Täna esietendub “Siddharta ehk Tema, kes jõudis kohale”

Juba täna esietendub Jaanus Rohumaa ja Üllar Saaremäe uus lavastus “Siddhartha ehk Tema, kes jõudis kohale”. Laval äratatakse ellu ühised mälestused ja rännatakse sügisesest Tallinnast lämbesse Indiasse. Kokku toimub ainult neli etendust!

Üks mees on kaduma läinud ning teine sõidab teda otsima. Ootamatult peab kõrge riigiametnik Felix minema Indiasse, kus leidub nii peent ilu kui räpaseid nurgataguseid. Mis peamine, seal elab ka tema vana sõber. Näidendis elustuvad ja põimuvad tänapäeva reaalsusega iidsed muinasjutud, Tagore luuletused ja Siddhartha legend virgumise otsinguist. “Siddhartha ehk Tema, kes jõudis kohale” on ajatu lugu sõprusest ja armastusest, kaotamisest, eksimisest ja kohale jõudmisest.

Lavastuse idee sai Jaanus Rohumaa sõnul alguse juba paarkümmend aastat tagasi: “Siddhartha lugu on olnud minu ja Üllari jaoks oluline teatrikoolist saadik. Aeg-ajalt oleme me selle lavastamisest omavahel rääkinud, sest see on jätkuvalt väga tähtis materjal. Vahepeal oleme me 20 aastat enda elu elanud ja võidelnud ja proovinud ja üritanud ja saavutanud ja käinud läbi erinevatest keerdkäikudest. /…/ Ja siis me küsisime endalt, kas me nüüd oleme kohale jõudnud. Ja kui me oleme kohale jõudnud, siis kuhu me oleme kohale jõudnud. Ja kas see on see, mida me püüelnud oleme. Kõigi nende küsimuste pealt sündis üks näidend. See näidend on nüüd valmis.”

Oma teatrikarjääri algusest saadik on Jaanus Rohumaa ning Üllar Saaremäe mõne aja tagant kokku tulnud, et astuda publiku ette ühisloominguga. Aja jooksul on nad koostanud ning ette kandnud kolm väga menukat luulekava: “Armastus ja surm” (Juhan Viidingu ja Doris Kareva luule põhjal, 1992), “Eluküsimus” (Juhan Viidingu luule põhjal, 1997) ning “Mandragora” (Doris Kareva luule põhjal, Tallinna Linnateater 2003). Seekord ei ole tegemist luulekavaga, vaid ärkamisega ühes osas. Minnakse kaugele. Päris algusesse ja seejärel lõppu.

“Siddhartha ehk Tema, kes jõudis kohale”

Tekst Kaarel Kuurmaa ja Jaanus Rohumaa / Lavastaja Jaanus Rohumaa ja Üllar Saaremäe / Kujundus Mae Kivilo ja Gabriela Liivamägi  / Heli Kostja Tsõbulevski ja Külli Tüli Valgus/ Priidu Adlas 

Osades Üllar Saaremäe (Rakvere teater), Jaanus Rohumaa  ja Kristiina-Hortensia Port

Etendused toimuvad 15. (esietendus), 16., 27. ja 29. novembril kell 19.00 Salme Kultuurikeskuses.

Loe lisaks: http://alkeemia.ee/artiklid/SIDDHARTA-ehk-Tema-kes-joudis-kohale/l-12/c-1419/

Vaata ka Siddharta lehte facebookis ja jaga sündmust oma fb sõpradega

Seotud