Täna on 7.07 | Mis on selle kuupäeva maagiline, ajalooline ja numeroloogiline tähendus?

Inimkond on iidsetest aegadest peale uskunud numbrimaagiasse ning omistanud osale numbritest ja nende kombinatsioonidele suuremat tähendust kui teistele. Üks tuntumaid numbreid, millele on alati tähelepanu pööratud, on number seitse.

Seitse on universumi või makrokosmose sümbol, mis on numeroloogias ühenduses ideaalse inimesega. See on ka number, mida seostatakse Emakese Maaga, kaitse, ideaalsuse, külluse ja viljakusega.

Mis veelgi olulisem, seitset peeti oluliseks valgustatuse kogemuse protsessis. Seitsmest kolm osa tähistasid taevalikku ning neli maist ja inimlikku. Ainult koos said nad ühineda seitsmeks. Teisisõnu, inimene ronib puud või redelit mööda – nelja madalamat tšakrat seostatakse välimise materiaalse maailmaga – et jõuda kolme organi või jõukeskuseni peas, mida seostatakse sisemise vaimse maailmaga. Tšakrate süsteem on müütides, legendides ja müstilistes ning vaimsetes süsteemides esinevate seitsmete tähtsuse ülim allikas.

Seitsme maagia

Seitse tšakrat peegeldavad teadvuse ja eksistentsi seitset taset. Nende tasemete reaalsuse limiiti saab demonstreerida tüki paberiga, mida ei saa üle seitsme korra pooleks voltida. Seitse algelist värvitooni segunevad, et luua valgusspektris valge. See on sarnane kundalini ärkamisega, pea keskel plahvatava ereda valge valgusega.Muusikas on skaalas seitse nooti. Aatomis on seitse elektroni orbiiti. Nädalas on seitse päeva. Maailma loomine toimus seitsme päevaga. Katoliku kirikus on seitse sakramenti.

Teatakse seitset voorust ja seitset surmapattu. Jeeus ütles viimased seitse sõna. Gospelid jäädvustasid Kristuselt seitse “sõna” või avaldust, kui ta oli ristil, enne tema surma ja ülestõusmist. Rist on šamaanide maailmapuu või maailma kese ning seega ka inimese selgroog. Rääkides ristilt seitse korda, sümboliseeris ta seitset tšakrat ning nende seitsme kulminatsioon on “teeselda surma” – kogemus, mis viib ülestõusmise ehk valgustatuseni.

Neitsi Maarjal oli seitse rõõmu ja seitse kannatust. Joosua kõndis Jeeriko ümber seitse korda, enne kui selle müürid langesid. (Jeeriko oli mõnedel andmetel esimene tsivilisatsioon ning koduks suurele šamaanide hõimule.)

Seitse taevast (Koraan, Piibel, Eenoki raamat, šamanistlikud ja druiidide uskumused).”Seitsmenda poja seitsmes poeg” pidavat mitmete traditsioonide kohaselt omama suuri ravi- ja vaimseid võimeid.
Indiaanlased otsustasid tähtsate tegude üle lähtuvalt selle mõjust “seitsmendale põlvkonnale”.

Seitse sammu taevani – populaarne uskumus, mida võib näha kunstlikel kalmetel nagu tsikuraatidel ja püramiididel ning mis põhineb šamanistlikul maailma mäel või ürgsel loomise kalmel.

Kreeka seitse tarka meest. Inimkonna seitse ajastut. Iidsete uskumuste järgi on meil seitse aistingut. Need on klassikalistel aegadel seitsme planeedi mõju all. Tuli liigutab, maa toob tundmise, vesi annab kõne, õhk maitsmise, udu nägemise, lilled kuulmise ja lõunatuul lõhna. Tuntakse seitset maailmaimet. Islamis on seitse tarkusesammast. Seitse tarka meest olid ka iidses Sumeri kultuuris ja mujalgi. Seitse tarka meest erinevates kultuurides sümboliseerisid seitset tšakrate taset ning nende lõplik jumalikustamine jumalateks viitab inimese jumalikkuse saavutamisele läbi iga taseme tõusmise ning valgustatuseni jõudmiseni. Jaapanis oli seitse õnnejumalat.

Nõid Anete on kirjutanud: “Number 7 on romantiline number, selle numbri nägemisel võid oodata oma ellu partnerlusega seotud teemasid, võimalik, et oled austajate parvest ümbritsetud või plaanid uuendada pulmavandeid kauaaegse kaaslasega. Number 7 ülesanne on pöörata sinu tähelepanu üks-ühele suhetele, st võiksid oma suhetes jälgida seda, kui palju investeerid sina suhtesse ja kui palju investeerib suhtesse partner. Tasub endalt küsida, kas kaalukausid on võrdsed või valitseb ebavõrdsus? Igal juhul sunnib number 7 sind oma suhteid väga hoolikalt analüüsima. Kui oled pikalt kaalunud, mida oma suhetega teha, siis just nüüd on aeg langetada otsus ning lisaks kõigele heale tuleks võtta arvesse ka kõik halb, et otsus oleks õiglane.”

Allikas: Telegram.ee

 

Seotud