine siin maailmas. Teadlik looja teab, et süda on püha koht, kus universumi soovikaev alguse saab.
Edukat loomist!
Autor: Maili Hütt