Vaimne õpetaja Louise L. Hay: iga kogemus on edu

Metafüüsika lektor, õpetaja ja paljude bestsellerite autor Louise L. Hay aitab oma menuraamatus “Tervenda end ise” mõista, mis on edu ja annab ka juhtnööre, kuidas seda ligi tõmmata.

Mida üldse tähendab “ebaõnnestumine”? Kas see tähendab seda, et miski ei õnnestunud nii nagu olid seda soovinud või lootnud? Kogemuse seadus on alati täiuslik. Me väljendame oma sisemisi mõtteid ja uskumusi täiuslikult. Sa oled võib-olla mõne sammu vahele jätnud, või oled uskunud, et pole edu väärt – või tunned end väärtusetuna.

Võrdlen seda sellega, kuidas ma arvutiga töötan. Kui kuskil on viga, on põhjus alati minus. Olen teinud midagi sellist, mis ei sobi arvuti seadustega. Ja see tähendab ainult seda, et mul on, mida õppida.

Vana ütlus “harjutamine teeb meistriks” on nii õige. See ei tähenda, et peaksid kurnatuseni ikka ja uuesti vanamoodi proovima. See tähendab, et saad oma veast aru ja proovid teistmoodi – kuni õpid tegema õigesti.

Minu meelest on terve elu edult edule liikumine meie loomulik sünnipärane õigus. Kui me pole edukad, siis ei pruugi me olla samal lainel oma kaasasündinud võimetega. Me ei usu, et need kehtivad meie kohta ega adu oma edukust. Kui seame lati liiga kõrgele, siis ei saagi me edukad olla. Kui väike laps õpib kõndima või rääkima, siis julgustame ja kiidame teda iga väikseimagi edusammu puhul. Laps lööb näost särama ja proovib oma sooritust parandada. Kas sa midagi uut õppides ennast ka niimoodi julgustad? Või teed õppimise raskemaks, kuna ütled endale, et oled rumal, kohmakas või ebaõnnestuja? Paljud näitlejannad ja näitlejad arvavad, et peavad esimesse proovi minnes juba perfektselt näitlema. Tuletan neile meelde, et proovide eesmärk on õppimine. Proovide aeg on periood vigade tegemiseks, uutmoodi tegemiseks ja õppimiseks. Uue asja saame selgeks ainult nii, et proovime seda ikka ja jälle; siis saab sellest meie loomulik osa.

Kui kohtad mõnd väga meisterlikku professionaali, siis tea, et selle taga on lugematu arv tunde harjutamist. Ärge tehke nii nagu mina – mul oli kombeks millegi uue proovimisest loobuda, kuna ma ei osanud seda teha ega tahtnud rumal näida. Õppimine tähendab vigade tegemist seni, kuni alateadvus suudab ühtseks pildiks kokku panna õiged killud.

Pole tähtis, kui kaua oled end ebaõnnestujaks pidanud; nüüd saad hakata looma edu mustrit. Pole tähtis, millisel elualal soovid tegutseda. Põhimõtted on kõikjal samad. Edu seeme tuleb külvata. Nendest seemnetest saab rikkaliku saagi.

Siin on sulle kasutamiseks mõned edu sisendused:

Jumalik Tarkus annab mulle kõik elluviidavad ideed.

Minu puudutus muudab kõik edukaks.

Kõigile jätkub, kaasaarvatud mina.

Minu teenusele on piisavalt kliente.

Panen aluse uuele eduteadlikkusele.

Astun võitjate hulka.

Tõmban magnetina Jumalikku Heaolu.

Mulle saab osaks õnnistus, mida pole osanud lootagi.

Tõmban enda poole kõikvõimalikke rikkusi.

Kõikjal on minu jaoks Kuldsed Võimalused.

Vali neist sisendustest üks ja korda mitu päeva. Seejärel vali teine ja korda samuti mitu päeva. Tee nii, et need sisendused täidaksid su teadvuse. Ära muretse selle pärast, “kuidas” edu saavutada; võimalused tulevad. Lase end oma sisemisel tarkusel juhtida. Sa väärid edu igas elu vallas.

Minu filosoofia põhimõtted:

Kõigi oma kogemuste eest vastutame me ise. Iga meie mõte loob meie tulevikku. Jõupunkt on alati praeguses hetkes.

Igas inimeses peitub enesevihkamist ja süütunnet. Iga inimese peas valitsevaks mõtteks on: “Ma pole küllalt hea.” See on vaid mõte, aga mõtteid saab muuta.

Me ise tekitame endale haigusi. Kõige kahjulikumad on vaenulikkus, kriitiline meel ja süütunne. Vaenulikkusest vabanedes võib lahti saada isegi vähist.

Meil tuleb vabaneda minevikust ja kõigile andestada. Peame olema valmis õppima ennast armastama. Positiivsete muutuste võtmeks on rahulolu endaga ja enda väärtustamine. Kui end tõeliselt armastada, siis sujub elus kõik hästi.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Louise L. Hay raamatust “Tervenda end ise”.

Metafüüsika lektor, õpetaja ja paljude bestsellerite autor Louise L. Hay toob oma menuraamatus “Tervenda end ise” välja peamised haigusi põhjustavad vaimsed mustrid. Kui soovime terveks saada, siis tuleb autori sõnul õppida hirmu lootusega asendama ja vabaneda vihast ning elada jaatavat elu. Uuri lähemalt, kuidas ja millest meie keha tema nägemuse järgi meile märku anda püüab. Koos autoriga leitakse vastused olulistele küsimustele ning antakse praktilisi õpetusi, kuidas saavutada tasakaal ja harmoonia.

 

Seotud