VÄÄRIB TUNNUSTUST! Kasuta puuetega inimeste tehtud tekstiilijäätmetest poekotte

Eesti Pakendiringluse ja Puuetega Inimeste Koja koostöös sündinud projekti “Mina hoolin!” raames on Viljandi puuetega inimesed meisterdatud käsitööna jäätmetest lahedaid ja omanäolisi poekotte, mida ostes hoiad keskkonda ja toetad abivajajaid.

“Puuetega inimeste seas tekitas projekti käivitamine suurt elevust, teades, et need kotid lähevad erinevatesse kauplustesse üle kogu Eesti. Ainuüksi see teadmine annab tunde, et oled vajalik ja hinnatud, et sinu panus on oluline,” sõnas MTÜ Töötoad juhatuse esimees Mati Tuuksam.

“Koti valmistamisel on kasutatud ainult materjali, mis tavaoludes muutuks jäätmeiks,” sõnas Eesti Pakendiringluse juhatuse esimees Aivo Kangus: “Ühelt poolt suuname taaskasutusse olemasolevad jäätmed, teisalt aga toodame kotte, mida saab korduvalt kasutada ja nii tulevikus jäätmete hulka vähendada.”

“Lisaks tekstiilmaterjalile saame jäätmetena kasutada ka takjapaela ja niite, mis samuti muutuksid pärast tellimustöö täitmist jäätmeiks. Isegi pesupulber, millega kotid läbi pestakse, on saadud Henkelilt transpordikahjustustega tootepakenditest,” lisas Kangus.

“Teenitud raha annab võimaluse täita soove ja unistusi, mis vaid pensioni saades jääksid teostamatuks. Antud projekt ei toeta puuetega inimesi. See raha ei tule kogumiskarbist või mingi toote müügiprotsendist. Selle raha teenivad puuetega inimesed ise. Ja see on tähtis,” lisas Tuuksam.

MTÜ Töötoad juhatuse esimehe sõnul võiks taolisi projekte rohkem olla, kuid ettevõtjad ei ole väga altid nendega koostööd tegema. “Ausalt öeldes puuetega inimesi eriti ei usaldata – äkki nad ei saa hakkama, ei pea tähtaegadest kinni.. Aga nad saavad hakkama! Me paneme ühele kontsernile plastmasstooteid kokku, voldime papist karpe. Lihtsalt rohkem on vaja usaldust,” on Tuuksam kindel.

Koti ostja ja kandja eristub tavapärasest kiirtarbijast nii koti disaini kui ka sõnumi poolest. Lisaks on kott tegija nägu, ainueksemplar, mida ei toodeta šablooni järgi, vaid iga töö on omapärane nägemus ja käsitöö. Võid kindel olla, et pole olemas päris kahte ühesugust värvilist kotti – iga töö on autori unikaalne looming.

Üks kott maksab 4.50 ja seda on võimalik osta Stockmanni kaubamajast ning Selveri ja Maxima kauplustest üle Eesti. Kogu kottide müügist saadud tulu läheb koti valmistajale.

Allikas: www.goodnews.ee

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.