Taevas kõrgub Vähi märgi täiskuu, mis toob kaasa impulsiivsust ja tunnete kõikumist

Täna, 30. detsembril on selle aasta viimane täiskuu, mille kulminatsioon oli hommikul kell 5.28. Täiskuu ajal on Päike ja Kuu opositsioonis – st hetkel, mil Kuu idahorisondil tõuseb, loojub Päike läänehorisondil. Nad on sel ajal vastasmärkides – Kuu Vähis, Päike aga Kaljukitses, kirjutab astroloog Maria Angel Eesti Horoskoop Facebooki lehe.

See on aasta kõige pimedama aja täiskuu, mis tõuseb pikaks ööks kõrgele taevasse. Kindlasti tead, et Päike käib suvel kõrgelt ning paistab õige pika päeva… praegu on aga kõrgelt käiva Kuu ja pika öö aeg.

Taevastes vastasseisudes on alati omajagu pinget, seetõttu on täiskuuajal emotsioonid laes ning inimeste käitumine impulsiivne. Kuutundlikud inimesed – näiteks need, kelle sünnikaardis on Päike ja Kuu pingeseisus – tunnetavad täiskuu mõju peaaegu alati. Ent eriti ärevaks võivad muutuda need, kelle isiklikus sünnikaardis seekordne täiskuu olulisi punkte puudutab. Kui aga lähtuda vaid päikesemärkidest, on praeguse täiskuu mõju kõige tugevam Vähkide ja Kaljukitsede jaoks.

Öeldakse, et täiskuu heidab valgust inimloomuse varjupoolele. Seega kerkivad nüüd esile asjad, mis on ebamugavad, mida me tunnistada ei taha, ent millega tegelemine aitab meil tegelikult inimestena kasvada ja areneda.

Täiskuu Vähi märgis lisab emotsionaalsust, loob sisemist pinget. Võime tunda ärevust, segadust, tunnete kõikumist. Lahendamata valusad teemad võivad taas hingesoppidest pinnale kerkida. Ühest küljest võib see olla raske päev, teisalt aga annab aeg erakordse võimaluse oma ellu värskendavaid muudatusi tuua. See on lahti laskmise aeg – nüüd on sobiv moment vabanemaks tunnetest, mis on oma aja ära elanud.

Väga hea on just nüüd aastakokkuvõtet teha – panna enda jaoks kirja saadud õppetunnid ja omandatud kogemused ning öelda hüvasti kõigele sellele, mis peab lahkuvasse aastasse maha jääma. On õige hetk lasta lahti vanast ja halvast, lõpetada koormavad suhted, vabastada hirm ja valu. Aeg on sobiv selleks, et muuta toitumist ja muid igapäevaharjumusi ning võtta luubi alla pere, kodu ja päritoluga seotud teemad.

Toetumine oma juurtele, mineviku aktsepteerimine ja suguvõsa jõu vastu võtmine annavad Sulle Vähi täiskuu perioodil kindlat tuge.

Õnnelikku ja edasiviivat täiskuuaega!

Autor: Maria Angel, maria.angel@eestihoroskoop.ee

Allikas: Eesti Horoskoop Facebooki leht

Seotud