Täna saab taevas näha haruldast superkuud

Kolmapäeval, 30. augustil, särab taevas Kaalude sodiaagimärgi täiskuu, mis on ühtlasi ka sinine superkuu. Kuu asub oma orbiidil Maale kõige lähemas punktis ja on juba teine täiskuu sama kalendrikuu jooksul.

Täiskuu kalade tähtkujus on sobiv aeg erinevate asjade lõpetamiseks. See on aeg asjade kokku võtmiseks selleks, et saaks hakata looma uut. Samuti on see sobiv aeg reflekteerimiseks, endasse süüvimiseks. Uute asjade alustamine ei ole sel perioodil soositud. Kalad on viimane sodiaagimärk, ka seetõttu rõhutab see lõpetatust.

Kalasid peetakse kõige vaimsemaks märgiks sodiaagis

Kalade tähtkuju juhtivat planeeti Neptuuni seostatakse astroloogiliselt fantaasiamaailma, väljamõeldiste, usu, vaimsuse, unistuste, ideaalide ja kunstidega. Samuti peetakse Neptuuni valdusaladeks vee elementi, piiramatut teadvust, unenägude maailma ja sürreaalsust. Kõik need aspektid on Kalade superkuu ajal eriti suures fookuses. Sellise Neptuuni ja Kalade tähtkuju positsiooni tõttu on soositud inimese ühendus ja avatus peenmaailmadele; keskendumine sellele, millest me unistame ning mida tahame luua ja ellu viia; kõrged ideaalid; kujutlusvõime; kõrgem teadvus; usk endasse ning oma kõrgemasse Minasse ja kõrgemasse olemusse.

Kalade täiskuu mõjutab ka inimeste intuitsiooni, vaimseid võimeid ja oskusi ning ekstrasensoorseid võimeid. Seetõttu on sellisel ajal ka väga oluline kuulata oma sisehäält ja jälgida märke, mis tulevad kõrgemalt. Samuti on soositud keha ja tervise eest hoolitsemine – tervislik toit, puhas vesi, looduses viibimine, piisav füüsiline koormus, tasakaalu leidmine, enda väestamine ja taastumine.

Kuigi Kalade superkuu võib mõjuda väga unistavalt, ekspansiivselt, avardavalt ning ülendavalt, on igal planetaarsel seisul ja kuufaasil alati ka vastujõud või väljakutse. See loob võimaluse õppimiseks, kordaminekuteks ja asjade nägemiseks erinevatest perspektiividest.

Kalade superkuu puhul seisneb unistava Neptuuni mõjude tõttu peamine oht selles, et me võime end tunda liiga enesekindlalt ja liiga pilvedes lendavana. Seega on oht kalduda fantaasiatesse, millel pole mingit kandepinda või võimalust reaalselt manifesteeruda. Võib esineda kalduvust anda katteta lubadusi ja hammustada suuremat tükki kui suudetakse närida.

Kuna tänase superkuu ajal on piir fantaasia ja reaalsuse vahel väga õhuke, tuleb sellise olukorraga kaasnevate positiivsete võimaluste juures siiski jalgu kõvasti maas hoida. Kalade superkuu võib paljudele inimestele ka ärevalt mõjuda, rahutuks teha ja segadust ning arusaamatust tekitada. Seejuures ongi oluline leida maandus, usk endasse ja kuulata oma intuitsiooni.

Kuna Kaladele allub keha immuunsussüsteem, siis tuleks vältida kurnavaid ja füüsiliselt raskeid tegevusi ning kokkupuudet viirustega. Võib esineda suurenenud tundlikkust ravimite suhtes ja allergilisi reaktsioone.

Põnevat täiskuuööd!

Seotud