Soovid saada suveks saledaks? Kartulimahla joomine aitab kaalust alla võtta ning toimib nagu detox -kuur

Kartulit ja ka kartulimahla tarvitatakse toiduks üldtugevdava vahendina paljude haiguste puhul. Samuti turgutab kartulimahl varjatud vitamiinivaeguse, suure füüsilise ja vaimse koormuse korral.

Eestisse jõudis kartul tõenäoliselt Saksamaa kaudu 18. sajandi keskpaiku. Siis sõid aadlikud seda tooreltki, kuna see pidi tekitama suguiha. Kartul on võimeline rahuldama põhiosa meie C-vitamiini vajadusest peaaegu kuni kevadeni, eriti kui on tegemist hilisemate sortidega – need on vitamiinirikkamad, kirjutab Koduhaldjas.blogspot.fi.

Kartul, kaasa arvatud kartulimahl, tugevdab keha ja vaimu. Kartulimahl on suurepärane põletikuvastane vahend. Ta on abiks, kui on artriit ja muud põletikulised haigused. Samuti leevendab ta valu, eriti liigesevalu ja seljavalu. Kartulimahl on väga aluseline ja aitab selliste haiguste puhul(ka ennetamine) nagu südame-veresoonkonna haigused ja isegi vähk.

Kartulimahl aitab ka edukalt organismi puhastada ja kaalust alla võtta.Selleks on vaja juua üks tass kartulimahla hommikul enne hommikusööki ja õhtul 2-3 tundi enne magamaminekut.

Kui kartulimahl ei maitse teile, siis seda võib segada teiste mahladega, näiteks porgandimahlaga ja lisada võib ka mett.

Kartulimahl teeb imet podagra haiguse puhul, viies kehast välja kusihappe. Kartulimahl alandab kolesterooli ja parandab tervislikku seisundit.

Kartulimahla joomine toimib nagu detox-kuur. Kui soovid puhastada maksa ja sapipõit, siis tasub proovida kartulimahla tervistavat jooki, mis puhastab organismi kiiresti ainevahetuse jääkidest, kui samal ajal pidada ranget dieeti (täielikku ajutist loobumist lihast ja kalast). Niisugust dieeti võiks endale lubada iga üle keskea inimene kaks korda aastas, kolmenädalaste tsüklitena. Mahla päevanorm on sel juhul 0,5 l (maitse parandamiseks võiks see olla segatud porgandimahlaga, millel on samuti raviomadused).

Rahvameditsiin soovitab värsket kartulimahla ka pidevate peavalude korral. Juua 0,5 kl 3 korda päevas, esimene doos hommikul tühja kõhuga, teine pool tundi enne lõunasööki ja kolmas 3 tundi enne magamaminekut. Pärast kahenädalast ravikuuri teha 5-6-päevane paus, seejärel protseduuri korrata. Nüüd tuleb aga mahla võtta vaid 1/4 kl korraga.

Kartulimahla koduse valmistamise õpetus

Toored kartulid pestakse, kooritakse õhukeselt, riivitakse tavalise köögiviljariiviga või aetakse läbi hakkmasina. Saadud mass kurnatakse läbi marli või hõreda riide, sealjuures pigistades või pressides. Mahl valmistatakse harilikul toatemperatuuril, vahetult enne tarvitamist. Terveks päevaks mahla valmis teha ei ole soovitav, sest seismisel läheb see hapuks ja tärklis sadestub.

Loe lisa kartuli ja kartulimahla kohta blogist: Koduhaldjas.blogspot.fi

Seotud