Sõnum tänapäeva armastatuimalt spirituaalselt õpetajalt ja filosoofilt Eckhart Tollelt: jää teadlikuks keerulistel aegadel

Kaasaja üks oluliseim vaimne õpetaja Eckhart Tolle annab nõu, kuidas tulla toime keerulistel aegadel, millega praegu silmitsi seisame. Kuidas saada jagu hirmust ja elada teadlikult hetkes?

Ei juhtu just tihti, et ma loen piiblist lõike, kuid just täna ma tahaksin jagada teiega ühte mõtet Uuest Testamendist. See on väga sügava mõttega ja seotud just meie praeguse ajaga. Lõik räägib sellest, et igaüks, kes ei kuula ega usalda kõrgemat jõudu, see ehitab oma koja liivale, mis elutormide saabudes saab minema pühitud. See aga, kes usub ja usaldab, ehitab oma koja justkui kindlale kaljule, mida ei suuda ükski torm ega maru kõigutada. Jutu sügavam tähendus on mõistagi see, et sinu kõigutamatus ja kindlustunne peavad tulema läbi usu, läbi sinu sisemuse. See on kättesaadav kõigile. Kui sa pole piisavalt teadlik, tugev ja kindlameelne, siis eluraskused muserdavad sind igapäevaselt, olgu selleks siis mõni isiklik ebaõnnestumine või kollektiivne mure, nagu meid praegu valdab. Isegi kui sa ise ega mõni sinu lähedane ei ole haigestunud, siis halvab sinu elu hirm. Aga mis on hirm? See on midagi, mille saabumist sa endale ette kujutad. See ei ole midagi, mis toimuks praegu. Kui sa koged hirmu, siis sa ei ole enam oma meelega praeguses hetkes. Kui sa oleksid praeguses hetkes, siis sa mõistaksid, et sul ei ole midagi karta.

Ma soovitan proovida üht meditatsiooni. Keskendu oma hingamisele. Saa teadlikuks iseendast. Ära mõtle oma minevikule ega tulevikule, ole lihtsalt kohal oma mõtetega. Ära mõtle midagi, see ei aita sind, vaid on pigem takistuseks. Mine sügavamale kui seda on mõtlemine. Lihtsalt ole kohal ja tunneta iseennast. See on algus, et suudaksid tunnetada oma sügavamat identiteeti, oma pärisolemust. See on ajatu ja igavene kohalolu. See on teadvuse sügavam dimensioon. Ainult nii saad sa kohtuda enda tõelise olemusega, mis on sügaval sinu sisemuses.

Eluraskused on suurepärane võimalus arenemiseks, sest need sunnivad sind minema sügavamale, et äratada üles enda tõeline mina. Kui sa seda ei tee, siis muutub sinu elu väljakannatamatuks. Sinu elu võtab üle hirm. See on justkui koda, mis on ehitatud liivale ja mis kõigub iga kõvema tuuleiili ja vihmavalingu käes.

Vaata videot siit:

Loe lisaks ka kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Eckhart Tolle raamatuid “Uus maailm” ja “Siin ja praegu: kohaloleku jõud”.

Seotud