Teaduslikult tõestatud! Need on asjad, mis peavad su kodus olema, kui soovid tunda end õnnelikuna!

Õnnetunne sõltub loomulikult paljudest asjadest, alates sellest, kas oled optimist, lõpetades sellega, kas sinu tervis on korras ja leib laual. Kuid on olemas mõned asjad, mis hoolimata kõigest, suurendavad iga inimese õnnetunnet. Vaata järgi, kas mõni neist on sul juba olemas või peaksid ehk mõtlema nende soetamisele.

Rohelised või kollased seinad

Amsterdami Vrije Ülikooli teadlased kinnitavad, et need värvid, eriti kui tegemist on erksate säravate toonidega, mõjuvad tujule ja enesetundele suurepäraselt. Kuna tegemist on üsna intensiivsete värvidega, siis piisab täiesti, kui värvid seda toon vaid ühe või paar seina, mitte kogu korteri.

Sentimentaalse väärtusega asjad

Fotod perest ja sõpradest, mõni sinu lapse meisterdatud käsitööese, lapsepõlvest pärit vana ja armas mänguasi. Kõik need esemed kannavad endaga positiivseid mälestusi ning iga kord, kui sa neid näed, meenub sulle midagi toredat. Seega, sentimentaalse väärtusega asjad ei ole pelgalt väärtusetu kola, vaid väga oluline selleks, et sinu tuju tõsta.

Lilled

Olgu need potililled või värsked lõikelilled, igal juhul muudab sind ümbritsev ilu ja rohelus tuju rõõmsamaks. Seega ootamine, et sinu kallim sind aegajalt lilledega üllataks, ei ole üldsegi palju palutud. Seda, et lilled sind rõõmustavad, kinnitab nüüd isegi teadus. Eriliselt hästi pidavat õnnetunnet suurendama tulbid, roosid ja sirelid.

Koduloomad

Uuringud on näidanud, et koera või kassi omamine on inimestele suureks emotsionaalseks toeks ning see vähendab eraldatuse ja üksinduse tunnet. Samuti aitab see vältida depressiooni teket. Niisiis, on aeg endale kasvõi üks neljajalgne sõbrake soetada.

Tänulikkuse päevik

Psühholoogid on kindlaks teinud, et tänulikkuse päeviku pidamine aitab inimestel meenutada, kuid palju head nende elus tegelikult on. Samuti on päeviku pidamine param kui Facebookis blogi pidamine, kus kommenteerijad võivad oma negatiivsete märkustega tuju hoopis halvemaks teha.

Kannuke joogiveega

Nii uskumatult lihtne, tervislik ja kättesaadav! Uuringud kinnitavad, et inimesed, kes joovad kohvi, mahla ja karastusjookide asemel vett, on hoopis rõõmsamad, tervemad ja ka saledamad. Igas mõttes on see väga positiivne ja mis kõige tähtsam – superlihtne!

Muusikakeskus ja head kõlarid

Muusikal on meie tervisele ja heaolule suurepärane mõju. Muusika vähendab stressi, ärevust ja leevendab depressiooni. Oma lemmikmuusika kuulamine tõstab alati tuju, seega naudi häid muusikapalu ja tee samal ajal oma tervisele head.

Vähem kola

Uuringud on näidanud, et sinu stressitaseme ja sinu kodu puhtuse ja korrasoleku vahel on väga tugev seos. Mida rohkem on sinu ümber kola ja vanu kasutuid asju, seda suurem on tõenäosus, et tunned ebameeldivaid tundeid nagu ärevus, meeleolulangus või rahutus. Seega, tee kodu korda ja sinu stressitase langeb tunduvalt.

Loe lisaks: Meie feng shui kolaharjumused – mida ütleb kola sinu kohta?

6 MAAGILIST NIPPI kuuelt tuntud Eesti nõialt ja teadjalt

9 selget märki, mis näitavad, et universum “kõneleb” sinuga

Abracadabra Havai stiilis: palve probleemide lahendamiseks ja enese tervendamiseks

Seotud