Suurbritannia teadlased: tulnukad võisid elu loomiseks Maa peale saata seemned kosmosest

Suurbritannia teadlased on ühe väikese ümmarguse metallobjekti uurimise järel jõudnud arvamusele, et tegemist võib olla mikroorganismiga, mis on meie planeedile saadetud maaväliste olendite poolt – eesmärgiga luua elu.

Ärge laske end petta ülal kujutatud mikroskoopilise suurendusega pildist. Pealtnäha võib see küll paista kui planeedisuurune kera, aga tegelikult ei ole see paksem kui inimese juuksekarv.

Maa stratosfääri tõusnud õhupalli pinnale kogunenud tolmu ja pisiosakesi.

“Tegu on keraga, mis on enam-vähem inimese juuksekarva paksune. Selle välispinda katab üliõhuke elusorganismide kiht ja DNA-alase uurimistöö eest Nobeli preemia saanud Francis Crick,” ütles Wainwright.

Panspermia teooria kohaselt levib elu meile teadaolevas universumis komeetide ja meteoriitide teel ühelt taevakehalt teisele.

Suunatud panspermia idee käis esimesena välja molekulaarbioloog Crick, kes oli üks DNA struktuuri kaasavastajatest 1953. aastal. Kakskümmend aastat hiljem kirjutas Crick koos biokeemiku Leslie Orgeliga

Hoolimata sellest värskest avastusest – kõrgele stratosfääri saadetud õhupallilt leitud pisikesest kerast – teavad tulnukate kosmoseseemne teooria pooldajad, et esmalt tuleb näha palju vaeva, enne kui seda teooriat on võimalik teaduslikus kogukonnas tõestada ja teadlased selle ka omaks võtavad.

“Juhul kui me ei leia vihjeid selle tsivilisatsiooni kohta, mis oletatavalt seemne teele saatis, on tegemist tõenäoliselt tõestamatu teooriaga,” tunnistas Wainwright.

Eks aeg ja kosmos annavad arutust.

Allikas: www.huffingtonpost.com

Seotud