Sise- ja välismaailma tasakaalustamine ehk algelementide väe olemus

"Inimesi on ilmselt aegade algusest vaevanud küsimused: millest me koosneme ja millest koosneb maailm. Teaduse, tehnika ja teadmiste arenguga on peaaegu igas teadussuunas mindud aina konkreetsemaks, spetsiifilisemaks, tükeldatumaks ja detailsemaks. See pilt, mis meie maailma koos hoiab, terviklik ja holistiline mõtteviis, jääb aga aina kaugemaks," mõtiskleb tervisenõustaja, terapeut ja koolitaja Kaia-Kaire Hunt.

Ometigi on ka meie, inimeste koosnemises palju enamat kui vaid organid, koed, rakud, kromosoomid, DNA jne. Meis kõigis on olemas ka ürgollused ehk teisisõnu algelemendid – see, millest kõik koosneb, mis on kõige ja kõigi algne essents ehk olemus.

Peagu kõikides vanades kultuurides on see teadmine olemas olnud. Ja mitte lihtsalt teadmisena, vaid ka oskusena. vesi, õhk, tuli ja eeter. See arusaam on tugevalt mõjutanud eurooplaste mõtteilma ja kultuuri. Kreeka filosoofid on lausa debateerinud, milline oli ürgneelement, millest kõik muu on alguse saanud. Vahel nimetati neid kõiki ka juurteks.

Kuldreeglid, kuidas teha ja kasutada lihtsamaid taimseid loodus- ja tervisetooteid

Seotud