Täna on ülemaailmne elevantide päev | Loe, miks peaks igaüks keelduma elevandi seljas sõitmast

Täna, 12. augustil on ülemaailmne elevantide päev. Elevandid on maailma ühed imelisemad loomad. Olles sunnitud meelelahutuseks inimestele lõbusõite andma, on nad ka maailma ühed halvemini koheldumad loomad. Loe, miks tuleks loobuda elevantide seljas sõitmisest.

Nad võivad olla vangistusse sündinud või röövitud loodusest. Kummalgi juhul ei saa neile keegi enne selga ronida, kuni nad ei ole emotsionaalselt ja vaimselt murtud. Sellise kurva saatusega elevandid on hukule määratud juba sünnist. Kuigi vabas looduses kaitsevad elevandiemad poegi hoolega ja noored elavad koos oma perekonnaga mitmeid aastaid (emased kogu elu ja isased kuni varajase teismeeani), võetakse ja viiakse elevandibeebid raevunud emade juurest minema, et nende vaim ja iseseisvus murda.

Taltsutajad kasutavad jõudu ja domineerimistehnikaid, et elevante alistada ja neid hirmul hoida. Elevante lüüakse korduvalt raske elevant lõbusõidu ajal seljast viskas.

Küll on küll

Elevandisõidud kuuluvad teise ajastusse. Need on julm praktika, mis ei aita kuidagi neid imelisi hävimisohus loomi, kellel populatsioon maailmas on aina kahanemas. Mitmed rahvusvahelised reisifirmad on lõpetanud elevandisõite sisaldavate reisipakettide reklaamimise, sealhulgas maailma suurim õpilastele mõeldud reisifirma STA Travel, maailma suurim turismifirma TUI Grupp ja paljud teised ettevõtted. Ka sina võid elevante aidata, kui keeldud oma järgmistel reisidel nende seljas sõitmast.

Allikas: Loomus.ee