Uuel nädalal on ilmumas rõõmukoolitaja Silja Silleri särtsakas raamat “Rõõmu 50 roosat varjundit”

Teadlikult ja sügavalt rõõmu tunda on võimalik ka juhul, kui oled kogenud elu sügavamat ja tumedamat poolt – tulnud läbi hetkedest, kus valu on rohkem kui võlu ning puudub hellus ja maailma toetus. „Rõõmu 50 roosat varjundit” on teejuht, mis julgustab ja innustab lugejat mitte ainult ületama elu raskusi, vaid ka avastama rõõmu igas hetkes. Oma isiklikele elukogemustele toetudes annab autor nõu, kuidas astuda välja elu varjukülgedest ning märgata elus ka teisi värve peale halli ja musta. Muuhulgas leiad raamatust ka deitimise soovitusi elu keskel olijatele. Nagu Silja ütleb, pole deitimiseks ja armumiseks kunagi hilja, kuid selleks tuleb oma mugavustsoonist välja tulla.

Telli raamat “Rõõmu 50 roosat varjundit” ette siit: Pilgrim.ee.

Katkend raamatust 

Deitimine ja romantilised suhted elu keskel 

Ah, deitimine! See on põnev seiklus, mis tänases maailmas on saanud täiesti teistmoodi tähenduse kui eelmisel aastatuhandel sündinud inimesed harjunud on. Möödas on need ajad, mil armuvalus olles pidi kassetil ühte ja sama lugu ribadeks mängima ja telefoni kõrval hängides silmarõõmu kõnet ootama. 2020-ndatel on kohtingud muutunud põnevaks ja kahjuks sageli ka tragikoomiliseks mänguks, mis koosneb swipe’imisest, emotikonidest ja lühisõnumitest. See nõuab külma närvi, julgust pea ees tundmatusse hüpata ning oskust värvirikast suhtlemist nautida ja sellest rõõmu tunda.

Internetis deitimine ei jäta kedagi külmaks. Sel on omad tulihingelised pooldajad, kes rõõmustavad riigipiiride ja sotsiaalsete klasside avanemise ja seeläbi potentsiaalsete kaaslaste arvu mitmekordistumise üle. Kuid leidub ka neid, kelle jaoks on online-suhtlemine tõeliselt madalale langemine ja häbiplekk hingel. „Kas ma tõesti olen nii äpu, et ei suuda endale normaalsel moel kaaslast leida ja pean internetist otsima hakkama! Ja mis küll saab, kui sõbrad-tuttavad mind Tinderi keskkonnas näevad!?“ Viimase grupi jaoks tundub interneti kaudu „normaalse“ kaaslase leidmine keerulisem kui lotovõidu saamine. Pea hakkab valikutest ja suhtluse mahukusest valutama ning võimalus sattuda eripäraste inimeste peale hirmutab liikumatuks.

Newsflash, maailmas kõik areneb! Tehnoloogia on viimase 20 aasta jooksul väga palju arenenud ning telefonidest on saanud taskutargad superarvutid, inimesed teevad tööd kodus ja kohvikus, suheldakse hääl- ja tekstsõnumitega, kuid kas deitimises soovime endiselt olla jääajas? Kohtinguportaal on lihtsalt suurem ja avaram ööklubi ilma baarita, mis toimib mugavas enda valitud keskkonnas. Kohal on täpselt samad karakterid, keda võis kohata ka reaalses ööelus, lihtsalt tutvumissaidil on rohkem võimalusi, kellele ennast esitleda.. Inimesed ei ole internetis deitides teistmoodi, kui nad oleksid ööklubis pärast paari kokteili. Nad on otsekohesed, seda enam, et algul ei näe ju teise inimese nägu. Peamine erinevus on selles, et suhtlus võib liikuda väga kiirelt salajaste soovide suunas, mistõttu õnnestub näha teist inimest päriselt ilma maskideta, kui vaid selleks valmis oled ja seda oskad. Et sellest tohutust tohuvabohust päris prints või printsess üles leida, on eelnevalt vaja tegelda iseenda leidmisega, lahti mõtestada oma tõelised soovid.

Õnne ja armastuse leidmiseks on vaja mugavustsoonist välja tulla ja aktiivselt tegutseda. Vastasel korral võid elu lõpus avastada, et istud üksinda kodus diivanil, pidžaama seljas ja veiniklaas käes, ning kuulad Andrea Bocelli romantilist muusikat ja nutad taskurätti, oodates ikka veel oma printsi või printsessi valgel hobusel. Võta siis ennast kokku ja astu julgelt uue ajastu armastuse või rahuldava kohtingu otsingutele. Pane valmis huumorimeel, uudishimulik ja avatud olek ning ennekõike luba endal kogu teekonda südamest kogeda ja nautida! Kui soovid päriselt elu armastust leida, mõtle läbi, mida armastus sulle tähendab ning kuidas soovid ennast sügavas suhtes tunda. Kui soovid lihtsalt teekonda nautida ja mitmesuguseid võimalusi kogeda, siis kinnita turvavöö, valmistu lõbusaks seikluseks ja hakka swipe’ima!

Millised on sinu esimesed mõtted online-kohtingust? Mis sind hirmutab mõtte juures interneti kaudu armastust otsida?

Digitaalne šopingukeskus

Nutitelefoni ja tutvumisrakendustega relvastatult, pane vaim valmis šoppamiseks ning kujuta ette, et oled parimate diilide jahil. Swipe’i vasakule ja paremale kogenud ostleja elegantsiga, säilitades samal ajal laitmatu tasakaal skeptitsismi, romantismi, hullumise ja lootuse vahel. Avasta külluslikud väljapanekud täis esinduslikke ja kalleid ning ka vähem säravaid ja odavamaid variante selfidest koos vaimukate või tihtipeale vähem vaimukate tootetutvustustega. Tegemist on ülipaksu virtuaalse kataloogiga täis valikuid igale maitsele, rahakotile ja unistustele.

Pidage meeles, daamid ja härrad, veebis deitimise alustamine toimub läbi tulukese süütamise, esmase meeldimise äratundmise ja isikupära avastamise piltide põhjal ning seejärel sügavamale liikudes läbi suhtluse, kus peamine on kohe algul endale selgeks teha, mida sa otsid, kuidas seda leida ning mida ja kuidas pakud!

Salakeel ja avastused

Just siis, kui arvasid, et valdad nüüd suhtlemiskunsti täiuslikult, satud online-kohtingute maailma ja avastad uue väljakutse sõnumite saatmise näol: emotikonid, lühendid ja släng, mis panevad vahel tõsiselt kukalt kratsima. Emotikonid on digitaalse kurameerimise tänapäevased hieroglüüfid, millega emotsioone ja kavatsusi edastatakse vaid ühe pisikese pildikesega. See on aga nagu nöörilkõnd: mõne emotikoni liiga varakult saatmine võib jätta sinust mulje kui armunud stalkerist, samas nende mittekasutamine näitab iganenud mõtteviisi ja huumorisoone puudumist. Ole valmis dešifreerima selliseid sõnumeid nagu DTF, FWB ja DTR ning pea meeles, et Netflix ja chill ei tähenda vaid suurepäraselt valitud filmi ja popkorni.

Kuigi sõnumite saatmine võib olla koomiline kullaauk, on siin võimalik paar fopaad.

› „Tõe ja õiguse“ pikkusega konkureeriva teksti lugemine võib potentsiaalsel partneril üle jõu käia. Enamik inimesi ei ole valmis kirjandustunniks, seega hoia oma sõnumid piisavalt lühikesed ja särtsakad.

› Klaas veini võib aidata lõõgastuda, kuid uimase peaga sõnumite saatmine lõpeb harva hästi. Enne sõnumi saatmist mõtle selge peaga läbi, mida päriselt soovid ja mille jahil oled, nõnda väldid ebameeldivaid üllatusi ja küsimusi. Potentsiaalse partneriga sõnumite kirjutamine võib olla imeline tants intelligentsusest, huumorist ja aeg-ajalt „Appi!“-hetkedest. Parim lähtepositsioon on humoorikas toon, kuid jää igas hetkes endale truuks. Lõppude lõpuks on ju su eesmärk leida keegi, kes hindab sind just su ainulaadse olemuse, mõtete ja huumorimeele tõttu, mitte igaõhtuse stand-up- või striptiisi-show pärast.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Silja Silleri raamatust “Rõõmu 50 roosat varjundit”.

 

 

 

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.