Triin Katariina Tammert: lahendus on luua endale elu, kus ma olen õnnelik iga päev ega pea unistama lotovõidust

Kas sina liigud oma unelmate elu kursil? Triin Katariina Tammert annab oma värskelt ilmunud raamatus “Küsi ja sulle antakse” nõu, kuidas elada nii, et sa ei vajagi oma igapäevaelust puhkust.

Ma olen juba üle kümne aasta üsna sageli kontrollinud, kas ma olen ikka oma unelmate elu kursil, küsides endalt (ja siis vajadusel suunda korrigeerides)

1) mida ma teeksin (täna, siin ja praegu), kui mul vedeleks pangaarvel miljoneid eurosid ja ma oleksin elu lõpuni kindlustatud;

2) kas ma teeksin neid asju ka siis, kui elada oleks veel üsna piiratud aeg? Muide, mitte ainult kümme päeva, vaid ka sada aastat on tegelikult üsna piiratud aeg. Ja me keegi ei tea, palju meile on antud.

Selle miljonite küsimusega on naljakas lugu. Enamik inimesi ostavad aeg-ajalt lotopileti ja siis kujutlevad, mida nad võidu korral miljonitega teeksid. Enamasti on seal nimekirjas uus suur maja, auto, reisimine ja lähedaste aitamine. See kõik on väga tore ja armas. Aga miskipärast on üsna levinud ka lood lotovõitjatest, kes võitsid, kulutasid kõik ära, ei jaksanud enam oma suurt maja ja autot üleval pidada ning olid lõpuks pärast seda suurt võitu õnnetumad kui enne.

Ma sain ühel hetkel aru, et lahendus on luua endale elu, kus ma olen õnnelik iga päev ega pea unistama lotovõidust (mille saamine on paraku üsna vähetõenäoline nagunii). Kui ma praegu võidaksin tohutu hulga miljoneid eurosid, siis jah, võib-olla ma korraldaksin endale veel mõne uhke elukoha olemasolevatele lisaks ja edevaid sõiduvahendeid kasutaksin ehk ka sagedamini, heategevusega tegeleksin ilmselt suuremalt, aga laias laastus ma elaksin ikka samasugust elu kui praegu.

Nutikam on keskenduda maja-auto-reisimine fantaasiate asemel sellele, kuidas Sa oma homset päeva veedaksid, kui Sul oleksid need piiramatud võimalused.

Minu aastatetagune vastus küsimusele, mida ma teeksin, kui ei peaks raha pärast midagi tegema, oli päris lihtne. Magaksin kaua. Sööksin pika ja rahuliku hommikusöögi. Kirjutaksin. Uitaksin värskes õhus, oleksin päikese käes, ujuksin. Sööksin armsate ja inspireerivate inimestega õhtust. Loeksin. Vaataksin filme. Käiksin peol, kuulaksin muusikat ja tantsiksin. Reisiksin.

Neid asju ma teengi. Ma alustasin seda “südame järgi elu” eksperimendi nime all ja esialgu tundus, et noh, paar kuud ehk veab niiviisi ainult meeldivaid asju tehes välja. Praeguseks on sellest märkamatult saanud kaks aastat. Luiskan, mitte märkamatult, vaid väga naudingute-, rõõmu-, armastuse- ja inspiratsiooniküllaselt.

Alguses mainitud teine küsimus aitab paremini aru saada ja meeles pidada, millised inimesed ja tegevused on kõige olulisemad, ning nende jaoks aega võtta.

“Loo endale elu, millest Sa ei vaja puhkust!” soovitas üks kunagi nähtud inspiratsioonipilt – hea soovitus. Seda, et ma olen sellega hakkama saanud, mõistsin siis, kui nii mõnigi tore soojamaa- ja lumelauareis osutus ootamatult peaaegu et stressirohkemaks kui mu taevalik igapäevaelu.

Autor: Triin Katariina Tammert

Allikas: Triin Katariina Tammert “Küsi ja sulle antakse”, kirjastus Pilgrim

Seotud