Kui ma ei vaata maailma armastusega, ei näe ma, mis tegelikult olemas on. Kui ma ei vaata sind läbi armastuse silmade, ei näe ma, kes sa tegelikult oled. Kui ma ei vaata ennast läbi armastuse silmade, ei näe ma, kes ma tegelikult olen. Armastus on hingamistöös väga oluline. Me peame kõike, mis meie vaimse arengu teel esile kerkib, kohtlema armastusega. Ja armastust saab hingates ideaalselt väljendada – avanedes ja avardudes, lõõgastudes ja vabaks lastes.
Armastus hakkab kiirgama, kui me laseme minna hirmul, kontrollivajadusel, hinnangutel, vastupanul ja klammerdumisel. Armastus on puhta teadvuse ja kohaloleku ruum. See on see, mis jääb alles, kui kõik muu kaob.
Tahtmine pole armastus. Eeldamine ja nõudmine pole armastus. Mõtlemine pole armastus. Tegemine pole armastus. Jah, muidugi, armastus on kõigi nende asjade sees ja nende kaudu saab armastust väljendada, aga … Ja siin on üks suur aga! Meil kõigil on biokompuuter, mida Michael Hewitt-Gleeson raamatu “Software for Your Brain” autor, nimetab meie “kaelaga kompuutriks”. Sel on riistvara ja tarkvara ja sel on operatsioonisüsteem. Osa riistvarast ja osa programmidest ning operatsioonisüsteemist on üsna vanad ja vajavad uuendamist. Dr Gleeson räägib Sokratesest, Aristotelesest ja Platonist. Ta nimetab neid esimesteks häkkeriteks – mõtlemise häkkeriteks. Nemad lõid ja installeerisid tarkvaraprogrammid, mis tänase päevani meie ajudes kasutusel on.
Gleeson räägib “Platoni viirusest”. See viirus on nakatanud aju kasutajaid kõikjal meie planeedil ja see rajaneb “absoluutse tõe” kontseptsioonil. Me unustame, et tegu on vaid kontseptsioonidega, ning nendele toetuv või nendest lähtuv meel jookseb kinni. Selle hea-halb, õige-vale, meie-nemad mõtteviisiga on õigustatud sõdu ja vägivalda juba üle kahe tuhande aasta. Sellised kategooriad on mõtlemises kasulikud, aga need on vaid üks lähenemine, kuidas asju tõlgendada.
Hea ja halva kontseptsioon on poolitav. Vägivaldne. See vägivald võib seisneda vaid mõtlemises, kuid vägivald on see sellegipoolest. Gleeson pakub sellele iidsele programmile uuendust. Ta pakub, et “hea ja halva” asemel võiks kasutada “hea ja parem”. Tunneta: “Hea … halb. Hea … halb.” Hinga ja tunneta. Kujutle, et sa oled väike laps, kes neid sõnu kuuleb ja nende energiat tajub. Ja proovi ka uuendust: “Hea … parem. Hea … parem.” Kuidas tundub? Kas pole palju parem?
Mida me, kasutades vastandust “hea ja halb”, teeme paremini, kui teeksime siis, kui lähtuksime katekooriast “hea ja parem”? Kas vastandust “hea ja halb” on tõesti vaja? Kas tõesti on vaja nii palju energiat suunata sellesse, et seda kontseptsiooni oma lastele õpetada? Enamus inimesi ilmselt ütleks: “Muidugi! Mis sest maailmast saaks, kui me ei õpetaks lastele erinevust hea ja halva vahel?” Mina ütlen, et siis oleks elu nagu paradiisis. Miks me arvame, et lapsed ise ei suuda neil vahet teha, kui me anname neile vabaduse ja loome turvalise keskkonna? Ma arvan, et teatud tasandil kõige hullem, mida ühele lapsele öelda saab, on: “Ole hea!” Lapsed ongi head! Ja kui nad “püüavad” olla head, muutuvad nad ebaloomulikuks.
Võib-olla me püüame lastes maha suruda neid asju, mis on meis maha surutud – ja samal ajal püüame ise nende asjadega ühendust saada!
Üks on kindel, hingamistööd või ükskõik millist muud tööd oma sisemaailmaga tehes tuleb vastandustest “hea ja halb, õige ja vale” loobuda. Enda sisse rännakule minnes võtame ühendust oma sisemise lapsega ja sel juhul on parem olla vaba kaheks jagavast mõtlemisest, sest see on sisemise lapse suhtes vägivaldne. Hingamistööd tehes on oluline olla kontaktis oma südamega.
HINGA! SÜDAMEMEDITATSIOON
Keskendu oma südame keskkohta. Suuna oma tähelepanu peast rinna keskosale. Suuna kogu oma tähelepanu kohta, kus asub su armastuse kese. Keegi on kunagi öelnud, et see võib olla meie pikim teekond: kolmkümmend sentimeetrit peast südamesse. Mulle meeldib öelda, et pole juhus, et süda asub kopsude embuses. Võimalik, et kopsud on tiivad, mida on vaja selleks, et süda lendu saaks tõusta! Avades ja avardades oma rinda, annad sa südamele ruumi avanemiseks.
Võimalda endale seda kogemust: kasuta sissehingamist selleks, et teha rohkem ruumi enda sees, avardada ruumi oma südame ümber. Aeglaselt ja teadlikult sisse hingates kujuta ette, kuidas sa avaned ja avardud – külgedele, üles, alla, ette ja taha. Lase kogu kehal hingata nii, et süda on kogu protsessi keskpunkt. Ära kiirusta. Keskendu. Tunneta. Kujuta ette, et sa hingad südamesse, südamest, südamega. Keskendu loomulikele tunnetele ja emotsioonidele, mis südamega resoneeruvad ja sellest välja kiirgavad: armastusele, rahule, kaastundele, tänutundele … genereeri hingates nende tunnete energiat.
Täida end hingates nende tunnetega ja selle energiaga. Saada seda energiat oma igasse keharakku. Ning seejärel, välja hingates, lase sel energial päikesekiirtena kiirata välja igast nahapoorist – et need kiired ja hingeõhk kannaks su südamest tulevad soovid laiali igasse suunda, kõigele ja kõigile. Selle meditatsiooniga saab sinust allikas, looja, armastuse kandja, ning sina ise oled kõige esimene õnnelik selle kõige saaja.
Iga päev seisavad tuhanded buda mungad näoga nelja ilmakaare poole ja saadavad kogu maailma rahu vibratsioone. Nad palvetavad, et kõik olendid oleks rahumeelsed, et kõik olendid oleks vabad kannatustest. Mina usun, et nad ei tee seda asjata. Mina usun, et igaüks meist saab anda oma panuse, et tasakaalustada maailma rumalust ja negatiivset energiat. Olen veendunud, et südamest tulev ja hingamisest kantud hea kavatsus suudab imesid korda saata.
Kuidas sujub? Hakka seda vaimse hingamise tehnikat harjutama ning vaata, kuidas sinus kasvab teadmine, et iga hingetõmme on palve ja õnnistus.
Allikas: Hingamine on tee, uks ja ühendus sinu olemuse, sügavaima südame ja hinge juurde
Stressi vähendamine hingamise abil