Täna on luuvalupäev: tuleb hoiduda töötegemisest ja end korralikult välja puhata

Rahvakalendri järgi on täna, 9. veebruaril luuvalupäev ning selleks, et järgneva aasta jooksul puhanud olla, tuleks hommikul kauem magada ning ka päeva jooksul vältida liigseid pingutusi.

Luuvalupäev on lihtsalt puhkepäev. Mingit pidulikkust või erilisi tavasid, mida järgida, ei ole. Tuleb vaid puhata ja hoiduda ka tantsimisest, jooksmisest ja hüppamisest. Vastasel korral võivad luud likmed järgneva aasta jooksul valutada.

Boecler-Kreutzwaldi raamatus seisab: [—] luuvalopääv oli varem puhkusepäev, mil ükski tööd ei tohtinud teha, muidu vaevaks teda kogu aasta liigesevalu.

Pärimust

Ka magatud luuvalupäeva hommikul pikemalt kui harilikult teistel hommikutel, et kosutada tervist.
Saarde

Luuvalupäeva peetud vanal ajal Saardes ikka 9. veebruaril, nyyd seda päeva enam ei peeta. Sellel päeval ei ole tohtinud jooksta, hypata ega tantsida, siis saavad sellel aastal kõik luud ja liikmed valutama.
Saarde

Luuvalupäeval valutavad luud, ei tea miks.
Paiste

Luuvalupäev 9. II. Ei tohi sel päeval lammast niita. Kui sel päeval lammast niidetakse, siis kasvavad lambad valju villa.
Reigi

Luuvalupääva ja tuhkapääva, siis villu ei tehta (ei kedrata, kaarita, ei tohi villast riiet ömmelda). Kui tuhkapääva teed, siis riie läheb tuhakarvaseks, kui luuvalupääva, siis luukarvaseks.
Reigi

Allikas: Uni uuendab sind: seitse põhjust, miks peaksid korralikult välja puhkama

Oled kogu aeg väsinud? Loe, milles võib olla põhjus

Teadlased tõdevad: sageli kirkaid unenägusid kogevad inimesed ilmutavad igapäevaelus teistega võrreldes paremat läbinägelikkust

Seotud