Tahtlik unenägija: Dr Stephen LaBerge’i meetod

Kuidas suurendada teadlike unenägude nägemise võimalusi? See meetod põhineb akadeemilistel uurimustel, loomingulisel tarkusel ja samavõrra sellel, mis on minu ja teadlike unenägijate jaoks hästi toiminud.

LaBerge’i meetodi puhul vallandab teadliku unenäo mnemooniline detail. Selle meetodi puhul kasutatakse teadliku unenägemiseni jõudmiseks mälestusi, taotlust ja visualiseerimist. Kirjeldan nüüd selle meetodi nelja sammu.

Esimene samm ehk eeldus on omandada suutlikkus unenägusid meenutada. Kui sa ei suuda seda teha, siis ilmselt ei mäleta sa ka teadlikku unenägu. Mõte on selles, et harjutada unenägude meenutamist nii palju kui võimalik, et see muutuks harjumuspäraseks. Kui sa vajad kiiret mäluvärskendajat, siis ärgates lihtsalt leba vaikselt ja mängi oma unenägu peas uuesti läbi. Seda tehes aitad sa oma meelel unenägu tallele panna. Pea meeles unenäod üles kirjutada. Kui sa oled võimeline kergesti unenägu meenutama, siis liigu edasi järgmise sammu juurde.

Järgmine samm on harjutada päeva jooksul reaalsuse kontrollimist, näiteks küsida endalt: „Kas see on unenägu?“ Lihtsalt harjuta seda nii sageli kui võimalik.

Kolmas samm. Kui lähed voodisse ja valmistud magama jääma, siis korda endale afirmatsioone. Näiteks võid öelda: „Ma olen taotlusega ja teadvel teadlik unenägija“ või „Täna öösel kogen ma teadlikku unenägu.“ Mulle meeldib kasutada selliseid afirmatsioone nagu „Mul on väga lihtne teadlikku unenägu näha“ ja „Teadlik unenägemine on minu jaoks loomulik ja lihtne“. Peamine afirmatsioonide puhul on see, et sa nendesse tõesti ka usuksid ning ütleksid neid kogu südamest tuleva otsusekindluse ja usuga.

Neljas samm on visualiseerida unenägu, mida sa mäletad. Selle viimase sammu ajal on oluline, et oleksid sügavalt lõdvestunud. Kui oled, siis hakka visualiseerima hiljutisi meeldivaid unenäostseene. Visualiseeri neid nii elavalt kui suudad. Kui oled oma unenäo visualiseerinud ja läbi mänginud, püüa ära tunda märki, et sa oled unenäos. Visualiseeri aktiivselt unenäomärki või tee reaalsuskontrolli, mis ütleb sulle, et oled unenäos. Võib-olla märkad sa mõnda kummalist inimest, kohta või objekti. Ja kui sa selle unenäo anomaaliat märkad, siis ütle endale: „See on unenägu!“ Sa visualiseerid end tahtlikult teadlikuks unenägijaks.

Pea meeles, et see kõik toimub enne su magamajäämist. Mõte on elavalt luua teadliku une fantaasia, mis põhineb sinu nähtud päris unenäol. See on nagu peaproov enne päris üritust. Seejärel kujuta visualiseerimise ajal ette, et oled äsja hakanud nägema teadlikku unenägu.

Mida sulle meeldiks teha? Võib-olla kujutled end lendamas või lihtsalt muudad unenäo teisi võtmeaspekte. See sõltub täielikult sinust.

Ilmselt jääd sa selle protsessi käigus magama, aga sellest pole midagi. Põhiline taotlus selle MILD-tehnika taga on lihtsalt see, et su viimane mõte enne magamajäämist oleks teadlikust unenägemisest. Tavaliselt sa siis näedki sellel öösel teadlikku unenägu.

Aga kui ei näe, siis muudkui harjuta, kuni näed.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Athena Lazi raamatust „Sinu unenägude alkeemia“.

Seotud