Tervendav maalimine: loo oma isiklik tervendav maaelemendi maal

Liina Kaumanni raamat “Tervendav maalimine” on suurepärane teejuht energiamaalide tegemise põnevasse maailma – läbi sellise meditatiivse loomingu võib pääseda ligi väga olulisele ja isiklikule infole, lahendada minevikuprobleeme, tasakaalustada ja tervendada ennast, õppida isegi kutsuma oma ellu soovitut ja pealegi on see lõbus. Loe lähemalt, kuidas luua enda isiklik maaelemendi tervendav maal.

Me saame elada õnnelikumat ja toimivamat elu, kui õpime elama kooskõlas looduse ja Maa seaduspärasustega. Kõik olemasolev on omavahel seotud – meid mõjutavad sügavamal vaimsel tasandil Päikese, Kuu, tähtede tsüklid ja kogu ümbritsev maailm. Me võime tõmmata nende energiaid endasse, et võimendada ja täiendada enda oma. Läbi nende ja läbi meie voolab universaalne elujõud, qi või praana.

Maailm on rajatud neljale põhielemendile – tulele, õhule, veele ja maale. Neist koosneb kõik, mida me tunneme, niisamuti ka meie ise. Need neli elemenditüüpi väljendavad ka inimisiksuste põhitüüpe, meis kõigis on olemas kõik tüübid aga enamasti üks neist või kaks domineerivad – see määrab, kuidas me oma kogemustele reageerime. Domineeriv elemenditüüp kujundab meie eelistused, vastumeelsed hoiakud, kogu elustiili ning mõjutab käitumist suhetes. On ka veel viies element – Akasha – vaim ehk jumalanna energia. Selleks, et elada tasakaalukamat ja rõõmupakkuvamat elu, peaksime olema võrdselt kontaktis kõigi 5 elemendiga. Kui mõni neist aga domineerib teiste üle, siis vajame elementide tasakaalustamist. Kasutades 4 elemendi (maa, õhu, tule, vee) tasakaalustatud väge, ühendame oma isikliku väe Maa väega, lisades sellele juurde veel Akasha – ühendame ennast ka vaimu energiaga.

Kõikide elementide omadused on seotud planeetide, tähtede või galaktikatega. Igale elemendile vastavad konkreetsed omadused ning ka oma ilmakaar, mis suunas on kõige parem vastavat elementi aktiveerida:

Maa – põhjasuund esindab stabiilsust, turvalisust, kindlust, küllust, õitsengut, kodu, perekonda, loomi, õiglust, võimu. Seda seostatakse kesköö ja talveajaga. Maa-elemendi tugevdamiseks sobib kasutada soola ning rohelist või pruuni küünalt. Maa on seotud meie enda koduplaneet Maaga.

Õhk – idasuund esindab tegevust, värskust, muutumisväge, pilvitut ääretut taevalaotust, tuult ja tormi, mis liigutavad seisakut ja toovad kaasa vana hävinemise, reisimist, kolimist, karjäärivahetust, teadmisi, õppimist, suhtlemist, tehnoloogiat, kaubandust, meditatsiooni, meediat. Õhku seostatatkse koidu ja kevadega. Õhuelemendi tugevdamiseks kasutatatakse lõhnaaineid ja kollast küünalt. Õhk on seotud Lakumayga – Siiriuse ülestõusnud aspektiga. See täht kannab endas omadusi, millele me just õhuelemendi kaudu ligi pääseme.

Tuli – lõunasuund on Päikese selge valgus, valgussähvatus, koldetuli, mis soojendab, rituaalne tuli, mis puhastab, tulekahju, mis kõik oma teelt pühib, viljakus, võim, auahnus, saavutused, inspiratsioon, loovad ettevõtmised, kunst, kirg, seksuaalsus. Esindab Päikese täit väge, keskpäeva ja suve. Tule-elemendi tugevdamiseks sobib kõige paremini punane küünal. Tuli on seotud Marsi kõrgema aspekti Nigellayga.

Vesi – läänesuund on voolavad veed, kosutav vihm, tõusu- ja mõõnalained, leppimine, rahu, harmoonia, ennustamine, puhastumine, tervendamine, kuumaagia. Muutlikud inimlikud emotsioonid, isiklikud tõusud ja mõõnad. Sügis, päikeseloojang. Vee-elemendi tugevdamiseks võib kasutadagi vett ja sinist küünalt. Vesi on seotud planeet Neptuuniga.

Akasha – vaim on meie tõeline jumalik olemus, Allikamina, valgustunud mina.

Maaelement ja maaelementaalid

Maaenergia annab võime käegakatsutavas maailmas midagi korda saata. Maa on looduses viljakas, püsiv, kindlapõhjaline, juurdunud, kindel. Maa-element kannab endas: kindlust, turvalisust, mugavust, praktilisust, usaldusväärsust, korrapärasust, traditsioonilisust, vastutustundlikkust, stabiilsust, materiaalsust, mõistlikkust, maandatust, emalikkust, hoolitsemist, viljakust, otsusekindlust, võimet elustada ja kasutada iidseid teadmisi ja oskusi, rõõmsameelsust, armastavat suhtumist, eneseväärtustamist.

Et aktiveerida maa-elementi, pöördu näoga põhja suunas, joonista pentagramm ja kutsu Maameister Taiat ja maaelementaale – mäe- ja maavaimusid, vaarbörtoneid, päkapikke. Mine loodusesse ja loo Maatähe tšakra kaudu (talla all maa sees) ühendus Sise-Maaga, ammuta endasse Maa omadusi. Selleks on hea paljajalu käimine, maapinnal istumine või pikutamine. Kujutle, et su jalataldadest väljuvad pikad tugevad juured ja suunduvad otse Maa südamesse.

Isikliku tervendava Maa-maali loomine

Töövahendid: Lõuend umbes 30×40 cm suuruses, molbert, värvid (algajale sobib hästi akrüül), pintslid, palett, kaks veetopsi (üks pintsli loputamiseks, teine värvi vedeldamiseks), niiske lapp valesti läinud kohtade mahapesemiseks, paberrätik pintslite kuivatamiseks ja puhastamiseks. (See nimekiri on soovituslik, vabalt võib kasutada ka paberit, akvarelle, guašše, pliiatseid, kriite. Need, kes maalimisega varem kokku puutunud ka õlivärve – just nii nagu endale õige tundub.)

Tervendava maali tegemiseks tuleks esmalt panna valmis töövahendid, et kohe peale meditatsiooni saaks tõrgeteta maalima asuda.

Meditatsioon: Pane mängima meditatiivne muusika, soovitatavalt loodushäältega. Süüta küünal ja leia endale mugav asend, et saaksid mõnikümmend minutit rahulikult ja sirge seljaga istuda. Sule korraks silmad ja hinga mõned korrad rahulikult sisse ja välja. Sisse hingates kujutle, et õhk, mis su sõõrmetesse tungib, on valgus. Hinga seda valgust endasse ja saada keha mööda laiali. Tunneta, kuidas see sind lõdvestab, rahustab. Kujutle, et selles valguses lahustuvad kõik su argiprobleemid, segavad mõtted, häirivad tunded, probleemid, kahtlused, ootused, piirangud. Tunne, kuidas su olemine muutub üha kergemaks ja sa ise täitud üleni valgusega, hakates seda välja kiirgama. Keskendu oma südamele, hinga valgust otse sinna ning kujutle, kuidas selle valguse mõjul avaneb seal imekaunis lilleõis ja avab järge mööda kõik oma kroonlehed. See õis kiirgab valgust ja armastust, tunne kuidas selle kiirgus täidab su keha, aura ja levib välismaailma, tunne ennast istumas otsekui valgusmulli sees, turvaliselt ja rahulikult, segajateta.

Vii tähelepanu Allikale oma pea kohal, kujutle seda heleda päikesena. Saada oma armastus, toetus ja tänu Loojale ning kutsu ülalt endasse Allika valgust. Tunne seda voolamas läbi oma kroontšakra ja tunneta, kuidas see levib su kehas, täites sind pilgeni Allika energiaga. Nüüd keskendu Maa energiale, kujutle, et istud pehmel samblasel maapinnal keset metsa. Kui soovid, võid heita ennast hoopis maapinnale pikali. Saada Maale oma armastus, tänu ja toetus. Tunne, kuidas Maa sind toetab, ta otsekui tõmbab sinust välja kõik mittevajaliku, mürgid ja seiskunud energiad, samal ajal saates sulle maa energiat, otse Maa südamest. Täida ennast sellega ja püüa ankurdada endasse maa omadusi: kindlustunnet, maandatust, võimekust, usaldusväärsust, praktilisust, mõistlikkust, rõõmsameelsust, enesekindlust, külluslikkust, viljakust, emalikkust, hoolitsemist, ühendatust iidse tarkusega, otsusekindlust, turvalisust, mugavust, stabiilsust.

Koge rahu ja üksolemist oma ümbrusega. Vaata kolmanda silmaga loodust enda ümber – metsa, puid, taimi, loomi, linde, putukaid – tunne, kuidas kõik su ümber elab. Tunneta rohtu, sammalt, maapinda, tunneta taimedes ja lilledes olevat energiat, kuula lindude, putukate hääli, jälgi nende lendamist. Saada oma südamest valgust ja armastust kõigile metsaasukatele. Tunneta üksolemist loodusega. Tunne kuidas puud ja taimedsaadavad sulle energiat.

Kutsu Maameister Taiat, maaelementaale – mäe- ja maavaimusid, vaarbörtoneid, päkapikke ja palu nende abi, et suudaksid peale meditatsiooni luua oma isikliku maaelementi tugevdava maali, just niisuguse nagu on sinu jaoks praegusel hetkel vaja. Võid kutsuda elementaale ennast sulle näitama. Püüa tunnetada elementaale oma läheduses. Keda sa näed? Kui näed kedagi, siis tunneta tema energiat, kuula, mida ta tahab sulle öelda. Ole avatud sellele, mis juhtub. Seejärel, kui oled valmis, täna elementaali.

Kui tunned, et oled lõpetanud, siis ava oma silmad ning püüa jäädvustada maalile need tunded, kujutluspildid ja info, mille mediteerides said. Lase vabaks kõik eelarvamused ja luba oma juhendajatel ennast maalimisel suunata.

Maa-elemendi aktiveerimine tervendavat maali vaadates

Pane mängima meditatiivne muusika, soovitatavalt loodushäältega. Süüta küünal ja leia endale mugav asend, et saaksid mõnikümmend minutit rahulikult ja sirge seljaga istuda. Sule korraks silmad ja hinga mõned korrad rahulikult sisse ja välja. Sisse hingates kujutle, et õhk, mis su sõõrmetesse tungib on valgus. Hinga seda valgust endasse ja saada keha mööda laiali. Tunneta, kuidas see sind lõdvestab ja rahustab. Kujutle, et selles valguses lahustuvad kõik su argiprobleemid, segavad mõtted, häirivad tunded, probleemid, kahtlused, ootused, piirangud. Tunneta, kuidas su olemine muutub üha kergemaks ja sa ise täitud üleni valgusega, hakates seda välja kiirgama.

Keskendu oma südamele, hinga valgust otse sinna ning kujutle, kuidas selle valguse mõjul avaneb seal imekaunis lilleõis. See õis kiirgab valgust ja armastust, tunneta, kuidas selle kiirgus täidab su keha, aura ja levib välismaailma ning sina istud otsekui valgusmulli sees, turvaliselt rahulikult, segajateta.

Nüüd loo maaühendus – kujutle endale alla tugevad energeetilised juured, mis ulatuvad Maa südamesse, saada Maale oma armastus, tänu ja toetus, ning tunneta, kuidas neid juuri mööda tõuseb maaenergia ning täidab sind varbaotstest pealaeni. Siis suuna oma pilk üles Allika poole oma pea kohal, kujutle seda heleda päikesena. Saada oma armastus, toetus ja tänu Loojale ning kutsu ülalt endasse Allika valgust. Tunneta seda voolamas läbi kroontšakra ja levimas su kehas, täites sind pilgeni Allika energiaga. Tunneta, kuidas su südames kohtuvad mõlemad energiad ja su süda veelgi enam särama lööb. Nüüd ava oma silmad ja vaatle enda tehtud maali süvenenult 10-20 minutit. Näe tervikut aga ka detaile, mida seal märkad. Ava kõik oma meeled ja lase pinnale kerkida kõigil tunnetel, aistingutel ja tähelepanekutel, mis tekkivad. Kui oled valmis, siis tule rahulikult meditatsioonist välja. Kui soovid, siis võid meditatsioonikogemused kirja panna. Tee sellist meditatsiooni 7 päeva järjest.

Maa-ühendust aktiveerivad afirmatsioonid:

“Tunnen ennast kindlalt ja turvaliselt.”

“Minu eest hoolitsetakse alati.”

“Usaldan elu loomulikku kulgu ja tean, et kõik mu vajadused on alati kaetud.”

“Olen katkematus ühenduses Maaemaga.”

“Tunnen ühtsust kõigi olenditega Maa peal.”

“Tunnen oma juuri, olen ühenduses sajandite tarkusega.””

Minu esivanematelt voogab mulle pidevalt toetavat energiat.”

Allikas: Liina Kaumann “Tervendav maalimine”, kirjastus Pilgrim

Seotud