Täna toimub Tartus Kanepikohvik, kus on lubanud osaleda ka poliitikud

Täna, pühapäeval kell 16:00 saab Tartus, Genialistide Klubis, kohtuda poliitikutega ning kuulata ekspertide ettekandeid teemal kanep, tema ravitoime ning kanepituru liberaalsem riiklik reguleerimine. Kohal pidid olema ka parlamendierakondade nimekirjade kandidaadid.

Üritus on teine osa Elver Loho ja Mart Kalvet MTÜ-st Ravikanep ning hetkel asutamisel olev MTÜ Eesti Kanepiliit.

“Eelmisel nädalal tuli mõte, et kaua me isekeskis räägime kanepist. Kõrvu kostuvad lood patsientidest, kellel ainukesena kanep leevendab haigust, aga arst keeldub ametlikult välja kirjutamast, nii et raske terviserikkega inimene ostab tänavalt jumal-teab-mida. Ikka ja jälle kuuleb lugusid politseivägivallast ja karistuspoliitika mõjust noorte inimeste psüühikale. Konkreetsed juhtumid, kus taim ei teinud inimesele mitte midagi, aga sadistlik karistussüsteem on talle eluaegse trauma ja osalise töövõimetuse põhjustanud,” räägib Elver Loho.

“Tuli mõte, et teeks midagi ära. Tooks rahva kokku. Räägime teemast, ausalt ja avameelselt.”

Esimesele Kanepikohviku üritusele tuli lühikesest etteteatamisest hoolimata umbes 40 inimest. Ürituseks reserveeritud 25-kohalisest ruumist jäi väheks ja oldi sunnitud kolima kõrvalruumi, mis oli õnneks vaba. Kohal olid Rohelise Erakonna juhatuse liikmed Aleksander Laane ja Olev Tinn ning ka Vabaerakonna juhatuse liige Jevgeni Krishtafovitš. Rohelistel on kanepi legaliseerimine lausa ametlikus programmis. Vabaerakonnal mitte, aga Krishtafovitsh isiklikult toetab legaliseerimise mõtet.

Loho sõnul läks esimene üritus üle ootuste hästi. “Sellist rahvahulka ei oodanud. Samuti ei oodanud säärast siirust ja soojust ja avameelsust kohaletulnutelt. Oli tunne nagu oleks tamm lõhkenud ja aastatega salaja kogunenud emotsioonid valla paisanud. Kõik see praeguse süsteemi ebaõiglus pulbitses inimestest välja.”

Kanepikohvik vol 2 saab olema natuke formaalsema kavaga ning ettekandeid kuuleb nii ekspertidelt kui ka praeguse süsteemi ohvritelt. Samuti pidid kohale tulema parlamendierakondade kandidaadid.

Genialistide Klubi uksed avanevad pühapäeval ürituse tarbeks kell 16:00 ning avasõnad kõlavad kell 16:20. Seejärel on ettekanded ekspertidelt kanepi ravitoime, efektiivsema uimastipoliitika, edukama aktivismi ning praeguse süsteemi ohvrite teemal. Poliitikute kuulamiseni kanepi teemal jõutakse orienteeruvalt tund-poolteist hiljem. Üritus lõppeb vabas vormis aruteluga, mida juhib pikaaegne uimastipoliitika- ning kanepiaktivist Mart Kalvet.

“Kindlasti ei soovi me valimiste eel ühelegi erakonnale vastanduda,” lisas Loho. “Kogu üritustesarja juhtmõte on selge: iga erakonna toetajal peab olema võimalik valida kanepisõbralikku kandidaati.”

Korraldajad tuletavad meelde, et kanepi tarvitamine on Eesti Vabariigis endiselt väärtegu ning loodavad tulijatelt mõistvat suhtumist ning kainet kaasalöömist.

Uuri lähemalt Kanepikohvik vol 2 facebookilehelt.

Algatatud on ka petitsioon, mis pooldab, et riik reguleeriks ja kontrolliks kanepiturgu.

Allikas: Telegram

Seotud